Wieża nad zalewem Bardowskiego jest już ruiną | targowek.info

Wieża nad zalewem Bardowskiego jest już ruiną

Nikt nie interesuje się wieżą widokową nad targóweckim „jeziorem”. Nikt, oprócz lokalnej chuliganerii.

 

Zalew przy ul. Bardowskiego to świetne miejsce – szczególnie podczas upałów, jakie ostatnio mamy. Nad niewielkim zbiornikiem wodnym codziennie zbierają się tłumy plażowiczów, opalających się na piaszczystej plaży i kąpiących się (mimo formalnego zakazu, którego absolutnie nikt nie przestrzega) w niezbyt głębokiej wodzie.

Zalew zbudowała dzielnica Targówek za publiczne pieniądze, ale od dwóch lat terenem opiekuje się firma Wake Farma, która m.in. organizuje przejażdżki na dwóch torach wakeboardowych (można płynąć po wodzie na desce, trzymając się liny ciągniętej przez wyciąg), prowadzi knajpkę i generalnie dba o porządek nad jeziorkiem.

Lecz stojąca po drugiej stronie zalewu wieża widokowa już Wake Farmę mniej interesuje. Z daleka wieża wygląda efektownie, ale z bliska przedstawia obraz nędzy i rozpaczy.

Dosłownie na każdym poziomie wieży są porozbijane ściany. Dziur jest w nich co najmniej kilkanaście, a tkwiące w nich połamane elementy są ostre i mogą poważnie zranić nieuważną osobę. W dziurach często można znaleźć butelki po alkoholu – za wyjątkiem tych otworów, które wybite są na wylot. Jeśli gdzieś jeszcze fragment ściany jest w całości – to zabazgrano go durnymi napisami.

Wulgarne napisy zdradzają raczej młody wiek osób, które dewastują wieżę. Lecz dewastują ją regularnie, bo dziur i napisów systematycznie przybywa. Obecnie wieża widokowa nad zalewem Bardowskiego na Targówku wygląda tak:


Zgodnie z umową dzierżawy Wake Farma jest zobowiązana do utrzymania w należytym stanie wszystkich nieruchomości nad zbiornikiem przy ul. Bardowskiego – z wieżą widokową włącznie. Ma też własnym kosztem dokonywać remontów niezbędnych do zachowania ich w stanie niepogorszonym.

To jednak zdecydowanie się nie dzieje. Po iluzorycznej naprawie w zeszłym roku, gdy dziurawe ściany po prostu zakryto folią, nie ma już nawet śladu – a dewastacji jest coraz więcej.

Wieża widokowa nad zalewem Bardowskiego, która jest dziurawa jak sito i na naszych oczach zmienia się w ruinę, w tym roku kończy… trzy lata.

Wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Wieża nad zalewem Bardowskiego jest już ruiną

 • 1 lipca 2019 o godz. 07:58

  a to wszystko na własne życzenie kupując mieszkania w okolicy…
  miejsce spotkań najgorszej patologii zapomniane przez policję i inne służby…

 • 1 lipca 2019 o godz. 08:31

  czyżby młodzież z os. Wilno „tuningowała” tę wieżę?

 • 1 lipca 2019 o godz. 08:36

  Ktoś kasę przytulił, a teraz kompletna dewastacja , siedlisko pijaków narkomanów. Kto rozliczył ta inwestycję? zapewne nikt jak wiele innych,przykład: ścieżka rowerowa na ulicy Bystrej do Ząbek „inwestycja super” na drodze rosło stare drzewo wierzba zamiast wyciąć przed budową ścieżki, ścieżkę poprowadzona łukiem omijając drzewo, po jednej z wichur drzewo połamało się bo było w środku puste i na prostej ścieżce jest zawijas, ścieżka dochodzi do ul. Radzymińskiej gdzie przed modernizacją w jezdni była kratka ściekowa ,którą doprowadzano wodę z jezdni ( w tym miejscu jest obniżenie gruntu i jezdni) do rowu. Po modernizacji i budowie ścieżki zlikwidowano odprowadzenie ,teraz po każdym deszczu powstaje jezioro zalewające ok. 20 metrów ścieżki rowerowej oraz całe skrzyżowanie Bystrej z Radzymińską po stronie Ząbek. Ta inwestycja nadaje się tylko pod lupę PROKURATURY.

 • 1 lipca 2019 o godz. 08:46

  Problem w tym ,że u nasi radni myślą kategoriami dzisiaj, teraz, odfajkować, przeciąć wstęgę.

  Radni Targówka mieli do wydania dużą kasę, więc wysadzili się na duży projekt i jego realizację, nie myśląc o kosztach jakie będzie generowała inwestycja w dalszych latach. Kadencja się skończy, więc problem zapewnienia budżetu na wieloletnie utrzymanie drogiej inwestycji to już kłopot następców. Wynikiem tego- pasaż wzdłuż kanałku zaniedbany, kanałek zaniedbany,wieża i zalew zaniedbane.

 • 1 lipca 2019 o godz. 09:38

  Ta wieża jest to nie jest nasze ostatnie słowo, tą inwestycją otwieramy oczy niedowiarkom. Nie od dziś wiadomo, że najlepszy interes jest na tym, co sPOro kosztuje, a POtem się rozsypie. Na Targówku rządzi POstkomuna (SM Bródno – czerwona patologia) i nowa POstkomuna (PO – nowi kumple od kręcenia lodów).

 • 1 lipca 2019 o godz. 09:47

  Wszyscy winni tylko nie my sami, u nas i za sto lat nie będzie normalnie bo patusów i innych „dobrych chłopaków” pod dostatkiem. Wyobrażacie sobie dewastację czegokolwiek podobnego np. w Szwajcarii? U nas zawsze wszystko musi być zdewastowane..

 • 1 lipca 2019 o godz. 10:05

  Monitoring, monitoring i mandaty

 • 1 lipca 2019 o godz. 10:37

  Nie mandaty, tylko baty. Po dwadzieścia na gołą rzyć każdemu chuliganowi.

 • 1 lipca 2019 o godz. 10:50

  Jeżeli można tam pić alkohol to normalne, że są zniszczenia. To wina projektanta. Ławki miejskie też inaczej się projektuje niż takie do prywatnych ogródków. Po alkoholu każdy lubi sobie coś kopnąć albo walnąć pięścią. Projektant to chyba jakiś tęczowiec był :)

 • 1 lipca 2019 o godz. 13:01

  „Po alkoholu każdy lubi sobie coś kopnąć albo walnąć pięścią. ”

  No ja przykładowo nie odczuwam takiej potrzeby, polecam takie coś jak rozum i godność człowieka.

  „Projektant to chyba jakiś tęczowiec był :)”

  KatoPropaganda widzę działa, ktoś dewastuje mienie wspólne to napiszę, że to pewnie przez to, że architekt był ciepły…

 • 1 lipca 2019 o godz. 14:33

  Zdewastowana wieża że ścianką wspinaczkową straszą swoim wyglądem,szkoda tylko że nikomu nie przeszkadza nigdy nie uruchomiona a również zdewastowana przez hordy pijanych małolatów kaskada wodna.

 • 1 lipca 2019 o godz. 14:39

  @GWS2016

  Widzę kolega bardzo PiS do waty

 • 1 lipca 2019 o godz. 16:43

  Nie można się kąpać,to po co to jest zrobione.

 • 1 lipca 2019 o godz. 17:29

  Osiedla rosną jak grzyby po deszczu a kanalizacji burzowej nie budują. Woda z dachów, chodników i asfaltu nie ma gdzie wsiąkać, spływa więc do Jeziorka. Bez niego Kanałek Bródnowski wylewałby po każdym większym deszczu jak Ganges i mielibyśmy Dolinkę Służewiecką bis .

 • 1 lipca 2019 o godz. 19:12

  Grupka cwaniaczków kosi kasiorę z wyciągu,a setki ludzi muszą się tylko przyglądać,bo pomimo zakazu kąpieli nie można nawet pobawić się z pieskiem,bo to przeszkadza ,,narciarzom”.Parę dni temu zostałem przepędzony właśnie z pieskiem,w bardzo wulgarny sposób.

 • 1 lipca 2019 o godz. 20:02

  może by tak ta wieża została oficjalnym symbolem targówka, coś jak wieża babel, albo wieża w pizie, wiecie takie logo na proporczykach, pocztówkach, balonikach

 • 1 lipca 2019 o godz. 20:14

  Mamy nową epokę oświecenia. Wszystko co było uważa się za niewłaściwe i zacofane. Wykorzenia się z „rozwiniętych” społeczeństw kulturę, w tym osobistą no i mamy skutki. Lepiej nie będzie chyba, że to wszystko nareszcie pier… jak Rzym dawniej i zaczniemy wracać do tego, co zeszłe pokolenia przez lata wypracowały. Przede wszystkim tolerancje w stosunku do poglądów innych oraz poszanowania nieswojej własności.

 • 1 lipca 2019 o godz. 20:22

  Skwerki i place zabaw wybudowane wzdłuż kanału Bródnowskeigo ‚prosperują’ w ten sam sposób. Zbiorowisko chamskiej gówniażerii, zakłocającej spokój okolicznym mieszkańcom do później nocy. Podewastowane, pełno wulgarnych napisów. Zostawione same sobie, policji nie uświadczysz. Włodarze budują, przecinają wstęgi a potem niech się dzieje co chce. Łatwo się wydaje nieswoje pieniądze na dewastację…

 • 2 lipca 2019 o godz. 12:23

  Lokalnej chuliganerii jak twierdzi autor tutaj nie ma. To wszystko przyjezdni z miasta. Wystarczy wsiąść do autobusu 170 jadącego nad zalew a cały przekrój społeczeństwa wypoczywającego tu jak na dłoni. Także przyjezdna chuliganeria.

 • 4 lipca 2019 o godz. 03:14

  Co jak co ale na Bródnie i Targówku nigdy nie brakowało rodzimych chuliganów. Kto pamięta choćby przystanki autobusowe regularnie dewastowane w latach .90’ ten wie. Nawet dzisiaj są niszczone przez jakieś nawalone dzbany.

 • 19 lipca 2019 o godz. 17:18

  @GWS2016. Najlepiej lody się kręci na budowie lotniska, przrkopywaniu mierze, rozdawnictwie kasy. Patrząc na Piśdzielców brakuje mi tylko wąsika i drugiej Norymbergii.

 • 20 lipca 2019 o godz. 20:17

  DX będzie wszędzie

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 10:36

  Szkoda tej wake farmy, moim zdaniem robią dobrą robotę – jakoś tchnęli życie w to miejsce a pamiętam jak było wcześniej w pierwszym roku – wtedy to były libacje. Gdyby nie oni, to miejsce byłoby jeszcze bardziej skazane na huliganerię ze szmulek. A tak, macie bar, trochę sportu i ogólnie jakoś to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.