Deweloper przebudowuje św. Wincentego. Pojawią się światła

62
Share

Nie samym metrem Targówek żyje. Na ulicy św. Wincentego zaczęła się przebudowa dwóch skrzyżowań – stanie na nich m.in. sygnalizacja świetlna.

 

Mogło wam to umknąć, bo od czasu zamknięcia części ul. św. Wincentego dla zwykłych samochodów ruch w tym rejonie znacznie się zmniejszył. Na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Niwa trwa wielka przebudowa.

Ulica Niwa to nowa droga zbudowana przez dewelopera, firmę Atal, będąca głównym dojazdem do powstającego na byłym polu PGR osiedla Nowy Targówek. Do tej pory skrzyżowanie Niwy ze św. Wincentego było jednak, delikatnie mówiąc, improwizowane. Właśnie to się zmienia.

Zapowiadaliśmy to na targowek.info już przed rokiem i teraz to się dzieje: na skrzyżowaniu powstają chodniki, latarnie, odwodnienie a jezdnia św. Wincentego jest poszerzana – pojawią się na niej oddzielne pasy do skrętu w lewo oraz w prawo. Oraz, co chyba najważniejsze, stanie też sygnalizacja świetlna.

To jednak nie koniec. Kiedy zakończą się prace w tym miejscu, robotnicy przeniosą się na skrzyżowanie św. Wincentego i Borzymowskiej – i tam także obok nowych chodników, latarni i pasów do skrętów, zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna. Na koniec te wszystkie nowe światła zostaną skoordynowane z istniejącą sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu z ul. Kołową.

Cała inwestycja (czyli przebudowa obu skrzyżowań i budowa świateł) potrwa łącznie blisko rok – zakończenie przewidywane jest na drugą połowę 2020 roku.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich podkreślają, że remont skrzyżowań św. Wincentego z ul. Niwą i Borzymowską przeprowadza na swój koszt deweloper, który zgodnie z obowiązującym prawem jest zobowiązany do dostosowania infrastruktury drogowej w taki sposób, aby jej użytkowanie było wygodne i bezpiecznie. „Czuwamy nad prawidłowym wykonaniem tej inwestycji zgodnie z wcześniej podpisaną umową” – podkreślają urzędnicy.

Bardzo nas ta ostatnia deklaracja cieszy. Z tej okazji chcemy przypomnieć o innym miejscu w dzielnicy, które zgodnie z umową deweloper miał uczynić wygodnym i bezpiecznym. Chodzi o skrzyżowanie ul. Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku. Nad zbudowaniem na nim świateł urzędnicy czuwają już od 15 lat.

 

Trochę aktualnych zdjęć z przebudowy skrzyżowania ul. św. Wincentego i Niwa obok osiedla Nowy Targówek (Atal). Wszystkie zdjęcia autorstwa ZDM:

62
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx