JEST POZWOLENIE NA OTWARCIE METRA. OTWARCIE W NIEDZIELĘ! | targowek.info

JEST POZWOLENIE NA OTWARCIE METRA. OTWARCIE W NIEDZIELĘ!

Wojewoda mazowiecki podpisał zgodę na otwarcie odcinka II linii metra na Pradze i Targówku Mieszkaniowym. Prezydent Warszawy oficjalnie potwierdził, że pojedziemy nim już w najbliższą niedzielę 15 września!

 

To się dzieje naprawdę! Na zorganizowanej dziś rano (w piątek) konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że wczoraj skończyły się odbiory stacji Szwedzka, Targówek (przy Ossowskiego) i Trocka oraz tuneli i wentylatorni pomiędzy nimi – i że te odbiory zakończyły się pozytywnie.

W rezultacie wojewoda podpisał pozwolenie na użytkowanie targóweckiego odcinka podziemnej kolei.

To był ostatni biurokratyczny dokument potrzebny do uruchomienia regularnych kursów metra. Wydanie go zajęło urzędnikom wojewody ponad 4 miesiące – ale grunt, że się w końcu udało.

Zarząd Transportu Miejskiego już wcześniej informował, że potrzebuje  trzech dni na ostatnie przygotowania w pociągach i na stacjach – przede wszystkim na wymianę tysięcy tablic, schematów i map w całej warszawskiej sieci metra.

Wkrótce po informacji wojewody prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski potwierdził, że II linia metra na Targówku zostanie uruchomiona już w niedzielę 15 września 2019 roku.

Prezydent dodał także, że tego dnia bramki metra zostaną otwarte i będzie można nim pojechać za darmo. Jeszcze przez około tydzień naziemne autobusy miejskie będą jeździły bez zmian. Jednak najprawdopodobniej w przyszły weekend Targówek (i resztę dzielnicy) czeka autobusowa rewolucja.

Metro na Targówku wybudowała wybrana w przetargu firma Astaldi z Włoch. W trzy lata (plus cztery miesiące odbiorów) od Dworca Wileńskiego do Trockiej powstały dwa podziemne tunele o długości 3,12 km, stacje i cała niezbędna infrastruktura. Inwestycja kosztowała 1,06 miliarda złotych – z czego ponad połowę z tej kwoty pokryła Unia Europejska, a resztę m.st. Warszawa.

*** AKTUALIZACJA ***

ZTM informuje, że mieszkańcy będą mogli pojechać metrem z Targówka w niedzielę 15 września 2019 r. od około godziny 12. Wtedy II linię w dzielnicy otworzy podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wcześniej, od ok. godz. 11 zacznie kursować na stałe linia autobusowa 269 dowożąca do metra na Targówku mieszkańców Bródna. 269 będzie stale jeździł po trasie BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – METRO TARGÓWEK MIESZKANIOWY – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – Św. Wincentego – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE.

Także w niedzielę zostaną zmienione nazwy niektórych przystanków autobusowych w dzielnicy. Żegnamy pętlę „Targówek” przy ul. Trockiej – od 15 września nazywa się ona METRO TROCKA. Taką samą nazwę (METRO TROCKA) dostają przystanki na Trockiej przy Pratulińskiej, a więc bezpośrednio przy przystanku metra. Żeby się nie myliło, dotychczasowe przystanki „Trocka” zmieniają nazwę na BIEŻUŃSKA.

Analogocznie dotychczasowe przystanki „Witebska” na ul. Ossowskiego  zostajną przemianowane na METRO TARGÓWEK MIESZKANIOWY.

 

Zdjęcia z czekającej na otwarcie stacji Trocka

Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE

 

zdjęcie: fot. Facebook/Metro Warszawskie

Czy wiecie że… od rana na trasę II linii wyruszyły o 3 pociągi więcej? Jest ich teraz łącznie 15. Oprócz 7 stacji centralnego odcinka przejeżdżają też przez 3 nowe stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Jesteśmy gotowi technicznie i czekamy na ostatnie dokumenty, które pozwolą poruszać się na tej trasie z pasażerami.

Opublikowany przez Metro Warszawskie Środa, 11 września 2019
PRZECZYTAJ TEŻ:

62 komentarzy na temat “JEST POZWOLENIE NA OTWARCIE METRA. OTWARCIE W NIEDZIELĘ!

 • 13 września 2019 o godz. 10:37

  O której godzinie to otwarcie dla zwykłych ludzi? Bo wiadomo, najpierw kropi W.Czc. Biskup, potem cała plejada ratuszowych Wazonów z nożyczkami do wstążki :-)

 • 13 września 2019 o godz. 10:46

  No i super. Dobrze, że teraz bo za tydzień mam ślub w rodzinie i by mnie taka imprezka ominęła… Niedziela, większość ludzi w domach więc można spokojnie pozwiedzać, przejechać się z rodzinką a od poniedziałku do pracy.

 • 13 września 2019 o godz. 10:59

  yes yes yes! trzy lata męczarni ale teraz będzie dobrze! :)))

 • 13 września 2019 o godz. 11:12

  Będzie sprzedaż alkoholu na tym odpuscie czy trzeba ze swoim przychodzić?

 • 13 września 2019 o godz. 11:24

  Fajnie. Choć to skandal że wojewoda w tak krótkim, dwutygodniowym czasie wydał zgodę. Wcześniej przez trzy miesiące władze nie potrafiły skompletować dokumentacji.
  A tyle się tutaj (pewnie radni i pracownicy spółek miejskich) naprodukowali pisząc proroctwa, że wojewoda zły nie pozwoli by przed wyborami otworzono. Nawet ktoś chciał się założyć że na pewno we wrześniu wojewoda nie da zgody. Ale rozumiem, muszą po prostu ujadać. Brak argumentów, więc się pisze prognozy. Typu, że za rok to ktoś to i tamto, albo jakie ktoś ma intencje. Zamiast rozmawiać o faktach.

 • 13 września 2019 o godz. 11:25

  II linię meta należy przedłużyć z Bródna na lewą stronę Wisły do stacji Wilsona lub Słodowiec. Dla mieszkańców Bródna dojazd do Świętokrzyskiej będzie niewiele krótszy niż gdyby skorzystać z tramwaju do Wileniaka i przesiąść się tam do metra.

 • 13 września 2019 o godz. 11:26

  Wreszcie! Będzie dobry dojazd do Centrum. Teraz można tylko życzyć, by Bródno zyskało metro za 3 lata bez zbędnych problemów.

 • 13 września 2019 o godz. 11:40

  Dojazd z Bórdna pogorszy się! co to jest za linia 269, co zmaist dowieźć do metra krąży po tarówku. Raz do jednej stacji, powrót z drugiej. Bez sensu. A Białołeka ponoć wściekła za skrócenie 527.

 • 13 września 2019 o godz. 11:42

  Zac napisał : „Fajnie. Choć to skandal że wojewoda w tak krótkim, dwutygodniowym czasie wydał zgodę. Wcześniej przez trzy miesiące władze nie potrafiły skompletować dokumentacji.
  A tyle się tutaj (pewnie radni i pracownicy spółek miejskich) naprodukowali pisząc proroctwa, że wojewoda zły nie pozwoli by przed wyborami otworzono. Nawet ktoś chciał się założyć że na pewno we wrześniu wojewoda nie da zgody. Ale rozumiem, muszą po prostu ujadać. Brak argumentów, więc się pisze prognozy. Typu, że za rok to ktoś to i tamto, albo jakie ktoś ma intencje. Zamiast rozmawiać o faktach.”
  Komplet dokumentów był dostarczony pod koniec lipca 2019, a nie 2 tygodnie temu. Można poczytać o tym np. tu https://warszawa.naszemiasto.pl/metro-na-targowek-otwarcie-w-niedziele-jestesmy-gotowi/ar/c1-7335933?utm_source=facebook.com&utm_medium=dzieje_sie_w_warszawie&utm_campaign=metro&fbclid=IwAR21QXbVLerzpnnXxPodqaz5KfgfcKD1lZJ2srbflHrjR-yK0nRzQ

 • 13 września 2019 o godz. 11:43

  @anonim
  Metro na Bródno będzie za 2 lata a nie za 3lata. Termin zakonczenia to 28.09.2021+odbiory

 • 13 września 2019 o godz. 11:44

  I elegancko. Dobrze, że mam do roboty na 8:30 to jak dojadę swoją białą strzałą na targowek w okolicy stacji trocka to bede mial juz wolne miejsca parkingowe lokalsow. I pozniej myk d9 metra i po 15 minutach na onzecie. Waszki w baku zostanie z moesiaca

 • 13 września 2019 o godz. 11:47

  do sonny – ale nas to satysfakcjonuje? Mniej slojow z brodna w metrze tym lepiej dla nas. Tramwaje jak najbardziej wybieracie. Popieramy

 • 13 września 2019 o godz. 11:51

  super…. nadeszła zapłata za 3-letni koszmar…

 • 13 września 2019 o godz. 12:29

  Prozę o przywrócenie linii nr 327

 • 13 września 2019 o godz. 13:27

  Bródno dostało beznadziejną linię do M2 269 które najpierw na Ossowskiego dojeżdża a później dopiero na Trocką. Białołęka już lepiej została potraktowana bo będzie miała bardzo dobre połączenie na Trocką w postaci 527.

 • 13 września 2019 o godz. 13:33

  zac to pisowski troll który potrafi płynnie przechodzić z ujadania w skowyt, zac poujadaj trochę na Morawieckiego, Kuchcińskiego, Piebieka, Kurskiego – zobaczymy jakiś bohater

 • 13 września 2019 o godz. 14:00

  antyzac – Piebiak, nie Piebiek – widzisz, tak mało istotną postać jak byłego wiceministra wyciągasz, że nawet nie wiesz jak on się nazywa. Mogę sporo ponarzekać np na Kurskiego, ale jaki to będzie miało związek z metrem, Targówkiem, albo Warszawą? Z perspektywy Targówka można np wymieniać nazwiska byłych radnych i polityków zasiadających w spółkach miejskich albo w Centrum Kultury i Aktywności itd. Nie chodzi o spółki w Wałczu, ani w ministerstwie jakimś, lecz jak sama strona sugeruje – na Targówku.

 • 13 września 2019 o godz. 14:16

  Metro nie powinno się kończyć na Bródnie, powinna być jeszcze stacja do Żerania FSO. I w przyszłości można zrobić linię z Białołęki przez Żerań na Żoliborz i tak dalej.

 • 13 września 2019 o godz. 14:24

  160 na Białołękę to bezsens. Powinno być poprowadzone np. do Podgrodzia i tak stanowiłaby dojazd dla mieszkańców Bródna zamiast 269. Bez przesady wszyscy tak nie jeżdzą na Wschodni, od Trockiej autobusy co 5 czy 10 minut będą puste.

 • 13 września 2019 o godz. 14:29

  @Benek. Aha narzekasz, że 269 dojedzie do drugiej stacji i juz nie posadzisz swoich ciezkich 4 liter. Jak jesteś niepełnosprawny to kup sobie samochód i naklejke „inwalida”.

 • 13 września 2019 o godz. 14:33

  Mariuszek – spokojnie tego twojego gruzina to okradną z felg i opon, bo pewnie tylko to się będzie nadawać :) a za chwilę się ogrodzą i tyle z parkowania. Słoiki niech parkują samochody u siebie na wsiach!

 • 13 września 2019 o godz. 14:53

  @Mirek nie chodzi o sadzanie tyłka, tylko o to, że nigdy, ale to nigdy nie robiono dowozówek do innej stacji niz odwozówki. Bo tak się nie robi czytelnego układu komunikacynego. Bo z Podrgordzia nie ma nic na Borzymowską (nie każdy ma potrzebe do metra).

  Dlatego 269 to absurd. Trzeba było zrobić podział – Bródno na Trocką, Białołęka na Targówek, a Marki na Szwedzką.

