Jakie sklepy i punkty usługowe powstaną na stacjach metra?

25
Share

Metro Warszawskie zakończyło przetarg na wynajem lokali handlowych na nowych stacjach II linii metra na Targówku.

 

Data otwarcia metra na Targówku ciągle jeszcze nie jest znana (i, obserwując niemrawość służb podlegających wojewodzie mazowieckiemu, przybliża się raczej powoli), jednak niewątpliwie kiedyś to się stanie. Na tę chwilę szykuje się Metro Warszawskie, które poszukuje najemców na pomieszczenia handlowo-usługowe zlokalizowane na stacjach podziemnej kolejki.

Na stacji „Targówek Mieszkaniowy” przy Ossowskiego wybudowano siedem takich lokali o powierzchni od 29 do 94 m2, zaś na stacji „Trocka” przy Trockiej takich punktów przewidziano osiem, o powierzchni od 19 do 100 m2.

Według wymagań metra, na stacjach mogą działać sklepy spożywcze (ale bez alkoholu), usługowe (np. szewc, ksero, pieczątki, fryzjer, zegarmistrz, poczta) oraz małe knajpki (kawiarnia, cukiernia itd).

Wykluczona jest za to nie tylko sprzedaż alkoholu czy środków psychoaktywnych, ale też m.in. artykułów niebezpiecznych (pirotechnicznych, broni, rozpuszczalników itp.). Na stacjach metra na Targówku na pewno nie będzie też działalności przeznaczonych tylko dla dorosłych (np. lombardów, sex shopów czy firm bukmacherskich, z wyjątkiem lotto).

A co ostatecznie znajdzie się na stacjach przy Ossowskiego i Trockiej? Jeszcze nie wiadomo. Chętni mogli zgłaszać się do Metra Warszawskiego do wczoraj (13.08.2019), a teraz urzędnicy sprawdzają zgłoszone oferty.

Na podjęcie decyzji mają dużo czasu – sklepy i punkty usługowe nie muszą być uruchomione równocześnie ze stacjami, a może to stać się dużo później. Albo wcale, czego przykładem na naszej II linii metra jest opustoszała stacja „Stadion Narodowy”, na której cztery lata po otwarciu większość lokali wciąż stoi pusta.

 

Jakie sklepy i punkty usługowe przydałyby się na stacjach metra na Targówku? Zapraszamy do komentowania.

 

zdjęcie na górze: stacja metra Trocka / fot. targowek.info

 

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx