Jak Trocka przeżyje taki ruch autobusów? | targowek.info

Jak Trocka przeżyje taki ruch autobusów?

ZTM podał nowe trasy autobusów miejskich, które wejdą w życie po uruchomieniu metra na Targówku. Po ulicy Trockiej pojedzie aż 11 dziennych linii autobusowych. Gdzie one się zmieszczą?

 

Ulica Trocka przy Pratulińskiej lśni nowością, bo w dużej części została zbudowana od podstaw po rozkopaniu przez budowniczych II linii metra. Jednak to wciąż dość wąska miejska ulica z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

Gdy metro zostanie uruchomione, stacja „Trocka” przez kilka lat (do otwarcia metra na Bródnie) będzie stacją końcową podziemnej kolejki. Na ten czas – o czym wczoraj oficjalnie poinformowali urzędnicy – stanie się wielkim punktem przesiadkowym do metra dla mieszkańców Bródna, Białołęki, Ząbek, Marek i nawet Radzymina.

Docelowo ZTM planuje puścić na tę ulicę aż 11 dziennych linii autobusowych, z czego 10 prawdopodobnie już we wrześniu. Będą to autobusy 120, 140, 160, 212, 256, 262, 269, 340, 345, 527 i 738, w szczycie jeżdżące w większości przypadków co 10-12 minut każdy.

Pytanie jest proste: gdzie te wszystkie autobusy się pomieszczą?

Nie tylko my obawiamy się, że ulicy Trockiej – oraz krzyżującym się z nimi Korzona, Pratulińskiej i Radzymińskiej – po otwarciu metra grożą wielkie korki, a w godzinach szczytu komunikacyjnego paraliż.

Pewnym pocieszeniem może być to, że warszawscy urzędnicy zdają sobie z tego sprawę. Na anonsującej zmiany w komunikacji wczorajszej konferencji prasowej poruszono także ten temat.

Najważniejsza planowana zmiana na Trockiej to wytyczenie aż dwóch pasów do skrętu w lewo z tej ulicy w Radzymińską. Przeprogramowana też zostanie sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, a także na sąsiednich. Urzędnicy mają nadzieję, że dzięki temu zwiększą przepustowość Trockiej i unikną jej kompletnego zakorkowania.

Czy luzując Trocką, „przy okazji” nie zablokują Radzymińskiej, przekonamy się zapewne w drugiej połowie września – kiedy, jak się wydaje, jest realna szansa na otwarcie metra na Targówku.

 

zdjęcia na górze: Trocka z lotu ptaka/ fot. www.ukosne.um.warszawa.pl

 

Czytaj też: Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

42 komentarzy na temat “Jak Trocka przeżyje taki ruch autobusów?

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 06:45

  To będą jaja nie z tej ziemi. Ciekawe gdzie oni zmieszczą ten drugi pas do skrętu w lewo w Radzymińską.
  11 autobusów przy takiej częstotliwości… Już widzę ten ogon autobusów :)

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 06:48

  Jakie siano we łbie osoby która tak zdecydowała, najwyraźniej nigdy nie była na ul. Trockiej i nie zna organizacji ruchu, bezmyślny tempak.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 07:01

  Już dawno pisałem że ten kto w ZTM-ie wymyśla trasy tram. Bus. myśli tą samą częścią ciała na której siedzi lecz biedak nie wie iż ona do myślenia nie przeznaczona.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 08:05

  No cóż, może pojadą „Nowotrocką”? Och, wait…
  Wszystkie te „zmiany’ robione paluszkiem po mapie przez Bardzo Ważnych Specjalistów Od Komunikacji, są warte tyle, co zeszłoroczny śnieg. Utrzymuje się potwora 156, jadącego przez całe miasto, z 160-linii w miarę szybkiej i punktualnej, robi się kolejnego potwora, a zabiera się 162, które akurat z metrem ma najmniej wspólnego.
  Wleją się nam na Targówek wszystkie WWL-e, zastawią boczne uliczki, zablokują drogi pożarowe i ewakuacyjne. Śmieciarka nie dojedzie, karetka nie dojedzie, Straż Pożarna nie dojedzie. A Straż Miejska nie przyjedzie bo musi palet na placu Bankowym pilnować.
  Wisłą płynie g…no a Rafalala wybiera się do Danzing na obchody zdobycia Westerplatte, wraz z Timmermansem. W Warszawie, na obchodach rocznicy wybuchu wojny, go nie będzie, bo to nie jego Państwo, nie jego miasto i nie jego naród.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 08:10

  Zapomnieliście o 199

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 08:31

  Ten rozkład to POliczek dla Radnych z Targówka. Ich Postulaty nie zostały uwzględnione nawet w 1%.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 08:49

  WROCILY STARE CZASY. DZISIAJ NA SW WINCENTEGO OD RANA TAKIE KORKI ZE OD CMENTARZA DO ZABY 25 minut

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 08:51

  A Trocka to tak stanie ze dojazd do metra zajmie tyle co przed metrem dojazd do centrum np 517 notabene najdzybszym autobusem na TGK

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 08:53

  Będzie tak jak jest teraz na Żabie, wszystko stoi bo ktoś pogmerał w sygnalizacji i na zielonym jadą max 3 auta…

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 09:26

  To może być coś puścić Gilarską czy Rolanda na Trocką? To i tak przejściowa sytuacja bo za 2-3 lata puszczą wszystko na Bródno.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 09:31

  linia 262
  „Uruchomienie linii 262 nastąpi później. Będzie możliwe po otwarciu północnego odcinka ul. Pratulińskiej, gdzie obecnie budowane są otwory technologiczne do wydobycia tarcz drążących tunele metra na osiedle Bródno, oraz po wybudowaniu dla tej linii nowych przystanków przez Urząd Dzielnicy Targówek.”
  – o tym, że musi być skończona wentylatornia na Łokietka (KIEDY!!) aby udrożnić tę ulicę – ani słowa.
  – Jak się nie wyrobią , to znowu wymyślą objazd ul. Samarytanka koło szkoły!

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 09:44

  Przy obecnym obciążeniu ruchem w godzinach szczytu, wyjazd autobusów z pętli przez ul. Korzona już teraz jest problemem. Zwiększenie natężenia ruchu i przytkanie Trockiej , kompletnie przyblokuje pętlę autobusową.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 10:14

  autobusy to najmniejszy problem. z punktu widzenia ludzi mieszkających pod warszawą na wschód i północny wschód, to idealne miejsce, żeby przesiąść się z samochodu do metra.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 10:57

  A kiedy będzie obiecany autobus 262 na ul. Tarnogórskiej ? Jak będą jeździły ul. Radzymińską autobusy z Bródna, Białołęki, Ząbek, Marek i nawet Radzymina to lokalni mieszkańcy Elsnerowa nie będą mieli już możliwości wejścia do autobusu na ul. Kościeliskiej.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 10:58

  Zostawcie w spokoju Trocką do czasu skończenia „obwodnicy”. Znowu rozkopią na 2 lata. :)

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 11:26

  Jestem pewna, źe po otwarciu metra na Targówku zwiększy się ruch samochodów w
  mieście. Po tym armagedonie, który szykuje ZTM dojazd do metra będzie koszmarem i ludzie będą woleli jechać samochodem niź stać w olbrzymich korkach, źeby wsiąść do metra. Przecieź są 3 nowe stacje. Nie moźna rozplanować dojazdu do wszystkich tych stacji? Czy trzeba kierować wszystkie autobusy na Trocką? Na Trockiej są światła przy szkole i przy Pratulińskiej i juź widzę ten sznur autobusów do Radzymińskiej. Czy ktoś z ZTM pofatygował się na ulicę Trocką czy tylko kręcił palcem po mapie?
  Wiem co piszę bo mieszkam przy Trockiej juź 43 lata.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 11:43

  Skręt z Korzona w lewo będzie koszmarem. Już teraz z rana i za dnia ,stoi korek, bo jest to wylotówka Zacisza a także objazd zamkniętego odcinka ul. św Wincentego. Nie wyobrażam sobie co będzie się działo gdy ruch na Trockiej wzrośnie wielokrotnie.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 11:53

  11 autobusów nawet niech każdy będzie co 10 min. daje 1szt.autobusu na minute, wiadomo ze czasem zjedzie i 5szt. naraz ale ludzie płaczecie jakby one miały jechać obok siebie a będą jeden za drugim :)

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 12:35

  WWL-e to najgorsze

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 12:58

  Jeżeli na Trockiej będą korki to zostanie ona zamknięta dla prywatnych samochodów. Zawsze transport zbiorowy będzie miał priorytet. Proste? Innego wyjścia nie ma.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 13:08

  „Ulica Trocka lśni nowością” w szczególności na odcinku od Radzymińskiej do wjazdu na bazarek, w obie strony. Lśni – ale dziurami.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 14:00

  Targówek będzie mieć nadmiar komunikacji, a w tym samym czasie, cichaczem, zabiera się autobusy z całkiem rozkopanego Bródna.
  1. Likwidują 227 czyli jedyny bezpośredni dojazd na Starówkę i do centrum, która to linia w ogóle punktów stycznych z metrem nie posiada.
  2. Równocześnie zmniejsza się z 10 minut do 20 częstotliwość 169, czyli najlepszego i jedynego bezpośredniego dojazdu na Wschodni! Już nie będzie się wychodzić w ciemno na ten autobus. Trzeba będzie celować w jeden konkretny aby nie spóźnić się na pociąg. Nie każdy do cholery ma samochód!!!

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 14:52

  ~~
  Zamknięcie Trockiej dla samochodów ,kompletnie zablokowałby wyjazd z Zacisza . Już i tak jest ciężko z powodu objazdów i zamkniętych ulic.
  Mam nadzieję, że widząc co się dzieje, udrożnią Wincentego.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 15:44

  dokładnie, zamykać trocką dla samochodów i po problemie. Ci co mieszkaja przy obwodnicy skręcą na nastepnym skrzyżowaniu przy Lidlu (w ul. Gorzykowską).
  Spoko, nie musicie dziękować.
  I tak się to skończy bo innego wyjscia nie ma

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 16:38

  Owen
  „Ci co mieszkają przy obwodnicy skręcą w Gorzykowską ” a ci co mieszkają na Zaciszu nigdzie nie skręcą bo nigdzie nie dojadą.
  Co najwyżej wkurzeni objazdami puszczonymi przez wąziutkie uliczki Zacisza zaczną je blokować !!
  Brak Nowotrockiej odbija się nam wszystkim czkawką.
  PS.Zamknąć to można sobie bramę przed obejściem a nie łącznik Zacisza z ul. św, Wincentego. Głupota mnie wkurza !!

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 18:06

  Tydzien po otwarciu metra zaczna knuc jakie to „ulepszenia” inzynierowie moga zaprowadzic… Ani z Orłowskiej nie wyjade, ani z roboty nie wroce… :(

 • 30 sierpnia 2019 o godz. 09:59

  Co by nie było z Trocką to i tak TGK stanie dęba bo swołocz będzie parkować gdzie popadnie i pędem do metra. Na Wileniaku nikt auta nie zostawia bo parking płatny a na TGK będzie hulaj dusza. Miał być P+R – nie ma i nie będzie. Lidl na Borzymowskiej jak Carrefour na Wileniaku wprowadzi opłaty i wszystkie WWL-e dorzucą się do szwabskiego interesu…

 • 30 sierpnia 2019 o godz. 17:11

  ,,Ulica Trocka lśni nowością”
  Dobre sobie wyremontowano zaledwie skrzyżowanie z Pratulińską i 100 m do bazarku może autor artykułu przejedzie się całym odcinkiem od Korzona do Radzymińskiej i zmieni wstęp do artykułu.
  Co do obaw do przepustowoścu to popieram je, zwłaszcza obserwując natęzenie samochodów ciężarowych. Dla autobusów z pętli potrzebny osobny wyjazd bo przez Korzona czyli objazd na Zacisze i Bródno bedą stały w korku zanim rusza na trasę.

 • 30 sierpnia 2019 o godz. 18:37

  Wystarczy zamienić wjazd z wyjazdem. Wjeżdżać mogą przez Korzona a wyjeżdżać bezpośrednio na Trocką.

 • 30 sierpnia 2019 o godz. 22:53

  A co to da? Bo nie bardzo łapię

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 09:17

  Pętla będzie mniej obciążona niż jest teraz (na godzinę):
  345 – 4
  140 – 6
  340 – 6
  738 – 3
  (262 – 5)
  Czyli 19 autobusów w szczycie (24 po uruchomieniu 262)

  Obecnie
  160 – 7
  162 – 11
  517 – 4
  190 – 3
  jest to 25 autobusów, bez 212 bo jedzie objazdem.

  Większym problemem będą skrócone do długości przegubowca przystanki na obwodnicy.

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 15:51

  Anonim spójrz na usytuowanie wjazdu i wyjazdu z tej pętli. Ich zamiana spowodowałaby, że autobusy nie będą stały w korku na wyjeździe z pętli a o to przecież Geografowi chodziło.

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 16:29

  Nikt nie pomyślał też o parkingu dla zwykłych rowerów przy metrze trocka. Tylko veturilo.Mieszkamy na osiedlu na polu pgr… wincentego już teraz stoi. O przyspieszonej 500 dowożącej do tramwaju, metra gdański i na rondo Radosława nie nia mowy w nowym rozkładzie. Zostanie nam jeżdżące co 20 minut 169… z drugiej strony kawał drogi do metra. Pętla Trocka, a z niej wszystkie busy puszczone na obwodnicę targowka… naprawdę nie potrzebuję codziennej wycieczki po zakamarkach osiedla, zeby dojechac do pracy… nasze osiedla są poodcinane od Bródna i od siebie nawzajem, choć do siebie przylegają. Zeby dowieźć dzieci na Bródno co rano muszę jeździć przez żabę, odstać swoje w korku. Założenie, że WSZYSCY chcą się przesiąść w metro jest idiotyczne.

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 16:37

  Przecież 500-tki nie ruszają? Gdzieś ty wyczytał o likwidacji tej linii?

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 18:38

  500 tki nie ruszaja. A do metra z pola PGR jest spacerem ok. 10 minut wiec nie przesadzaj ze daleko. Wincentego narazić tez się jedzie zobaczymy jak będzie po otwarciu metra.

 • 2 września 2019 o godz. 12:05

  do tomek: to zapierniczaj zimą te 10 minut przez cały skwerek., Rozumiem, że mieszkańcy zieloneg zacisze też mają chodzić na piechote do metra?

 • 2 września 2019 o godz. 13:52

  Jak dla Ciebie 10 minut to dużo to przeprowadź się na Trocka będziesz miał pod nosem.

 • 2 września 2019 o godz. 18:30

  Wybraliście Trzaskowskiego to macie.

 • 3 września 2019 o godz. 17:46

  Oj młodzieży, młodzieży,..
  Za dobrze wam się powodzi. Dziesięciominutowy spacer z dzieckiem to dla was problem.
  Tyłki wam i waszym dzieciom do siedzeń przyrosną . Nie dziwota, że współczesne dzieciaki otyłe i niezgrabne. Świetny przykład potomstwu dajecie !

  Pomysł ze stojakami na rowery świetny !!

 • 6 września 2019 o godz. 18:10

  A co z dziećmi które chodzą do szkoły na Trockiej, ludzie zacznijcie myśleć

 • 6 września 2019 o godz. 19:33

  A co z dziećmi? Bo nie rozumiem

 • 9 września 2019 o godz. 12:12

  Czytam te komentarze i upewniam się w przekonaniu, że nie tylko ja postrzegam pracowników ZTM jako debili skończonych. Wyczytałem w tych ich propozycjach zmian, że linia 327, która łączy wschodnie Bródno z Żoliborzem artystycznym zmienia trasę. Rozumiem reorganizację linii, których trasy są równoległe z trasą metra, ale likwidować te ,które łączą prostopadle dzielnice to totalny idiotyzm. Takich linii zapewne jest więcej, ale co to obchodzi pracowników ztm-u, przecież będzie metro, można sobie w koło pojechać z licznymi przesiadkami, krócej nie będzie ale to już nie ich problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.