 • 13 września 2019 o godz. 15:19

  Zac- to tendencyjny PiS-owski troll. Od samego początku kłamie jak z nut.
  Ale ad rem: Budowa tego odcinka M2 trwała 38 m-cy (zgodnie z umową). Wykonawca przekazał go Inwestorowi- Metro Warszawskie – 5 maja 2019r.
  A WMINB- organ podległy Wojewodzie z PiS, potrzebował aż ponad 4 m-ce (do 13.09.2019r) na dokonanie odbioru tej inwestycji i wydanie stosownego pozwolenia na użytkowanie tego odcinka M2.
  Z prostego rachunku ewidentnie wynika, że odbiory inspekcji budowlanej wojewody trwały ponad 10,5% czasu faktycznej budowy tego odcinka M2. Taka jest prawda Warszawiacy- dziwię się WAM, że wcześniej nie protestowaliście przeciwko takiej obstrukcji i zwlekaniu w prowadzeniu odbioru- czytaJ: opóźnianiu w przekazaniu WAM tego odcinka do eksploatacji. Bo to jest polityczna GRANDA – Naszym kosztem- wszystkich Warszawiaków!

 • 13 września 2019 o godz. 15:30

  @mariuszek
  Ale zabierzesz auto zanim wrócę z roboty (1650)?

 • 13 września 2019 o godz. 16:27

  miko – spokojnie jest alarm

  P365 – bardziej 21.po robo jest co robic. Wracam wieczorem sie kimnac. Nowa s8 to jest coś, pół godsiny i w domu.

 • 13 września 2019 o godz. 16:42

  Do antybezmyślnik: Fantastyczny przykład manipulacji dałeś. Ciekawi mnie czy ludzie to widzą czy właśnie bezmyślnie przyjmują takie wpisy: „Ale ad rem: Budowa tego odcinka M2 trwała 38 m-cy (zgodnie z umową). Wykonawca przekazał go Inwestorowi- Metro Warszawskie – 5 maja 2019r.
  A WMINB- organ podległy Wojewodzie z PiS, potrzebował aż ponad 4 m-ce (do 13.09.2019r) na dokonanie odbioru tej inwestycji i wydanie stosownego pozwolenia na użytkowanie” Piszesz, że wykonawca przekazał go Inwestorowi a pomijasz ważne ogniwo czyli mazowiecki nadzór budowlany. Nie piszesz kiedy dokumentacja trafiła do WMINB. Jeżeli dokumentacja trafia tam dopiero po trzech miesiącach to nie możesz tego okresu zaliczać do odbiorów wykonywanych przez wminb lecz jest to czas uzupełniania i tworzenia dokumentacji przez miasto i inwestora.

 • 13 września 2019 o godz. 16:43

  Do antybezmyślnik: Fantastyczny przykład manipulacji dałeś. Ciekawi mnie czy ludzie to widzą czy właśnie bezmyślnie przyjmują takie wpisy: „…Budowa tego odcinka M2 trwała 38 m-cy (zgodnie z umową). Wykonawca przekazał go Inwestorowi- Metro Warszawskie – 5 maja 2019r.
  A WMINB- organ podległy Wojewodzie z PiS, potrzebował aż ponad 4 m-ce ………” Piszesz, że wykonawca przekazał go Inwestorowi a pomijasz ważne ogniwo czyli mazowiecki nadzór budowlany. Nie piszesz kiedy dokumentacja trafiła do WMINB. Jeżeli dokumentacja trafia tam dopiero po trzech miesiącach to nie możesz tego okresu zaliczać do odbiorów wykonywanych przez wminb lecz jest to czas uzupełniania i tworzenia dokumentacji przez miasto i inwestora.

 • 13 września 2019 o godz. 16:48

  wojewódzki nadzór rozpoczął kontrolę 2 sierpnia, kiedy otrzymał dokumentację. Moim zdaniem nawet za szybko wydaje zgodę. Rozumiem, że niektórzy woleliby takie odbiory jak kiedyś i kąpać się przed czajką.

 • 13 września 2019 o godz. 17:03

  Zac ale my dobrze wiemy, że jesteś lepszego sortu, nie interesuje cię metro na Targówku po jest dla plebsu – ty pewnie jeździsz samochodem, i będziesz robił wszystko, żeby metro upolitycznić jak i Sipiera, który już dłużej nie mógł przeciągać odbiorów, bo sprawa zbyt stała się medialna. Weź najlepiej wiaderko, grabki i łopatkę i jedź odpocząć na wczasy przekopując mierzeję, albo jedź na Baranów.

