Młodzieżowa Drużyna Ratownicza opuszcza Bródno. Uczniowie nowego liceum rozgoryczeni | targowek.info

Młodzieżowa Drużyna Ratownicza opuszcza Bródno. Uczniowie nowego liceum rozgoryczeni

„I dzieciaki i rodzice czują się oszukani” [LIST].

 

Rok temu była radość – po długiej walce z urzędnikami udało się w miejscu wygaszanego gimnazjum im. Szarych Szeregów przy ul. Turmonckiej 2 utworzyć liceum ogólnokształcące. Liceum otrzymało numer CLXII (162) i było wyjątkowe w całej Warszawie: sprofilowane w dwóch kierunkach – sportowym oraz ratowniczym.

Dumą szkoły była działająca w niej od lat (wcześniej w gimnazjum) Młodzieżowa Drużyna Ratownicza, w której młodzi ludzie uczyli się zasad pierwszej pomocy i zdobywali pierwsze kroki na drodze do zostania ratownikami medycznymi.

Jednak relacje między młodymi ratownikami a nową dyrekcją liceum (która zmieniła się od 1 września 2019 r.) nie układały się tak dobrze jak za czasów gimnazjum i w poprzednim roku szkolnym – i tuż przed końcem wakacji 2019 rozeszła się wieść, że chcąca zachować niezależność Młodzieżowa Drużyna Ratownicza opuszcza szkołę przy ul. Turmonckiej. Wczoraj młodzi ratownicy potwierdzili, że przenoszą się z Bródna na Wolę, do szkoły przy ul. Deotymy.

Zakończenie współpracy MDR z liceum na Turmonckiej najbardziej przykre jest dla nowych uczniów tego liceum – wielu z nich wybrało się do prowadzonej w 162 LO klasy o profilu ratowniczym właśnie ze względu na Młodzieżową Drużynę Ratowniczą…

Ten aspekt podkreśliła w liście do targowek.info mama jednego ze świeżo upieczonych licealistów:

„Poza horrorem rekrutacyjnym do LO, uczniów którzy wybrali klasy ratownicze w LO im. Szarych Szeregów na ul. Turmonckiej czeka teraz widmo rozwiązania młodzieżowej drużyny ratowniczej.

Uczniowie składali dokumenty do klas ratowniczych w większości ze względu na drużynę ratowniczą. W tej sytuacji oferta edukacyjna nie została dotrzymana i dzieciaki i rodzice czują się oszukani. Gdyby w czerwcu było wiadomo, że drużyny nie będzie, to szkoła na Turmonckiej nie byłaby szkołą pierwszego wyboru.

Niestety ani urzędnicy ani przedstawiciele szkoły i nowa dyrekcja nie wykazują aktywności – „musimy czekać”.”

 – pisze mama ucznia.

Rodzice licealistów z klasy ratowniczej pozbawionej drużyny ratowniczej napisali nawet do urzędu dzielnicy Targówek pismo z postulatem przeniesienia uczniów do innej szkoły. Bez rezultatu. Według naszych informacji z pierwszej klasy ratowniczej odeszło ponad 10 osób. 

Wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski, odpowiedzialny w dzielnicy za edukację, uważa, że nic złego się nie dzieje – szkoła nie zmieniła oferty i w nowym roku szkolnym uczniami z klasy o profilu ratowniczym będzie się zajmować.

 

zdjęcie na górze: uczniowie z Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej w akcji / fot. Facebook/Młodzieżowa Drużyna Ratownicza – Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

32 komentarzy na temat “Młodzieżowa Drużyna Ratownicza opuszcza Bródno. Uczniowie nowego liceum rozgoryczeni

 • 4 września 2019 o godz. 08:04

  nic się nie stało ??? taka jest narracja rządzących .Polacy nic się nie stało .pisdzielce

 • 4 września 2019 o godz. 08:07

  Skandal za skandalem a Pani ministra tępoty ma to w d,,,, Bruksela ważniejsza i kasiora a młodzi ludzie niech radzą sobie sami .Mam nadzieję że Rodzice wystawią im odpowiednią ocenę przy wyborach.

 • 4 września 2019 o godz. 08:12

  Hmmmmmm w dużym uproszczeniu dyrekcja szkoły podlega Burmistrzowi to co to ma wspólnego z obozem rzadzacym?????!!!!

