Ostatnie dni konsultacji w sprawie planu miejscowego Parku Bródnowskiego

26
Share

Zostało 10 dni, żeby wyrazić swoją opinię, choć raczej nie, żeby coś zmienić.

 

Podczas gdy prowadzone półtora roku temu konsultacje w sprawie rewitalizacji Parku Bródnowskiego miały bardzo burzliwy przebieg, obecne konsultacje w sprawie planu miejscowego tego parku przebiegają niemal niezauważone.

Chociaż w praktyce dotyczą tego samego: jak w przyszłości ma wyglądać największy zielony teren w naszej dzielnicy.

Obecne konsultacje kończą się 19 sierpnia 2019 roku i (prawie) ostatecznie określą one charakter oraz funkcje Parku Bródnowskiego. Przygotowany przez urzędników projekt planu zagospodarowania realizuje podstawowe założenia szykowanej rewitalizacji, m.in. przewiduje miejsce na budowę w parku dwóch pawilonów.

Co ciekawe, z planu zagospodarowania przestrzennego wyłączony jest skraj Parku Bródnowskiego przy skrzyżowaniu Kondratowicza z Łabiszyńską, na którym urzędnicy chcieliby zbudować kontrowersyjną „mediatekę”.

Szczegóły konsultowanego planu zagospodarowania przestrzennego znajdują się na stronie Urzędu Miasta Warszawy.

Uwagi do planu można zgłaszać dzwoniąc pod numer miejskiego telefonu 19 115 lub przez specjalny formularz – na tej stronie są szczególowe informacje, jak to zrobić.

Konsultacje kończą się 19 sierpnia, natomiast sama modernizacja Parku Bródnowskiego została przesunięta z 2019 na 2020 rok.

 

zdjęcie na górze: Park Bródnowski/fot. archiwum targowek.info

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx