Ostatnie dni konsultacji w sprawie planu miejscowego Parku Bródnowskiego | targowek.info

Ostatnie dni konsultacji w sprawie planu miejscowego Parku Bródnowskiego

Zostało 10 dni, żeby wyrazić swoją opinię, choć raczej nie, żeby coś zmienić.

 

Podczas gdy prowadzone półtora roku temu konsultacje w sprawie rewitalizacji Parku Bródnowskiego miały bardzo burzliwy przebieg, obecne konsultacje w sprawie planu miejscowego tego parku przebiegają niemal niezauważone.

Chociaż w praktyce dotyczą tego samego: jak w przyszłości ma wyglądać największy zielony teren w naszej dzielnicy.

Obecne konsultacje kończą się 19 sierpnia 2019 roku i (prawie) ostatecznie określą one charakter oraz funkcje Parku Bródnowskiego. Przygotowany przez urzędników projekt planu zagospodarowania realizuje podstawowe założenia szykowanej rewitalizacji, m.in. przewiduje miejsce na budowę w parku dwóch pawilonów.

Co ciekawe, z planu zagospodarowania przestrzennego wyłączony jest skraj Parku Bródnowskiego przy skrzyżowaniu Kondratowicza z Łabiszyńską, na którym urzędnicy chcieliby zbudować kontrowersyjną „mediatekę”.

Szczegóły konsultowanego planu zagospodarowania przestrzennego znajdują się na stronie Urzędu Miasta Warszawy.

Uwagi do planu można zgłaszać dzwoniąc pod numer miejskiego telefonu 19 115 lub przez specjalny formularz – na tej stronie są szczególowe informacje, jak to zrobić.

Konsultacje kończą się 19 sierpnia, natomiast sama modernizacja Parku Bródnowskiego została przesunięta z 2019 na 2020 rok.

 

zdjęcie na górze: Park Bródnowski/fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Ostatnie dni konsultacji w sprawie planu miejscowego Parku Bródnowskiego

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 08:39

  Po co komu w dzisiejszych czasach mediateka w środku parku? Komuś mózg rozwaliło? park niech zostawią w spokoju a to niech postawią na jakieś działce a nie kolejne bloki. Lepiej żeby był wypasiony plac zabaw

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 09:12

  Mieszkanka T – chyba trzeba wrócić do szkoły, kiedy myli się „skraj przy skrzyżowaniu” ze środkiem. Dla ścisłości – mediateka, pełniąca de facto rolę mini domu kultury miałaby powstać w miejscu obecnego parkingu, przed tym długim blokiem. A parking malborskiej być wielopoziomowy na jej dachu.

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 09:56

  Zostawcie ten park w spokoju.
  Po co cokolwiek zmieniać.
  Można zająć się przebudową tych sadzawek które zawsze są brudne i dodaniem fajnych efektów systemu nawadniania. W lipcu byłem w Kołobrzegu.
  Stoi tam bardzo ladna konstrukcja nawadniajaca w krzsztalcie dmuchawca.
  Można prawda……

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 10:02

  Niestety, dzisiejszy Park Bródnowski to nie ten sam co nawet 10 lat temu, a to co się dzieje i planuje to jakaś masakra; tłumy ludzi, beton, jakieś niepotrzebne budynki. Park powinien być parkiem.

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 10:12

  Nie zgadzam się z wami. Mediateka jest bardzo potrzebna. Można stworzyć z 2-3 stanowiska kierownicze w takiej mediatece. Tak jak w Centrum Kultury i Aktywności w dzielnicy Targówek. Dzięki temu radni i kandydaci oraz ich rodziny którzy od lat bez przerwy rządzą na Targówku otrzymają wsparcie.

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 10:24

  Parki jest opanowany przez lumpów, dresów i napływ podlasko-lubelski! Syf, kiła i mogiła! Mediateka tak, do tego wielopoziomowy parking, do tego schronisko LGBT i może noclegownia. Wszystko ładnie mozna wkomponować i wszystko się przyda!

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 11:47

  Tubylec- gdy czytam Twój komentarz nasuwa się jedna myśl – STOP DOPALACZOM

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 11:48

  Spoleczenstwo zmeczone jest. Jedne konsultacje burzliwe owszem. Przy drugim juz nie wierzę że ktoś mnie wysłucha

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 12:38

  Zamiast zajmować się jakimiś bzdetami nie lepiej po prostu o ten park ZADBAĆ ?? Zadbać o zieleń, o sadzawkę, zainstalować jakieś fontanny z prawdziwego zdarzenia? Te wszystkie rewitalizacje pozostaną tylko na papierze, a syf jak był tak będzie. Rewitalizacja to jakiś temat zastępczy dla tych, którzy troszczą się o park nie ruszając się zza biurka.

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 16:48

  Jaki plan?! Hahaha juz wiadomo ze powstanie osiedle przy metrze od KONDRATOWICZA. Wzamian posadza pare drzewek i trawe posieja..

  Ah lemingi

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 18:33

  Dzizas – czy w tej dzielnicy żyją sami malkontenci i ignoranci. Czy po prostu tylko oni się tu udzielają. Jak by każdy z nich przeczytał założenia modernizacji parku, to by wiedział, że mają być wyremontowane stawy, które dodatkowo zimą mają stawać się lodowiskiem, że jeden, najbardziej zaniedbany staw na górze ma być przebudowany na fontannę z uzdatnianą wodą, umożliwiającą dzieciom zabawę w wodzie, że mają być łąki kwietne, dodstkowe drzewa i krzewy czy wreszcie, że mają być pergole nad częścią ławek, latem zapewniające cień.

 • 9 sierpnia 2019 o godz. 19:00

  Ooo… lokalny bajkopisarz Jan wrócił z wakacji i znów piep…y jak potłuczony. Bo prosze pamietać że Jan wie wszystko. Nawet to, że jeśli plan wyraźnie wyznacza granice parku jako obszaru nie podlegającego zabudowie, to i tak zgodnie z tym planem park zostanie zabudowany. Bo to jest Jan… jedyny w swoim rodzaju lokalny jasnowidz wiszący 24h na dobę z głową za oknem i przez to wszystko wiedzący.

 • 10 sierpnia 2019 o godz. 13:58

  ha ha ha ha, no nie mogę, a może by tak na początek , każdy poczytał o tym po co się robi plan miejscowy i do czego on służy? Wbrew nazwie plan miejscowy, a racze plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego nie jest projektem w tym wypadku parku , a jedynie prawem obowiązującym na danym terenie . Projekt parku i plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego terenu parku to dwie kompletnie inne rzeczy. Jedno jest prawem , a drugie jest projektem.

 • 10 sierpnia 2019 o godz. 14:52

  Do radnych od***cie się od naszego parku!

 • 10 sierpnia 2019 o godz. 22:37

  Do Ma…sia. Zrozum kobieto że to co zostanie zmienione w parku określono blisko dwa lata temu (więcej drzew i krzewów, nowe ławki i latarnie, ekologiczna nawierzchnia zamiast ohydnego asfaltu, fontanna posadzkową dla dzieci, toalety czy spełniająca zasady higieny i do tego całoroczna kawiarenka zamiast obecnego Gofrowa). To co poddawane jest obecnie konsultacjom to plan miejscowy czyli prawne usankcjonowanie granic parku oraz tego, że nadal będzie to park a nie kolejne miejsce pod zabudowę deweloperską. Reasumując – w tych konsultacjach chodzi o uchwalenie planu chroniącego park i o to zabiegają radni. Oczywiście wszystko może jeszcze zepsuć ustawa lex deweloper autorstwa PIS, pozwalająca budować nawet w parkach.

 • 11 sierpnia 2019 o godz. 11:49

  Ciekawe, kto pozwolił na postawienie w parku wyjątkowo obskurnej budy z lodami? Bardziej by się przydała porządna toaleta.

 • 11 sierpnia 2019 o godz. 11:59

  Właśnie w ramach modernizacji ta buda ma zostać zastąpiona kawiarenką z ogólnodostępną toaletą (nie toi toi) a druga toaleta ma stanąć niedaleko wejścia do parku od strony Kondratowicza / Chodeckiej trzecia już jest w części rekreacyjnej.

 • 11 sierpnia 2019 o godz. 12:14

  Hej kiedy zrobicie strone po https? troche wstyd mamy 21wiek

 • 12 sierpnia 2019 o godz. 14:01

  ja proponuję Żabkę !

 • 12 sierpnia 2019 o godz. 15:09

  Do antyjan: zebys sie słoiki nie zdziwil jak bedziesz mial osiedle po swoim mieszkankiem od wujka w Rozopolu…

 • 12 sierpnia 2019 o godz. 19:28

  @Jan – oczywiście że będą nowe osiedla i dogęszczanie zabudowy między tymi starszymi. Nie ma w tym dziwnego – to miasto.

  Natomiast po uchwaleniu planu takie osiedla nie powstaną już w parku, chyba że ktoś wykorzysta wytrych jaki deweloperom dał pisowski rząd w postaci lex deweloper.

  PS – jak spojrzysz na plan to najbliższe parku osiedle może powstać na działce na której jest parking przed blokiem Kondratowicza 4 (+ na kawałku zieleni wśród której stoi słynny pawilon z alkoholami, bo ten teren, mimo że jest zielony – w granicach parku nigdy nie był). Planowano w tym miejscu niską mediatekę, ale jak mieszkańcy nie chcieli – trudno będzie pewnie blok. Na pewno parking społeczny się tam po otwarciu metra nie utrzyma. I stawiam na to że to sama SM Bródno coś tam zbuduje :)

 • 12 sierpnia 2019 o godz. 19:35

  pARK bRÓDNOWSKI , to jedna wielka imprezownia, dla popijających wyrostków, z drąca się muzyką z głośnika, to darmowa imprezownia dla ukraińców, którzy nie patrzą czy dzień czy noc i gromadnie popijają sobie piwko i cięższe trunki pod zadaszonymi płachtami stolikami do szachów, dla młodych małolat podrywających pijących tam mało- i nie tylko małolatów, to miejsce dla źle wychowanych dzieci, które niszczą co im w ręce wpadnie, a jak już nie mogą tego zniszczyć, bo wpadły im w ręce akurat kamienie, a je już trudno zniszczyć, to używają ich do niszczenia czegoś innego, albo rzucania w siebie i innych przechodniów , a ich rodzice popijający piwko w najlepszym punkcie parku, czyli na placu zabaw, tylko się uśmiechają , że dzieci i du…py nie zawracają. No jeden wielki syf i dziadostwo. I po co im robić park, po co wydawać choć by złotówkę? No odpowiedzcie mi po co ?

 • 13 sierpnia 2019 o godz. 13:52

  Kiedy Spółdzielnia Bródno uporządkuje sprawę nieuregulowanych prawnie gruntów pod budynkami Spółdzielni i przestanie złodziejsko podwyższyć stawki za dzierżawę?!
  Czy ktoś wie ile jest już złożonych zawiadomień do Prokuratury na Zarząd SM BRÓDNO?

 • 13 sierpnia 2019 o godz. 17:59

  Matylda – po co wydawać na komunikację miejską choćby złotówkę, skoro autobusami jeżdżą pijacy, menele, kieszonkowcy i niewychowane młodzież. Po co wydawać na szpitale i przychodnie choćby złotówkę, skoro leczą się tam alkoholicy, lumpy, patologia i obcokrajowcy którzy często nie płacą. Po co budować chodniki i ścieżki rowerowe, skoro można tam dostać w łeb i być okradzionym…

  A tak na serio – to ty na prawdę tak myślisz czy tak sobie tylko żartujesz? Jeśli to pierwsze to powiedz tylko ile razy w ostatnim półroczu zgłosiłaś ten problem na straż miejską, policję czy pod 19115? Ile razy zareagowałaś gdy niszczone jest mienie? Jeśli zero lub zaledwie kilka – to nie dziw się że jest jak jest.

  W Lesie Bródnowskim jest podobny problem. Na szczęście co raz więcej osób reaguje i właściwie codziennie są tam interwencje straży miejskiej. Co więcej ostatnio do amatorów ognisk czy grili przyjeżdża też straż pożarna a wówczas koszty są znacznie większe niż 500 złotowy mantat.

  Reaguj więc i zgłaszaj problem.

 • 15 sierpnia 2019 o godz. 23:26

  Fajnie poczytać i przekonać się o tym, że poczucie humoru mieszkańców Bródna nie opuszcza.
  Pozdrawiam i liczę na więcej inicjatyw na rzecz naszej lokalnej społeczności tak ku pokrzepieniu serc i nie tylko.

 • 16 sierpnia 2019 o godz. 17:37

  Chyba wielu z komentujących albo nigdy, albo bardzo dawno temu było parku. No jest jeszcze szansa że jak już byli w parku to siedzieli z gałami wlepionymi w smartfona i nie zauważyli tego że zmiany już się zaczęły dobry czas temu. Pojawiają się na przykład nowe ławki i nowe oświetlenie, które są elementem modernizacji parku. To tylko pierwsze jaskółki, zwiastujące większe zmiany na plus, czekające wkrótce park.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.