 • 4 września 2019 o godz. 08:15

  To nie pisdzielcy rządzą Targówkiem tylko POkraki

 • 4 września 2019 o godz. 08:23

  Te wiceburmistrz jak to się nic nie stało, stało się bo wykiwaliście uczniów .Te Kunowski weź się do roboty i nie udawaj głupa ,bo od razu widać że ,o jakiś chory układzik chodzi i kaskę.

 • 4 września 2019 o godz. 08:32

  A bo to pierwszy raz taka sytuacja? Weźmy szkoły wyższe. Ktoś się zapisuje do szkoły wyższej, państwowej (nie prywatnej) o danym kierunku celem zdobycia konkretnych uprawnień zawodowych. Potem, podczas studiów, zmienia się prawo i student dowiaduje się, że po tym kierunku tych uprawnień nie zdobędzie.

 • 4 września 2019 o godz. 10:24

  i po co takie cos. lepiej zamknac wszystkie szkoły i dać każdej rodzinie 2 zeszyty i 1000 zł na kablówkę z internetem… sami się nauczą

 • 4 września 2019 o godz. 16:20

  Targówek.info prosze o zajęcie sie tematem syfu na basenie Polonez. Jest tak brudno, że aż można zwymiotować . Żółta podłoga, żółte ściany obrzydzenie.

  Co się tam dzieje?!

 • 4 września 2019 o godz. 17:24

  Pływak napisz do sanepidu a nie proś o fotki,poogladamy i co?ja nie chodzę na basen bo się brzydzę ale jak ty tam bywasz to sam zrób fotki i wyślij gdzie trzeba

 • 4 września 2019 o godz. 20:46

  Słowa a fakty !!!
  CLXII Liceum Ogólnokształcące powstało w roku szk. 2018/2019. Procedura powołania szkoły rozpoczęła się w październiku 2017 r. a zakończyła Uchwałą NR LXII/1693/2018 Rady m.st. Warszawy z dnia 1 marca 20018 r. powołującą szkołę z dniem 1 września 2018 r. Jest to standardowy tryb powoływania szkoły i trwa do 6 miesięcy (kolejno w sprawie Uchwała Zarządu Dzielnicy, opinie Biura Edukacji, Biura Prawnego i Skarbnika m.st. Warszawy, następnie opinia Komisji Edukacji i Rady Dzielnicy Targówek, opinia Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy ds. oświaty i złożenie projektu uchwały na sesję Rady m.st. Warszawy).
  Faktem jest ,że Młodzieżowa Drużyna Ratownicza to duma wcześniej Gimnazjum nr 144 a potem Szkoły Podstawowej nr 379 i CLXII LO. To duma całej dzielnicy. Faktem jest, że w powołanie LO zaangażowanych było wiele osób począwszy od społeczności szkolnej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej 379, Burmistrza, Radnych Dzielnicy i Urzędników.
  W ofercie szkoły w systemie rekrutacji jest zapis (przytaczam) :„Klasa ratownicza została przygotowana dla osób zainteresowanych tematami związanymi z bezpieczeństwem. Celem klasy jest pokazanie młodzieży funkcjonowania służb mundurowych ze szczególnym uwzględnieniem zespołów ratownictwa medycznego i państwowej straży pożarnej oraz innych organizacji, których celem jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Klasy będą realizowały autorski program edukacyjny z podstaw ratownictwa, przygotowujący uczniów do zdania państwowego egzaminu z kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). W ramach zajęć planowane jest uczestnictwo w projektach oraz programach związanych z ratownictwem. Klasy objęte są patronatem Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Centrum Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego, Fundacji ANIKAR oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS”. Klasa stworzona na bazie doświadczeń Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej”. Mamy zatem klasę o profilu ratownictwo a nie tylko samą Drużynę Ratowniczą. Klasa ratownicza istniała i istnieć będzie (nawet będą dwie), bo oferta szkoły nie uległa zmianie – i tu popieram wypowiedź Pana Jędrzeja Kunowskiego Zastępcy Burmistrza Dzielnicy, – że szkoła w nowym roku nadal będzie zajmować się uczniami klas o profilu ratowniczym. A teraz to o czym nie wszyscy wiedzą: Funkcjonowanie dwóch szkół w jednym budynku (SP i LO) spowodowało powołanie Zespołu Szkół nr 128 i rozpisanie konkursu na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół. Dotychczasowa Pani Dyrektor (sprawująca funkcję przez rok i lubiana przez Drużynę Ratowniczą) nie wygrała konkursu na to stanowisko. Nowy Dyrektor objął swoje stanowisko z dniem 1 września 2019 r. Zatem podawanie do publicznej wiadomości jako powodu odejścia Drużyny Ratowniczej cytuję „Jednak relacje między młodymi ratownikami a nową dyrekcją liceum nie układały się tak dobrze jak za czasów gimnazjum – i tuż przed końcem wakacji 2019 rozeszła się wieść, że chcąca zachować niezależność Młodzieżowa Drużyna Ratownicza opuszcza szkołę przy ul. Turmonckiej” – nie jest adekwatne do sytuacji, bo tych relacji z nowym Dyrektorem nie zdążono nawet nawiązać. Pani Dyrektor bardzo zależało, by Drużyna pozostała w szkole, rozmawiała z Opiekunem Drużyny w tej sprawie. Przykro i to bardzo, że chcąca zachować niezależność Młodzieżowa Drużyna Ratownicza wraz z Opiekunem podjęła inną decyzję i opuszcza mury Zespołu Szkół nr 128 przy ul. Turmonckiej.

 • 4 września 2019 o godz. 21:28

  Sytuacja wyglądała nieco inaczej, bo nowa dyrektor w rozmowie z rodzicami nie wykazała się jakimiś większymi chęciami rozwiązania sytuacji, odeszło wiele dzieci, a z opiekunem została odbyta JEDNA rozmowa.

 • 4 września 2019 o godz. 21:39

  Przedostatni komentarz sponsorowany przez nowe władze na Turmonckiej….

 • 4 września 2019 o godz. 22:19

  Napiszę krótko: ktoś kto pisał ten list albo został całkowicie zmanipulowany albo kompletnie nie zna sytuacji. Tyle zła, ile wyrządziła szkole (na szczęście tylko tymczasowa, jej kadencja trwała rok) wybrana rok temu dyrektor liceum do spółki z oplecionym wokół palca wąskim gronem pedagogów i nauczycieli, nie wyrządził tej szkole nikt przez -naście, a raczej -dziesiąt lat. To nie Drużyna Ratownicza została rozwiązana. Drużyna ta, ustami i działaniami otaczających ją osób dorosłych, zmanipulowała w szokujących rozmiarach własnych, nieletnich zresztą, członków. To, co działo się w szkole na przestrzeni ostatnich miesięcy określić można mianem horroru. Komentarz na stronie internetowej nie jest właściwym miejscem, by przytaczać różne haniebne działania dyrekcji i wspomnianej wąskiej grupy pracowników, która – węsząc interes – się do niej przykleiła. Depcząc i niszcząc otaczających ich ludzi, którzy wcześniej niejednokrotnie działania Drużyny wspierali i podziwiali. Po prostu kilku osobom odbiło. Wykonywali jeszcze rok temu wspaniałą robotę, którą szkoła i Dzielnica Targówek nie tylko wspierała, ale wręcz promowała. To był zaszczyt, ze ta Drużyna jest właśnie w szkole przy Turmonckiej. Duma. I nagle wszystko rozwalili w pył. Sami. Niepojęte.
  Przykre to wszystko, ale póki co winnych całej sytuacji w szkole, z tego co wiem, już nie ma. Z byłą dyrektorką, która na stanowisku utrzymała się … rok na czele. W konkursie wybrano innego dyrektora. I najprawdopodobniej właśnie dlatego Drużyna Ratownicza się zwinęła. Na własne życzenie. Nikt Jej ze szkoły nie wyganiał, wręcz przeciwnie. Niestety, ale kontakty, w jakie weszła z koszmarnym i prostu złym dyrektorem liceum, były zbyt głębokie. Szkoda tylko rodziców, którzy pozwolili się zmanipulować. Młodzieżą manipulować jest łatwo i skrzętnie sprawcy zamieszania to wykorzystali. Ale dorośli powinni mieć swój rozum, powinna zapalić im się czerwona lampka, że coś tu jest nie tak. Zawierzyli na słowo ludziom, którzy przez rok, wyrządzając mnóstwo zła, zaprzepaścili cały swój (i Drużyny) dorobek. A przy okazji dokopali szkole. Popełnili duży błąd, czas pokaże.
  Najwspanialsza Drużyna musi być prowadzona przez odpowiedzialnych, dobrych ludzi. Samo zaangażowanie w pracę nie wystarczy, we wszystkim trzeba być człowiekiem. Nie mącić, nie pluć, nie podkładać nóg innym, nie szczuć ludzi przeciw ludziom itd.
  Proszę Państwa, większość ludzi (w tym, o zgrozo! uczniów! szok!) odetchnęło, że odpowiedzialni za sytuację z Drużyną Ratowniczą odeszli ze szkoły. Wielu ludzi nie zna nowego dyrektora, ale cieszy się, że nastąpiła zmiana, bo gorzej być nie mogło. Większość ludzi chce normalnie żyć (wszyscy), uczyć się (uczniowie) pracować (nauczyciele i administracja). Proszę zatem nie mącić ludziom w głowach listem, który nijak ma się do rzeczywistości. Proszę przyjść do szkoły, porozmawiać z ludźmi (zarówno młodymi, jak i tymi starszymi) – dyrekcją, nauczycielami, obrażanymi przez ewakuujących się ze szkoły hołubionych przez lata pracowników, m. in. z Drużyny Ratowniczej pracownikami administracji, a może i uczniami, którzy po wielokroć byli świadkami całej sytuacji.
  Ale proszę pozwolić teraz ludziom – i starym i młodym – normalnie pracować. Zapanował spokój, wróciła normalność. Po koszmarnym minionym roku wydaje się to irracjonalne, ale wróciła. Choć ci, którzy szkołę opuścili (dorośli, nie dzieci) cały czas próbują dalej kąsać, niszczyć, wkładać kij w szprychy. Smutne.
  I jeszcze jednio – najprzykrzejsze w tym wszystkim jest oplucie dyrektora podstawówki nr 379, który w Drużynę włożył ogromne serce, dał jej wszystko. A po latach, zamiast „dziękuję” został opluty i zniszczony. Przez ludzi, którym tak wiele pomógł, w tym wspomnianą, jednoroczną, dyrektorkę liceum. Nieludzkie to i podłe.
  Reasumując – ktoś, kto nie zna kulis całych zdarzeń bądź zna je z relacji tylko jednej (i to kompletnie niewiarygodnej) strony, nie powinien zabierać głosu w tej sprawie.
  Tylko dzieci, zmanipulowanych dzieci, żal…
  Dobrego roku szkolnego dla wszystkich!
  Dobranoc.

 • 5 września 2019 o godz. 05:34

  Bla bla bla…I moznaby tak w kolko przekazywać i oczerniac, tych ktorzy z mądrości własnej opuścili ten „grajdołek”

  ….A przestępca, z lewyma pieczatka lekarska który podbija nia uczniom zaswiadczenia dalej w szkole pracują. I tyle w temacie.

 • 5 września 2019 o godz. 07:25

  Artykuł o odejściu drużyny ratowniczej jest pełen nieścisłości i manipulacji. Popieram wyjaśnienie ( Prawdomównej z 5.09 ). Najgorsze co się stało, to manipulowanie dziećmi z jednej strony i zastraszanie innych, którzy nie byli w gestii zainteresowań poprzedniej, na szczęście krótko sprawującej władzę, pani dyrektor. Stworzyła z niewielką grupką swoich podwładnych „dwór”, którego zadaniem było zwalczać innych, którzy chcieli normalnie pracować i budować prestiż nowego liceum. Skąd ta zapiekłość nawet my wieloletni nauczyciele pracujący w tej szkole nie rozumiemy. Obrazili się, bo komisja w przeważającej większości śmiała wybrać kontrkandydatkę na nową dyrektorkę. Najgorsze jest to, że w tej grupie nauczycieli znalazła się większość pedagogów. Żal mi tych uczniów, którzy będą mieli z nimi do czynienia. Największą ich cnotą jest pomówienie, manipulacja, tworzenie wśród zaufanych dzieci donosicieli. Oczywiście winna jest szkoła, a jak to za mało to jeszcze organ prowadzący. No po prostu żałosne. Odeszliście z naszej szkoły i dobrze. Nie chcemy o was pamiętać.

 • 5 września 2019 o godz. 08:11

  A może tak po prostu dajcie wszystkim spokój i zajmijcie się swoim życiem, swoimi sprawami i swoim życiem prywatnym i zawodowym. Iście ciekawe jest, że jad i syczenie słychać z jednej strony. Jak to łatwo opluwać i szkalować w internecie. Jeśli jest tam cudownie, wszyscy są szczęśliwi, życzliwi i pełni empatii… To żyjcie i pracujcie tam, gdzie jesteście i dajcie pracować i żyć innym.
  Eskalacja, tym bardziej na łonie witryn internetowych, po co? Ludzie… Zajmijmy się sobą.

 • 5 września 2019 o godz. 08:16

  Narosło wiele niepotrzebnych emocji, wymiany epitetów i pomówień. Czytają to uczniowie i rodzice, a to oni są najważniejsi. Dajmy szansę nowej dyrekcji, historia oceni. Administratorze, to szanowany portal, a poziom debaty niski, temat budzący emocje, łatwo napisać o dwa słowa za dużo. Warto rozważyć zablokowanie możliwości komentowania, by nie podsycać sporów i konfliktów.

 • 5 września 2019 o godz. 08:39

  Mądre słowa… Administratorzy zablokujcie. Czy mało jest mowy nienawiści w przestrzeni publicznej?
  A tu ewidentnie ktoś próbuje taką mowę szerzyć.

 • 5 września 2019 o godz. 15:24

  „Wyrazicielka opinii ponad 90% nauczycieli i personelu naszej szkoły„
  chyba Pani od niemieckiego się odezwała która po wyborach zwyzywała uczniów od donosicieli

 • 5 września 2019 o godz. 16:44

  Nie warto toczyć tej dyskusji dalej, faktycznie.
  Zło, jakie wyrządziła szkole ustępująca po niespełna roku (sic!!!) dyrektor Leoniak wraz z otaczającymi ją klakierami (m.in. prowadzący tzw. drużynę ratowniczą i grono tzw. pedagogów, choć to wyjątkowo myląca nazwa) jest nie do wyobrażenia. Sądzę że minie trochę czasu i kolejne świństwa będą wypływać na wierzch. Na razie pozostaje współczuć szkole/szkołom, które zostanę „obdarowane” tak koszmarnymi ludźmi, którzy są po prostu źli – z charakteru i/lub z wyboru. Najgorsze jest to, że ukazują to dopiero po pewnym czasie, nie od razu. A do tego robią wspaniałą robotę, naprawdę. Nie rozumiem, jak tak wspaniałą robotę mogą wykonywać tak źli ludzie?…
  I jeszcze słowo do koleżanki/kolegi, która/-y przedstawił/a się jako „Prawdomówna”. Radziłbym nie szarżować ze sformułowaniami typu „przestępca”, nawet anonimowo w internecie, bo może Pan/Pani przeszarżować. I narobić sobie niepotrzebnych kłopotów. Obawiam się, że nie ma Pan/Pani zielonego pojęcia ani o sprawie, ani o wyroku, jaki zapadł.

 • 5 września 2019 o godz. 17:18

  Widzę że tam powstał niezły prywatny folwark za państwową kasę. Walka o wpływy jak w Grze o Tron :D. Rodzice oczywiście zostali przestawieni jako zmanipulowane barany, a dzieci jako bezwolne owce. Jako mieszkaniec Bródna mam nadzieję że ktoś się przyjrzy tej sytuacji, bo jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze. Panie burmistrzu może jakiś audycik? :)

 • 5 września 2019 o godz. 18:44

  Widać była dyrektorka miała duże wpływy wśród nauczycieli. Widać to było po referendum strajkowym w której zdecydowana większość nauczycieli była przeciw inaczej niż w pozostałych szkołach. Zastanawiało mnie co takiego było w tej szkole że jako jedyna na Bródnie nie strajkowała, że wynik referendum był tak różniący się od pozostałych szkół. Teraz wiem, że zdecydowana większość nauczycieli nie chciała się narazić dyrektorce bo wiadomo strajk to głównie kłopot dla dyrektora a głosując za referendum narażaliby się wpływowej pani dyrektor. Teraz wszystko jasne.

 • 5 września 2019 o godz. 19:05

  Poważnie? Szkoła Podstawowa nr 379 też nie strajkowała. A była inna Pani Dyrektor. Ta sama kadra, nawet w podstawówce bardziej liczna….
  Co jeszcze wymyśli wyobraźnia?

 • 5 września 2019 o godz. 19:41

  No właśnie o to mi chodziło, cały zespół szkół, liceum i podstawówka tam nie strajkowały.

 • 5 września 2019 o godz. 21:25

  Do: mosz
  Obawiam się, że i Pan nie ma bladego pojęcia na temat tego, co działo się w szkole przy Turmonckiej w temacie strajku. Jeśli jednak się mylę (pisze Pan o „zdecydowanej większości nauczycieli, która była przeciw strajkowi”) i jednak ma Pan pojęcie to proszę podać datę rzeczonego referendum ws. strajku oraz jego wynik.
  To, w czym ma Pan rację to wpływ byłej dyrektorki liceum na nauczycieli (niestety wpływ wyłącznie negatywny) i o tym, że faktycznie część ludzi bała się narazić dyrektorce. Po prostu tak bywa, drogi Panie. Została wybrana na dyrektora fatalna osoba, nie potrafiąca zarządzać zasobami ludzkimi, a do tego skrajnie niekompetentna. Zamiast scalić, skłóciła radę pedagogiczną. Manipulowała ludźmi, w tym uczniami, wciągnęła w swoje działania wąskie (na szczęście!) grono głównie młodych nauczycieli. I to był podstawowy problem przez miniony rok. Ten czas już się skończył, podczas sierpniowego konkursu wybrano nowego dyrektora, szkoła szybko staje na nogi po fatalnym roku. List, który napisał anonim, zawierający fałszywe informacje i półprawdy, jest kolejną próbą wkładania kija w mrowisko. Sądzę jednak, że to już nic nie da. Wg opinii społeczności szkoły, w tym mojego syna, po zmianie dyrektora na nowego nagle wróciła atmosfera, pogoda ducha i uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli. A to podstawa, by szkoła funkcjonowała normalnie. I mam głęboką nadzieję, że tak będzie.

 • 5 września 2019 o godz. 22:03

  Przecież to że w tej szkole nie było strajku wynikało właśnie z wyniku referendum strajkowego. Ale to już przeszłość, mam nadzieję że w szkole nastały naprawdę dobre zmiany. Dobrze, że wróciła właściwa atmosfera sprzyjająca nauce tylko trochę Drużyny Ratowniczej żal. Ale jednak atmosfera jest najważniejsza i nic chyba nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć taką drużynę od nowa już we właściwej atmosferze :)

 • 5 września 2019 o godz. 22:35

  Jacy wy jesteście żałośni. Nie potraficie załatwić tego między sobą? Bzdury tylko piszecie i psujcie opinie o tej „ukochanej” szkole. Jeszcze biadolicie nad losem uczniów. Niby nauczyciele a tak małostkowi ludzie.

 • 5 września 2019 o godz. 23:43

  Turmoncka… Odetchnijcie, idźcie się napić i alleluja i do przodu. Skoro jest tak super… To pracujcie, twórzcie, dzialajcie w spokoju ducha i bez złych duchów… Stery w dłoń i do przodu a nie babrać się wciąż i wciąż w tym, co było… Pokażcie teraz swoją siłę i kreatywność. Zmieniajcie szkołę pod siebie… W imię… będzie cudownie, będzie wspaniale… Bez zbędnych balastów i złych mocy… Żyć nie umierać… Wiśta wio… Rozgońcie złe duchy przeszłości i przestańcie do tego wracać, pisać… Skierujcie swoje siły witalne w stronę swojej szkoły, xw stronę uczniów, w stronę rodziców, ćw stronę prxyvhylnego Wam w 100% całego grona pedagogicznego i administracji… Czy tak nie lepiej? Historia… To było… Przyszłość jest Wasza… Do boju ludu roboczy… Bo nie w w tym, co było siła… Ale w tym, co przed Wami… Dajcie przykład i zakonczcie te wpisy i pokażcie swoją wyższość, że ważne jest to, co tu i teraz…
  Dajmy już spokój… Mało to problemów w oświacie? :)

 • 6 września 2019 o godz. 09:51

  Drodzy Państwo, od progu widać, że szkoła, o którą taki bój, woła o pomstę do nieba. Na wejściu wita nas kolor rodem z sypialni (choć przyznam, że w swojej bym takiego nie chciał). Korytarze – zaniedbane, choć chwilę temu remontowane. Dalej. Łazienki – chyba pozostawię bez komentarza… Strach wchodzić. Sale lekcyjne? Wyposażenie? Brak. Sala gimnastyczna? Zaniedbana i zniszczona. Wystarczy przejść się po szkołach w dzielnicy lub poza, aby zauważyć, że coś tu nie gra. Czyżby ta szkoła została zapomniana przez władze i brak było środków na utrzymanie jej w stanie używalności? Mam szczerą nadzieję, że nowa Pani Dyrektor, a ogromne przed nią zadanie, sprosta oczekiwaniom rodziców i uczniów. Oczekujemy, że skoro nie ma w niej już ludzi, którzy rzekomo niszczyli ją od środka, szkoła stanie na nogi i stanie się placówką na miarę XXI wieku. Zadbaną, nowoczesną i wyposażoną w niezbędne dla młodzieży do rozwoju narzędzia.

 • 6 września 2019 o godz. 10:52

  Do: mosz
  Nie, proszę Pana. Nie było takiego referendum wcale, bo być nie mogło. Stąd też zdziwił mnie Pański komentarz o „zdecydowanej większości nauczycieli przeciw strajkowi”. I faktycznie skończmy ten temat.
  Z pozostałą częścią Pana wypowiedzi nie wypada się nie zgodzić.
  I zgoda również, że pora zakończyć tą dyskusję. Szkoła od kilku dni wreszcie funkcjonuje normalnie i jest szansa na lepszą przyszłość. Amen.

 • 6 września 2019 o godz. 11:33

  Amen.

 • 8 października 2019 o godz. 15:26

  Ludzie jak w tym kraju ma byc dobrze jak wy w kolko wybieracie miedzy tyfusem, a cholera. Ida wybory a wy ciagle glosujecie na sondaze, a nie tak jak wam serce podpowiada. Sondaze sa naciagane, to zwykla socjotechnika. Zrozumcie, ze trzeba w koncu wywalic komuchow POPIS z sejmu i wtedy w Polsce bedzie normalnie. Oni nie sluza naszemu krajowi – jedni podnozki Brukseli, drudzy pacholki USA. Im chodzi tylko i wylacznie o wladze. Zycie w splendorze i luksusach przez kolejne 4 lata na koszt podatnikow.

  Zrozumcie, ze PIS nie daje wam 500+ z troski o was, czy o wasze dzieci. To jest zwykle kupowanie glosow i to jeszcze waszymi pieniedzmi. Tak placicie za to w podniesionych kolejnych podatkach i daninach. Zrozumcie ze dobrobyt buduje sie obnizajac podatki, a nie rozdajac pieniadze.

  Ja chce zyc godnie ze swojej pensji, a nie dostawac jekies grosze od panstwa. Jest jedna partia ktora chce obnizac podatki, nie dawac, ale i tez nie zabierac, ale ja wam nie bede mowil na kogo glosowac. Powiem wam, na kogo nie glosowac – trzeba pogonic POPIS! I trzeba ruszyc sie z domu i isc na wybory. Nie patrzcie na sondaze. Namowcie cala rodzine i idzcie glosowac przeciwko POPIS. Te szkodniki niszcza Polske od ponad 2o lat pod roznymi nazwami. Biedy nie da sie zniesc ustawa tak jak to Kaczynski planuje poprzez podniesienie placy minimalnej. Niezbyt inteligentni juz sie ciesza, ze beda wiecej zarabiac, ale przeciez nie pomysla, ze np szef piekarni bedzie musial podniesc pensje piekarzom i chleb bedzie kosztowal 8PLN. I tak samo w kazdej innej branzy. Dlaczego nie mozna podniesc skandalicznie niskiej kwoty wolnej od podatku, a wydaje sie miliardy na 500+ ? Dlaczego ta banda z Wiejskiej ma kwote wolna od podatku w wysokosci 30tys. a my 10 razy mniej? To nie jest ani dobre prawo, ani sprawiedliwosc. Kopiujcie ten komentarz i wklejajcie na swoim facebook-u, twitterze i gdzie tylko sie da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.