 • 13 września 2019 o godz. 17:17

  kiedy bazar będzie bazar przy trockiej zlikwidowany pod parking dla przyjezdnych?
  dawno temu mialo byc zrobione i jakis poslizg widze ze jest

 • 13 września 2019 o godz. 17:56

  Temat farmy trolli trochę przysechł, więc jest zgoda na ponowne wypuszczenie szczekaczek prezesa w teren. I tak po tygodniach ciszy znów lokalny troll zac się uaktywnił.

 • 13 września 2019 o godz. 18:30

  Zastanawiam się po co ludzie mający nikłe pojęcie o temacie wypowiadają się tu najgłośniej. Każdy kto ma jakiekolwiek doświadczenia z nadzorem, wie doskonale jak to działa. Składa się kompletny wniosek, żeby potem przez dwa – trzy miesiące otrzymywać listownie pytania, czy miało się na myśli to co się napisało we wniosku. No a jak panie inspektorki i panowie inspektorzy zapoznają się w końcu z dokumentacją – to nagle – ni z tego ni z owego – staje się ona kompletna. No i wtedy wyznacza się krótszy od ustawowego termin kontroli i pokazuje się jakim się jest efektywnym.

 • 13 września 2019 o godz. 19:39

  @APM. Bo najmądrzejsi tego forum, myślą, że nie potrzeba nic sprawdzać, tylko klepnąć pieczątkę i wio, jedziemy. Jak w internetach. Klikniesz i już masz.

 • 13 września 2019 o godz. 19:40

  Jesteście zwykłymi pieniaczami, którzy rzucają się sobie do gardeł, źeby udowodnić czyja racja waźniejsza. Jak dzieci w szkole. Nie wstyd Wam?

 • 13 września 2019 o godz. 19:44

  No i dokładnie tak było, żeby zacytować Transport Publiczny:

  ” Przykładowo służby podległe wojewodzie wystąpiły do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o jednoznaczne stanowisko, czy wskazane przez niego zastrzeżenia – zawarte w opinii, w której PPIS wprost nie sprzeciwia się dopuszczeniu do użytkowania jednej ze stacji – stanowią (bądź nie) uwagi w rozumieniu prawa budowlanego (PPIS jest zobowiązany do zajęcia stanowiska ws. zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym). Wszystko drogą pisemną, co oczywiście zajmuje czas. ”

  Ale, że sprawa została nagłośniona to magicznie nabrała skrzydeł, i metro jest miesiąc przed wyborami, a nie po. :)

 • 13 września 2019 o godz. 19:59

  Farma troli znów działa. Sprawa spłynęła jak po kaczce więc powolutku ruszmy z szerzeniem propagandy.
  Każdemu Wolakowi obiecujemy sowite wynagrodzenie w kopiejkach.
  Chętni niech zgłaszają się do ministerstwa sprawiedliwości lub żandarmerii wojskowej.

  I pamiętajcie, za dobro nie karzemy.

 • 13 września 2019 o godz. 21:05

  Do Anonima: „Administrator” się dziwi że przez jakiś czas się nie udzielałem. Nie udzielałem się bo to strata czasu kiedy druga strona albo podszywa się pod mój nick, albo bez sensu pisze zamiast precyzyjnie rozprawiać się z zarzutami. A co ty napisałeś? Kilka zdań i każde bez sensu:
  „Zac ale my dobrze wiemy, że jesteś lepszego sortu” – my to znaczy kto? Ty i twój partner, twój kurator? Nie wiem kto to my. Towarzyszu.
  „nie interesuje cię metro na Targówku po jest dla plebsu” – gdzie napisałem, że mnie nie interesuje? Wręcz przeciwnie, pisałem, że to super. Mógłbyś zacytować gdzie coś pisałem o „plebsie”? To taka elementarna kultura, by zacytować zarzut z którym polemizujemy.
  I w tym samym zdaniu trzecia bzdura „ty pewnie jeździsz samochodem” – no co ja na twoje przenikliwe jasnowidzenie mogę odeprzeć? Ty pewnie masz nieświeży oddech i robisz herbatę na wodzie po pierogach. Tak, by odpowiedzieć na twoim poziomie jasnowidzenia.
  „będziesz robił wszystko, żeby metro upolitycznić” – Oj chyba nie wszystko. Mrówki bym w tej sprawie nie zabił. Raczej zareagowałem na wpisy upolityczniające odbiory, ponieważ mam wątpliwości by to była wina wojewody że urzędnicy warszawscy nie złożyli kompletnej dokumentacji a poza tym ten odbiór nie był dłuższy od innych porównywalnych kiedy wojewodą był ktoś z mainstreamowego towarzystwa. Plus było sporo przepowiedni graniczących z pewnością, że wojewoda będzie wiecznie odwlekał wydanie zgody i na pewno wyda ją po wyborach. Skąd to wiedzieli? A teraz dalej wróżą, choć niezbyt im to wychodziło.
  „Sipiera, który już dłużej nie mógł przeciągać odbiorów, bo sprawa zbyt stała się medialna” – spokojnie mógł zamiast w błyskawicznym tempie sporo przeciągać odbiory. Sprawa stała się zbyt medialna? Bo w gazetce lokalnej „nasze miasto” padła taka sugestia ze strony urzędnika miejskiego? No to naprawdę silna presja. Tvp,TVN,Polsat, ogólnokrajowe gazety, tygodniki, rmf, zet i inne stacje chyba nie podchwyciły, że „stało się to medialne” – ależ partacze tam siedzą. Jak wojewoda wytrzymuje tę ogromną presję? Niebywały twardziel.
  „Weź najlepiej wiaderko, grabki i łopatkę” – no comments. Level braindead.
  „i jedź odpocząć na wczasy przekopując mierzeję, ” – sugerujesz ze ten przekop to coś niemądrego? (bez związku z tematem metra, ale ok). Uważasz tak od kiedy PO zmieniło zdanie ponieważ pis zaczęło urzeczywistniać plan kiedyś jedynie głoszony przez PO, czy już wtedy kiedy PO zgłaszało konieczność przekopu tak myślałeś?

 • 13 września 2019 o godz. 21:45

  Czy na tym forum nie ma ograniczenia liczby znaków w komentarzach, żeby unikać takiego bajkopisarstwa? Może warto się nad tym zastanowić? Bo jak znajdzie się więcej takich mających ciągoty do gawędziarstwa na każdy temat, to z trudem będzie można znaleźć jakiś normalny komentarz. Tacy ludzie powinni założyć blogi albo własne gazetki a nie męczyć innych swoimi propagandowymi wypocinami.

 • 13 września 2019 o godz. 21:57

  A pieniacze znowu rzucają się do gardeł. Jeden nie daruje drugiemu. Jego musi być na wierzchu. Wet za wet. O co się tak kłócicie, przecieź otwierają metro w niedzielę.

 • 13 września 2019 o godz. 22:32

  bądźmy szczerzy,
  Za darmo to takich długich elaboratów jak ja tu popełniam nikt by nie tworzył.
  Za moją wspaniałą służbę dla Wolski na tym forum przelewają mi ruble, a nie kopiejki.
  Więc jeśli chcecie iść w moje ślady, zapraszam do ministerstwa propagandy.

 • 13 września 2019 o godz. 23:11

  Zac, co was w pisie tak w dudę ugryzło to metro?

 • 14 września 2019 o godz. 01:08

  Dlaczego metro niepokrywa sie z trasą 500 ?

 • 14 września 2019 o godz. 09:15

  Jan: będą nastepne wybory przyjdzie jakiś lub nijaki polityk i zrobi nitke pokrywającą się z 500.
  Anonim: nikt z dobrej zmiany nie będzie mógł pokazać się przy przecięciu wstęg. I co Kurski ma pokazać o 19.30? Sukces totalnej opozycji? NIEDOCZEKANIE!!! TFUUUUUUUU!

 • 14 września 2019 o godz. 10:28

  Czyli z pętli Podgrodzie mamy w poniedziałek wybór przy dojeździe do Świętokrzyskiej:
  500 23 minuty + przesiadka + M1 5 minut
  269 14 minut + przesiadka + M2 13 minut

  28 – 27 czasu jazdy.

  Co komu bardziej pasuje, ale pewnie wersja z M2 będzie bardziej luźna.
  Jest też szansa, że jak część osób wybierze M2 to się rozluźni w 500.

 • 14 września 2019 o godz. 12:48

  Brak bardzo istotnej informacji, że metro zacznie jeździć ok. godz. 13. Bo ok. godz. 12 będzie na stacji Targówek Mieszkaniowy ten cały jubel z przecięciem wstęgi przez „ojców sukcesu”. Potem też tam będzie piknik i chyba jakaś kiełbaska wyborcza. Także jeśli ktoś rano pójdzie to pocałuje kłódkę.

 • 14 września 2019 o godz. 13:38

  Marku, linia 500 jedzie do Dw. Gdańskiego 23 minuty, ale chyba o godz. 12 albo późnym wieczorem. W porannym szczycie to spóźnienie wynosi co najmniej 10 minut.
  W przyszłym tygodniu linie autobusowe pozostają jeszcze bez zmian (źródło: http://www.ztm.waw.pl). W niedzielę rusza tylko nowa 269. Zmiany będą później, jak pasażerowie „oswoją” się z nową sytuacją.
  Skoro większość osób w swych wypowiedziach nawiązuje do polityki, to i ja dorzucę swoje 5 groszy (pogdybam sobie). Zmiany być może zostaną wprowadzone dopiero po wyborach aby nie drażnić potencjalnych wyborców.

 • 14 września 2019 o godz. 13:50

  Komentarz powinien mieć z 2 czy 3 zdania a nie stronę. Nikt nie będzie czytał takich elaboratów.

 • 14 września 2019 o godz. 14:16

  do ~Marek:
  No, nareszcie jakieś konkretne wnioski !!
  Dzięki!!

 • 14 września 2019 o godz. 14:23

  Komentarz powinien dotyczyć wyłącznie tematu artykułu. Wszystkie komentarze z podtekstem „politycznym” powinny być kasowane przez redakcję. Na tym portalu mnie interesują wyłącznie sprawy codzienne i problemy mojej dzielnicy a nie kłótnie i przytyki polityczne znanych nam, ciagle tych samych portalowych mądrali

 • 14 września 2019 o godz. 17:26

  Rany…tu jest już jak na forum wyborcza.pl-czysty psychiatryk!

 • 14 września 2019 o godz. 21:06

  Gdzie zostawić auto najbliżej stacji Trocka, czy na parkingu bazarku to dobre miejsce.

 • 14 września 2019 o godz. 22:11

  Na bazarku w tym tygodniu montowali tabliczki przy wjazdach że 1 godzina gratis a potem 10 zł za godzinę. Ale ma być parkingowy, więc powinno być bezpiecznie.

 • 15 września 2019 o godz. 00:50

  @Zamiejska 17
  Kto montował?
  Bo są słuchy, że parking wielopoziomowy ma tam być.

 • 15 września 2019 o godz. 01:17

  Parking wielopoziomowy ma być między pętlą a pawilonami na miejscu obecnego parkingu.

 • 15 września 2019 o godz. 12:45

  Wielopoziomowy będzie na miejscu bazarku, ale pewnie wyjdzie to info już po wyborach. Pożyjemy zobwczymy :)

 • 15 września 2019 o godz. 15:49

  Na miejscu bazarku podobno ma być dom kultury a nie parking

 • 15 września 2019 o godz. 17:45

  Dziękujemy Panie Wojewodo Zdzisław Sipiera . Gratulacje!!!

 • 15 września 2019 o godz. 18:36

  Trollu – dziękować (komu? / czemu?), więc piszemy Zdzisławowi a nie Zdzisław :) My też dziękujemy Zdzisławowi za to że taki bojaźliwy, i że pękł przed wyborami i przrstał blokować otwarcie metra.

 • 15 września 2019 o godz. 19:09

  I tylko pomyśleć, że jutro jadąc z pracy nie trzeba będzie wychodzić na Wileńskim, na przystanek z tłumem ludzi, nielegalnym handlem i obowiązkowym stoiskiem Świadków Jehowy. :)

 • 15 września 2019 o godz. 20:06

  Fajnie. Gdyby jeszcze tak nie zmasakrowano autobusów byłoby naprawdę świetnie. Nowa trasa 120 to porażka.

 • 28 października 2020 o godz. 21:06

  100mg viagra cheap generic viagra viagra over the counter walmart

 • 30 października 2020 o godz. 04:09

  best place to buy viagra online viagra online for sale over the counter viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.