Rada Targówka chce walczyć z "Partnerem" | targowek.info

Rada Targówka chce walczyć z „Partnerem”

Nawet radni mają dość – dziś na sesji Rady Targówka będzie głosowany ostry sprzeciw przeciwko firmie wywożącej śmieci z dzielnicy.

 

O problemach z wywozem odpadów komunalnych z Targówka – które zaczęły się 1 lipca, w chwili gdy zajęło się tym konsorcjum firm Partner – napisaliśmy wiele, a nasi czytelnicy w komentarzach jeszcze więcej.

Choć wydaje się, że sytuacja nieco się poprawia, to dzieje się to tak powoli, że sprawą śmieci na Targówku zajęli się nawet dzielnicowi radni.

Dzisiaj po południu na sesji Rady Dzielnicy Targówek radni planują wystąpić do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby wreszcie wyegzekwował od konsorcjum Partner, Partner Dariusz Apelski i Jarper prawidłowe wywiązywanie się z umowy na odbiór odpadów z terenu naszej dzielnicy.

Przy tym radni nie patyczkują się w słowach. W projekcie apelu w ostrych słowach piszą o tym, że Partner ignoruje składane reklamacje i powoduje tym realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Całe stanowisko brzmi tak:

 

Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy z dnia 28 sierpnia 2019 r.
w sprawie odbioru odpadów na terenie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy

Stanowisko wnoszone jest do Rady m.st. Warszawy w celu wyegzekwowania realizacji postanowień umowy zawartej pomiędzy m. st. Warszawą a konsorcjum Partner sp. z o.o. oraz PARTNER Dariusz Apelski i JARPER sp. z o.o. dotyczącej wywozu odpadów z terenu dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Mieszkańcy Dzielnicy Targówek codziennie zgłaszają problemy zalegania odpadów, a co za tym idzie odoru, namnażania się szczurów i obniżenia komfortu życia. Wszystko to jest skutkiem nieregularnego wywozu śmieci przez wyżej wymienionego operatora.

Pomimo interwencji Radnych, kontaktu z Urzędem Dzielnicy, zgłaszania braku i opóźnień z odbiorami odpadów pod nr 19115 i bezpośrednio do firmy Partner, sytuacja nie ulega poprawie. Skalę problemu obrazuje liczba skierowanych interpelacji radnych i zapytań podczas sesji rady Dzielnicy.

W ostatnich dniach doszło do zdarzenia grożącego w sposób bezpośredni życiu i zdrowiu mieszkańców ul. Rembielińskiej na Targówku [a konkretnie na Bródnie – przyp. red.]. Brak odbioru nagromadzonych gabarytów doprowadził do pożaru bloku. Na szczęście nikt nie zginął, ucierpiało jednak mienie mieszkańców; wiele lokali, elewacja budynku, jak również klatki schodowe, wymagają remontu.

Mieszkańcy Dzielnicy ponoszą opłaty za wywóz odpadów, w wysokości zależnej od wypełnionej deklaracji. Obecny stan faktyczny sprawia, że opłaty te pokrywają niezgodne z umową działania firmy Partner.

W związku z tym apelujemy do Prezydenta m.st Warszawy o natychmiastowe działania w tej sprawie, poprzez wyegzekwowanie od konsorcjum Partner sp. z o.o. oraz PARTNER Dariusz Apelski
i JARPER sp. z o.o. realizacji zobowiązań zgodnie z postanowieniami umowy oraz wyciągnięcie konsekwencji za dotychczasowe nieprawidłowe działania.

***

 

Czy powyższy apel zostanie przegłosowany przez Radę Targówka, dowiemy się dzisiaj późnym popołudniem. Czy odniesie od jakikolwiek efekt – dowiemy się dopiero za wiele tygodni.

 

zdjęcie na górze: niewywiezione śmieci na Bródnie / fot. archiwum/Facebook

PRZECZYTAJ TEŻ:

59 komentarzy na temat “Rada Targówka chce walczyć z „Partnerem”

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 07:52

  A czy to przypadkiem skladowane pod blokiem gabaryty nie byly pozostaloscia po MPO, tylko urzednicy nie dopilnowani zasad na jakich Partner ma posprzatac po poprzedniku? Np u mnie szklo nagromadzilo sie wi ilosciach hurtowych, bo MPO juz sobie odpuscilo… Ja widze poprawe. Opoznienia nie sa dluzsze niz 1 dzien. Przy MPO bylo znacznie gorzej. Na niedzialajacy dla Targowka telefon interwencyjny MPO powiedzialo, ze nie odpowiada za lacza telefoniczne. Pomogl dopiero kontakt do rzeczmiczki MPO i jakos mozna bylo sprawnie naprawic.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:02

  Na wywóz gabarytów czekałam ponad miesiąc.Kiedy już Partner podał termin wywozu jako pewny minęło już kilka dni.Poza tym nie dostajemy brązowych worków.O wiele lepiej wywiązywało się MPO
  Gabaryty wywozili w ciągu kilku dni od zgłoszenia i w wyznaczonym dniu był odbiór.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:08

  Kręcenie lodów to specjalność obecnej ekipy. Więc nie ma się co dziwić. Leming to jednak dziwne stworzenie, plują w oczy a on mówi, że deszcz…

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:28

  Już PObrana kasa i POzamiatane,żadne apele nie POmogą.MPO działało bez zastrzeżeń,nawet w weekendy śmietniki opróżniali.Nowe miotły chciały kasy oto cała tajemnica zmiany.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:42

  A czy to takie trudne nie płacić nic, dopóki umowa będzie rzetelnie wykonywana?

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:44

  Przetarg powinna zająć się CBA panie p Olszewski coś tu nie tak

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:54

  Przywróć mpo od początku było wiadomo że partner nie podoła a będzie gorzej panie wp Olszewski ten przetarg to ściema pan o tym wie

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:01

  Lepiej późno niż wcale. Partner won z Targówka.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:22

  W czwartek według harmonogramu mieli zabrać plastikowe i papier. Dziś środa czyli 6 dni po terminie i worki na ulicach zalegają.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:23

  Symfonia MSZ pełną rację

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:30

  Tak samo wyglądają śmietniki na ul Kazury na Ursynowie co z
  tego ze jest segregacja jak pojemniki są zapełnionego . Koszty wywozu rosną a jakość usług nieadekwatna .

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:35

  A dlaczego nie wrócą do tego jak było przedtem że to spółdzielnie wybierały i podpisywały umowy z firmami. Jak się jakaś nie wywiązywała to szła w odstawkę. Przedtem nie było takich widoków, a teraz są wszędzie nie tylko na Pradze.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:44

  Na Bielanach jest podobnie, chociaż teraz wywozi Byś.
  Nie ma mowy żeby zamówić dodatkowy kontener, śmiecie walają się po ulicy, nie reagują na telefony.
  Masakra.
  MPO było znacznie „bliżej klienta”

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:46

  Mowiac o pozostalosciach po mpo mijacie sie GRUBO z prawda… Ale nawet gdyby tak bylo to mieli na to prawie 2 miesiace. A teraz cofnijmy sie rok wstecz na mokotow gdy mpo przejelo rejon po lekaro z DUŻO GORSZYM BURDELEM. sytuacja po 3 tyg byla opanowana. O mpo w kontekscie spadku dla partnera to pisza chyba trolle z partnera albo osoby ktore nie maja o tym pojecia. Pozdrawiam.pracownik MPO i mieszkaniec Targowka

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:50

  a jak było przed ustwą smieciową lepiej czy gorzej…wystarczyło by gmina egzekwowała od mieszkanców/wspulnot/ spóldzielniu umowy….

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:54

  Firmy typu byś partner mają zbyt duże rejony i nie dają rady to ogarnąć i tak Bielany byś Żoliborz mpo podobnie z firmą partner

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 09:58

  Dajcie trzy tygodnie mpo to opanuje

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:01

  Wszystko to zasługa najgorszego z możliwych sposobów wdrożenia przepisów o gospodarowaniu odpadami przez PIS-owskiego ministra środowiska. Wiele kwestii można było inaczej uregulować w przepisach ale oczywiście najprościej było przyjąć ich taka wersje, która problem przenosi na samorząd, nie dając mu zbyt szerokiego pola manewru. To tak samo jak ze zmianami w szkolnictwie – zawinił rząd przyjmując słabe przepisy ale niech ludzie wyżywają się na samorządzie

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:04

  Mieszkańcy Targówka mpo zakupiło 34 nowe śmieciarki są wstanie zrobić porządek radni dzielnicy w czym problem macie mandat suwerena zatrudnić mpo i spoko

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:12

  Nie PiS tylko winien tylko osoby które dopuściły firmy byś partner nie sprawdzając ich możliwości a teraz problem anulować przetarg i tyle

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:19

  Obecnie Patrner wywozi z Zacisza ( okolice Samarytanka)śmieci regularnie i bez opóźnień.
  Co do gabarytów, nie zajmuję stanowiska, bo nie było potrzeby ich wywożenia.
  Worki są, porządek jest, kubły odstawiane na miejsce. JESTEM ZADOWOLONA.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:31

  Widać że wypowiada się tu znaczna ilość osób związanych z MPO. To bzdura że MPO opanowało Mokotów do dnia dzisiejszego są lawiny reklamacji a minął już chyba rok od przejęcia przez nich rejonu po LEKARO!!! Jeśli chodzi o PARTNERA to ewidentnie widać poprawę w odbiorze. Gabaryty zgodnie z umową odbierane są 1x w miesiącu dla osiedli i 1 x 3 miesiące z domków jednorodzinnych. Na Rembielińskiej sam ich widziałem na początku lipca. To administrator nie wywiązuje się z zorganizowania miejsca do składowania gabarytów!!! A ludzie zachowują się jak bezmózgi skoro układają odpady łatwopalne pod samym blokiem.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:39

  Z tą poprawą to żart czemu aż rada dzielnicy musi interweniować trolle z partnera

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:46

  Ja bym bardzo chciał aby Rada Dzielnicy zajęła się rozbudową Spalarnii i zatrzymaniem tego procesu.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:48

  Panie radny z TeBeZeT czyli z POKO! Nie siej pan propagandy wyborczej! Mieszkańcy z MPO związani nie są, natomiast oni wywozili na bieżąco wszystko z gabarytami włącznie! I nie raz na miesiąc, a raz na tydzień! Przestań pan łgać ludziom w żywe oczy! Za MPO w żadnych pojemnikach nie pełzało robactwo i pojemniki nie cuchnęły tak jak teraz! Tego z bio otworzyć się nie da, od razu robi się niedobrze!

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:50

  Tomik, rada dzielnicy rozbudową spalarni się nie zajmie, na pewno mają w jej rozbudowie własny wymierny interes!

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 10:57

  Dziwne to wszystko. Czytam komentarze na temat bardzo złej pracy firmy Partner i jestem zdumiony. Porównaniem. W mojej okolicy – Chodecka/Wyszogrodzka, wszystko jest wzorowo. Po raz pierwszy od czterech lat. Pojemniki nawet w niedziele nie są przepełnione, a przecież mieszkańców nie ubyło. Czasem tylko pojemnik na papier jest pełen, ale niektórym nie przetłumaczysz, że kartony się rozcina i spłaszcza. Nie pojmuję, czemu ta sama firma w jednym rejonie pracuje należycie, a dwie ulice dalej, skandalicznie.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:00

  Do @Mieszkanka Bródna: Trudno, żeby z pojemnika kompostowego, nawet zapełnionego w jednej trzeciej, w upał, pachniało fiołkami.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:05

  Weźcie się kurła najpierw za MPO, które OLAŁO wywożenie odpadów w połowie czerwca, choć mieli umowę do końca czerwca. Wiedzieli że od lipca nie będą jeździć to olali temat. 2 tygodnie za wcześnie.
  Jak dla mnie PARTNER jest lepszy od MPO, bo nie zostawia po sobie syfu, no i samochody, którymi jeżdżą, bez porównania lepsze od złomów MPO, z których lał się olej, inne płyny i kto wie co jeszcze. Że o smrodzie spalin i hałasie nie wspomnę.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:06

  Partner nie przestrzega harmonogramu, nie reaguje na wezwania i skargi na 19115 , do urzędu miasta i dzielnicy; reklamacje reklamacji nie skutkują; zdarzyło się, że podjeżdża pod budynek i odjeżdża po chwili chyba tylko po to, żeby zapisała się trasa przejazdu. Tak beznadziejnej firmy świat nie widział. Tu potrzebny jest prokurator.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:19

  A czy już wiadomo jaki będzie koszt odbioru śmieci w naszej dzielnicy. Podobno podwyżki mają być podniesione od 2 do 4 razy i na tym koniec wiadomości.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:27

  Partner partnerem Trzaskowskiego?

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:40

  Trolle z partnera pytam czemu aż radni dzielnicy muszą rozwiązać problem jakim jest firma partner nie dajecie rady i tyle za miesiąc też winę z rzucicie na mpo

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:44

  Jestem mieszkanką Zacisza (okolica ul.Samarytanka, Chojnowska, Drapińska). Pod koniec działalności MPO – połowa czerwca niestety śmiecie nie były wywożone w terminie. Uzbierało się tego wiele-worki stały ponad 2 tygodnie. Na początku lipca firma Partner zaczęła „sprzątać”po MPO. W chwili obecnej nie mam żadnych zastrzeżeń do firmy Partner, śmiecie są odbierane, worki dostarczane.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:57

  Czytam pochwały i zachwyty jak to wspaniałe działa teraz Partner i oczom nie wierzę
  bo u mnie ciągle bez zmian. Partner to najgorsza firma jaka wywoziła śmieci z Targówka. Nie przestrzegają harmonogramu, jeźdzą jak im się podoba, czasami nie ma ich przez tydzień a MPO było codziennie. Tak, codziennie. Więc, jak czytam te pochwały Partnera to myślę, źe ja mieszkam w innej dzielnicy. Mam nadzieję, źe wróci MPO. A dla ścisłości,
  nie mam źadnych powiązań rodzinnych ani biznesowych z MPO i z Partnerem

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 12:07

  Ludzie nie dajcie się nabrać. Te pochwały Partnera to piszą jego pracownicy i ich
  pociotki.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 12:49

  i po co to? chcieliscie to macie segregacje. NIE WIEM PO CO TA SEGREGACJA… PARTNER CODZIENNIE MI HALASUJE POD OKNAMI OD SAMEGO RANA

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 14:06

  Ja tez nie rozumiem tej uscislonej „segregacji”. Owszem papier, szklo, plastik jak najbardziej…ale reszta? Wszystko dzielic, od ogryzka przez kosci po miesie, po inne codzienne odpady. Odpady BIO, nie BIO, zmieszane, zielone…resztki miesa tu, fusy tam…najwygodniej byloby miec z 6 koszy na smieci w domu, tylko gdzie to trzymac? Bez sensu. Za co ja place wobec tego po tych podwyzkasz w dodatku?

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 14:16

  Anonim- mylisz się atakując od Troli, osoby pozytywnie opiniujące Partnera!
  Może zamiast bezzasadnej krytyki, trochę spaceru po Zaciszu? Ukoisz nerwy i sprawdzisz stan faktyczny.
  Partnera chwalę, bo obecnie nie nawalają, a w odróżnieniu od MPO odstawienie opróżnionego kubła na miejsce nie jest dla nich problemem.
  Barbarka -Mieszkanka Zacisza

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 14:17

  Proszę nie zmieniać tematu komentarzy, tu oceniamy pracę Partnera a nie sens zasad segregacji, które zostały wszystkim narzucone ustawą. Tak jakby Partner nie radził sobie z powodu zasad segregacji, co jest fałszywym założeniem. Przystępując do przetargu wiedział, jakie są warunki.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 14:17

  Przywrócić MPO. Tyle lat było dobrze to zaczeli kombinować z Partnerem.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 15:02

  Cały lipiec to była udręka. Żaden termin harmonogramowy nie był dotrzymywany przez Partnera. Interwencje nic nie dawały. Sierpień przyniósł przemianę. Teraz jest ok. Regularnie, jeśli zapomnę wystawić pojemniķów, to pracownik dzwoni. Niech szczęście moje trwa.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 16:11

  Może i firma Partner wywiązuje się ze swoich obowiązków, lecz nie dokońca. Najgorzej jest z gabarytami, nie można się doprosić o wywóz. W moim przypadku to już trwa, 1,5 miesiąca. Był umówiony termin potem był monit z mojej strony, następny termin realizacji do 2 tygodni i dalej nic! Rozłożony mebel dalej zalega przed posesją, nie długo trzeba będzie wziąć miotłę i pozamiatać. Najgorsze jest to że ulicą przechodzą matki z dziećmi i może zdarzyć się wypadek. Kto Za To ODPOWIE?? Pozostaje jeszcze interwencja Straży Miejskiej, i chyba tak zrobię. Mieszkanka Zacisza

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 19:06

  Moźe ktoś wreszcie powinien sprawdzić jakim cudem Partner wygrał przetarg.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 19:11

  Gdyby faktycznie Partner tak się poprawił jak niektórzy tu piszą, to czy radni Targówka zwracali by się do prezydenta z interwencją?

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 20:34

  Partner się w ogóle nie trzyma planu. Śmieciarki krążące po 21:00, czy odbiór śmieci nawet w soboty, mimo że w harmonogramie nie żadnego odbioru…
  Ale problem jest w tym że nie ma ludzi. Firma Sita, która obsługuje innej częsci miasta, też szuka pracowników. MPO też szuka pracowników. Zatrudnijcie się jako śmieciarze, to bedzie wszystko na czas.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 21:36

  Jak się nie ma ludzi, to nie trzeba było stawać do przetargu do obsługi dwóch wielkich dzielnic. Mogli sobie wybrać swoją Białołękę i nikt tu by za nimi nie tęsknił.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 22:02

  Radni robią sobie PR totalnie niskim kosztem, „jadąc” na niezadowoleniu mieszkańców. Zróbcie Państwo coś konstruktywnego, coś co od Was zależy, a nie łatwy, medialny szum, pseudo skargi do prezydenta.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 23:56

  Symfonia i znów masz rację prędzej czy później podzielą dzielnice gdyż partner sam dojdzie do wniosku że ma za dużo roboty

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 14:00

  Albo źle patrzę na stronie urzędu dzielnicy, albo na liście uchwał z wczoraj tej jedynej dot. Partner nie ma? Czyżby radni nie zdołali jej przegłosować? Ktoś coś wie?

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 21:02

  Symfonia jak zawsze zamietli sprawie pod dywan a czemu domyśl się pozdrawiam

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 23:37

  Mieszkanka Bielan – trollu z MPO. Nie siej ludziom głupoty skoro tylko Ty w nią wierzysz. Gabaryty odbierane są z taka częstotliwością jak wpisane w umowie. Skoro jej nie znasz to zapoznaj się dziewczynko i nie mieszaj ludziom w głowie. Do końca czerwca była umowa na innych warunkach a teraz jest na innych. Jak nie masz wiedzy to się nie wypowiadaj.

 • 30 sierpnia 2019 o godz. 11:39

  Drodzy państwo . Jedna z kluczowych spraw jest fakt iż na tych samych trasach mpo nieoszczendzalo na liczbie pojazdów jak i dwu zmianowym systemie 2x8h na jednej trasie .partner jeden pojazd jedna załoga 14h i więcej jaka wydajność zespołu. Chęć oszczędności powoduje zaniedbania.

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 13:39

  Targówek Mieszkaniowy – śmieci owszem odbierają już regularnie, ale gabaryty to tragedia. Raz zabrane, teraz znowu uzbierała się taka graciarnia, że szkoda strzępić ryja…

 • 1 września 2019 o godz. 12:48

  Na forum wypowiadają się prawdziwi rdzenni Warszawiacy co przyjechali tutaj rok temu i maja się za panów swiata, wszystko zwalają na po, to co takiego z pisu robią, że ich inie krytykujecie, chyba dobrze kłamią

 • 2 września 2019 o godz. 09:07

  A co robiła Rada Dzielnicy przez dwa miesiące? Nic. Burmistrzem znowu Adamek chociaż przegrał wybory na prezydenta miasta. Rządzi sobie dalej tzn. bierze kasę i nic nie robi. A szczury już nawet się nie kryją tylko łażą, szczególnie wieczorami, po Targówku Mieszkaniowym, jak turyści po Krakowskim Przedmieściu. Brawo Panie Trzaskowski, Brawo Adamek, ale pewnie się okaże, że to nie Wasza wina bo nie odpowiadacie za przetargi, a winnych nie ma. Jeżeli dalej tak będziesz (Trzaskowski) rządził tym miastem (a właściwie nic nie robił jak dotąd) to podziękujemy i Tobie i Twojej opcji w następnych wyborach i nastanie ciemność w postaci rządów pisiorów.

 • 2 września 2019 o godz. 09:10

  Pytanie do ZDfcSDfsd. A, gdzie do jasnej cholery te śmieci są regularnie odbierane? Na Targówku Mieszkaniowym? Ale, gdzie trollu jeden? Nie pisz bzdur, tylko po to aby coś napisać.

 • 11 września 2019 o godz. 11:26

  I po zamiatane

 • 18 września 2019 o godz. 16:29

  Moim zdaniem MPO działało lepiej i sprawniej. Pozostawili po sobie większy porządek, aktualnie ciężko się przestawić na nowego odbiorcę lecz trzeba dać każdemu szansę i ocenianie czynów, a początki zawsze są trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.