Bródno bez tramwajów

46
Share

Budowa metra wchodzi w jeszcze bardziej uciążliwą fazę.

 

Zapowiadano od samego początku, że to się może stać – i zdarzy się w najbliższą sobotę. W związku z budową II linii metra od 24.08.2019 (sobota) do 1.09.2019 (niedziela) zamknięty zostanie przejazd tramwajów w rejonie eks-skrzyżowania ul. Rembielińskiej i Kondratowicza.

Ponieważ nie ma alternatywnych tras tramwajowych, oznacza to wpierw całkowite wyłączenie, a potem poważne ograniczenie ruchu tramwajów na całym bródnowskim odcinku – od ul. Annopol, przez Rembielińską, Matki Teresy i Odrowąża aż do ronda Żaba. 

Wpierw tramwaje znikną na całej długości tej trasy, później do połowy trasy dojedzie jedna linia. Oto szczegóły.

Tramwajarze rozbili utrudnienia na trzy etapy.

Etap 1 potrwa przez weekend od 24.08.2019 r. od początku kursowania do dnia 25.08.2019 r. do końca kursowania. W tym czasie będzie montowany rozjazd nakładkowy na ul. Rembielińskiej w rejonie Poborzańskiej. Wtedy wszystkie tramwaje całkowicie znikną z Bródna.

Kursowanie linii 4, 25 i 41 zostanie zawieszone.

Linie 1 i 73 pojadą zmienionymi trasami omijając naszą dzielnicę (1 BANACHA  – rondo Żaba – RATUSZOWA-ZOO, 73 PIASKI – most Poniatowskiego – AL. ZIELENIECKA)

O rondo Żaba „zahaczą”, oprócz 73, także zastępcze linie tramwajowe 71 i 74:

71 PKP SŁUŻEWIEC – most Gdański – rondo Żaba – Targowa – al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – BANACHA

74 WYŚCIGI – Puławska – Marszałkowska – pl. Bankowy – most Śląsko-Dąbrowski – 11 Listopada – rondo Żaba – Starzyńskiego – most Gdański –  Okopowa – PL. NARUTOWICZA

Uruchomiona zostanie także zastępcza linia autobusowa Z-1:

Z-1 ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy – Odrowąża – RONDO ŻABA

Etap 2 potrwa przez tydzień od 26.08.2019 r. od początku kursowania do 1.09.2019 r. do około godziny 18:00.  Wtedy sytuacja nieco się poprawi –  poza dalej obowiązującymi zmianami opisanymi w etapie 1, wrócą dwukierunkowe tramwaje linii 3, które będą mogły jechać po skróconej trasie do/od ul. Poborzańskiej:

3 DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – Kijowska – Targowa – pl. Wileński – 11 Listopada – rondo Żaba – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – POBORZAŃSKA

Etap 3 odbędzie się w niedzielę 1.09.2019 po godz. 18 i oznacza odwrócenie prac: ponowne całkowite zawieszenie funkcjonowania tramwajów na Bródnie (czyli skróconej linii 3) w związku z koniecznością demontażu rozjazdu nakładkowego przy Poborzańskiej. Wtedy obowiązywać będą wyłącznie trasy przedstawione w etapie 1.

W poniedziałek 2 września, czyli w pierwszy dzień szkoły, sytuacja na Bródnie powinna wrócić do normy. Wszystkie tramwaje mają wtedy wrócić na swoje trasy z połowy sierpnia – chociaż na wysokości ul. Kondratowicza pojadą po nowych, tymczasowych torach omijających łukiem plac budowy metra.

 

 

Przeczytaj, co działo się na budowie metra na Bródnie w lipcu 2019 r.

 

zdjęcie na górze: tramwaj przejeżdżający przez rozkopane skrzyżowanie Rembielińskiej i Kondratowicza – od soboty ten widok będzie nieaktualny / fot. ZTM

46
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx