Nocny pożar w Pekinie! Płomienie sięgały dachu

45
Share

Spaliła się duża część elewacji budynku i kilka mieszkań. Wszystko zaczęło się od pożaru niewywożonych od półtora miesiąca śmieci.

 

Ogień w tzw. Pekinie, największym budynku Bródna, pojawił się dzisiaj 14 sierpnia około godziny 3 nad ranem. Według pierwszych ustaleń zapaliły się – czy raczej zostały podpalone (to jeszcze będzie sprawdzane) – śmieci gabarytowe, składowane tuż przy ścianie budynku na wysokości adresu Rembielińska 19.

Wyglądało to bardzo groźnie. Płonienie „lizały” blok od parteru aż po dziesiąte piętro. Szczęśliwie ogień pozostał głównie na zewnątrz budynku – poważnie została uszkodzona elewacja oraz okna na klatce schodowej. Straty są też jednak w pięciu mieszkaniach, do których płomienie wpełzły przez okna.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 6 rano. Nikt nie został ranny, ale straty materialne są bardzo duże.

Ogień rozpoczął się na wielkim składzie gabarytów (głównie starych mebli), który urósł przed budynkiem w ostatnich tygodniach. Mieszkańcy „Pekinu” twierdzą, że gabaryty nie były wywożone od 1,5 miesiąca – pomimo wielokrotnych reklamacji w firmie Partner.

Firma Partner, przypomnijmy, przejęła wywożenie wszystkich odpadów komunalnych w naszej dzielnicy 1 lipca 2019 roku – i cały czas są na nią skargi.

 

Strażacy kontrolują ugaszony budynek / fot. Straż Pożarna

Spalona elewacja i okna klatki schodowej w bródnowskim Pekinie / fot. Straż Pożarna

 

zdjęcie na górze: spalony po dzisiejszym pożarze Pekin przy Rembielińskiej 19 – ujęcie z drona telewizji TVN24.

 

45
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx