Podsumowanie wiadomości z Targówka: wszystko źle

57
Share

Dziś tylko zaglądamy, co o naszej dzielnicy szepcą duże warszawskie media. W skrócie: metro będzie później, obwodnica będzie później, mostu Krasińskiego nigdy nie będzie…

 

Portal TvnWarszawa.pl prześwietlił odbiory II linii metra na Targówku Mieszkaniowym.

Budowa tego odcinka, przypomnijmy, zakończyła się na początku maja. Teraz mamy drugą połowę sierpnia, ale – jak się okazuje – odbiory w terenie jeszcze nawet nie ruszyły.

„Inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy musza sprawdzić zgodność dokumentów ze stanem faktycznym, wciąż nie pojawili się na miejscu. (…) – Po sprawdzeniu dostarczonych wniosków o pozwolenie na użytkowanie, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdził istotne braki w dokumentacji i wezwał inwestora do ich uzupełnienia” – informuje TvnWarszawa. Braki w dokumentacji dotyczą m.in.: oświadczeń kierowników budowy, protokołów badań i sprawdzeń, rysunków w projekcie budowlanym.

„Pod koniec lipca urząd miasta zapewniał, że wszystkie pisma i rysunki starają się uzupełniać na bieżąco. Ale według urzędniczki wojewody w przypadku dwóch wentylatorni (przy stacjach Szwedzka i Targówek) nawet pierwsze wezwanie do uzupełnienia „papierów” spotkało się z brakiem reakcji” – zauważa portal.

W tym momencie jest całkowicie pewne jest, że metro na Targówku nie ruszy przed końcem wakacji, a i odbiór podziemnej kolejki we wrześniu jest pod dużym znakiem zapytania.

Z kolei SuperExpress ujawnił jakie wielkie cięcia inwestycji prawdopodobnie szykują władze Warszawy w związku z ograniczeniem budżetu samorządu przez rząd.

Dobrze się domyślacie: stołeczny ratusz w pierwszej kolejności zamierza dokopać Targówkowi. Jak się nieoficjalnie dowiedział „Super Express” z wielkich inwestycji drogowych na tzw. „święte nigdy” odłożony będzie most Krasińskiego oraz budowa obwodnicy Śródmiejskiej.

„Zaraz po objęciu rządów w ratuszu prezydent Rafał Trzaskowski przesunął termin budowy tej obwodnicy o dwa lata później. Teraz szykuje się kolejne przesunięcie” – zapowiada „SE”, a my od siebie tylko dodajmy, że w samorządowej kampanii wyborczej prezydent Trzaskowski przekonywał, że odcinek obwodnicy na Targówku jest jednym z jego priorytetów.

Żeby nie było, że wszystko dotyczące naszej dzielnicy widzimy w czarnych barwach, zajrzeliśmy na stronę urzędu dzielnicy Targówek.

Najnowszą informacją dla mieszkańców napisaną przez urzędników z Targówka i umieszczoną na oficjalnym portalu jest relacja z „obchodów 99. Rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej na Targówku”.

Konkretnie – sam opis wydarzenia (że rocznicę uczczono mszą świętą i przemarszem pod pomnik „cudu nad Wisłą”) – zajmuje trzy linijki komunikatu. Natomiast szczegółowe wyliczenie, kto z urzędników i radnych przemawiał oraz kto z urzędników i radnych składał kwiaty zajmuje 33 linijki komunikatu. Trzydzieści trzy.

To nas uspokoiło, że na Targówku jednak jeszcze nie jest tak źle…

 

zdjęcie na górze: fot. Alex Proimos/Flickr

57
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx