Panie prezydencie, problem ze śmieciami nie ustał

43
Share

Po tygodniu od zmiany operatora wywożącego odpady, możemy już śmiało powiedzieć: miasto zorganizowało Targówkowi śmieciową katastrofę.

 

O olbrzymich problemach z wywozem śmieci z Targówka piszemy od kilku dni my i chyba wszystkie media w Warszawie. Były już narzekania na poprzedniego operatora (MPO), były zapewnienienia, że nowy operator (Partner-Apelski) bardzo się stara, ale wciąż niewiele się zmieniło: pomieszczenia i altany śmietnikowe w blokach w naszej dzielnicy są przepełnione – śmieci wysypują się z nieopróżnianych kontenerów, a w wielu miejscach leżą nawet na ulicy, bo na ziemi bezpośrednio wokół śmietników się nie mieszczą.

Oczywiście nie jest tak, że śmieciarki nowego operatora w ogóle nie jeżdżą. Konsorcjum Partner-Apelski jak najbardziej pracuje i wywozi odpady z Targówka. Problem z tym, że dzieje się to zbyt wolno, a śmieciarki przyjeżdżają zbyt rzadko – więc Partner nie daje rady wywieźć nie tylko śmieci pozostałych „w spadku” po MPO, ale też powstałych w ostatnich dniach.

W połowie poprzedniego tygodnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej zapewniał, że z końcem weekendu (tego, który minął wczoraj – przyp. targowek.info) problem ze śmieciami m.in. na Targówku powinien zniknąć. „Uzyskałem zapewnienie, że do końca weekendu te problemy powinny ustać” – mówił na konferencji prezydent Trzaskowski.

Więc mamy dla pana prezydenta informację, którą zawarliśmy już w tytule: uzyskane przez pana zapewnienia okazały się nic nie warte. Przynajmniej w dzielnicy Targówek problem nie tylko nie ustał, ale w wielu miejscach góry śmieci dalej narastają. W całej dzielnicy: na Targówku (Mieszkaniowym), Bródnie i Zaciszu.

 

Targówek Mieszkaniowy:

Ta nowa firma śmieciowa to totalna porażka. Mieszkam na Gajkowicza. Jak śmieci odbierało MPO to w zsypie nigdy nie było śmieci na podłodze. Byli codziennie. Dzisiaj poszłam wyrzucić śmieci i aż mnie zatkało. W kontenerach aż pod sufit i pełno worków na podłodze. Wygląda na to, że nie odbierają od kilku dni. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca – pisze nasz czytelnik w komentarzu na stronie targowek.info i to tylko jedna z wielu podobnych wypowiedzi.

 

Bródno:

W załączeniu przesyłam zdjęcia altanki śmietnikowej przy Turmonckiej 15a w sobotę po południu. Śmieci nieodbierane cały tydzień!!!! W tym gabaryty, które nawet nie są zaznaczone w harmonogramie, który i tak jest totalną fikcją, jak się okazuje – pisze do nas w mejlu czytelniczka Lilianna i tak, to jeden w kilku podobnych mejli, jakie otrzymaliśmy.

zdjęcie z soboty, fot. pani Lilianna / czytelniczka targowek.info

 

Zacisze:

Staramy się na naszym osiedlu jak możemy, wszyscy sąsiedzi segregują papier, szkło i inne surowce wtórne – ale po co, skoro pojemniki na recykling są przepełnione, i wszystko miesza się na podłodze altany śmietnikowej? – to jeden z głosów czytelników z Zacisza.

zdjęcie z niedzieli, fot. targowek.info

 

Oprócz zapewnień prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o rozwiązaniu problemu ze śmieciami do końca (minionego) weekendu, nasi samorządowcy rzucili też inną datą. W czwartek wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski spotkał się z właścicielami firmy Partner i przekazał informację, że „w ciągu tygodnia większość zgłaszanych problemów zostanie rozwiązana”.

„W ciągu tygodnia” od spotkania, a więc do najbliższego czwartku 11 lipca. I „większość problemów” a nie wszystkie. Niezbyt mocna to obietnica, ale przynajmniej wciąż ma szansę być spełniona.

 

AKTUALIZACJA:

Pod linkiem do tego artykułu umieszczonym na Facebooku nasi czytelnicy wrzucają aktualne zdjęcia śmietników w ich blokach. Przekazujemy je poniżej (wszystkie zdjęcia z dzisiaj, pochodzą z Facebook.com – profil Targowek.info)

Jeśli już wywieziono u was śmieci i jesteście w stanie znów segregować odpadki – przeczytajcie jakie są obecnie zasady ich segregacji (aż na 5 rodzajów)

43
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx