Otwarcie metra 21 września?

22
Share

Biurokratyczna machina wreszcie się rozpędziła! Wojewoda Mazowiecki daje nadzieję na uruchomienie metra na Targówku w ciągu dwóch tygodni (z hakiem).

 

Widać koniec trwających od maja biurokratycznych przepychanek pomiędzy urzędnikami z Urzędu Warszawy i Urzędu Wojewody Mazowieckiego. Przynajmniej, jeśli wierzyć słowom wojewody Zdzisława Sipery.

Na wczorajszej konferencji prasowej wojewoda potwierdził, że wnioski o pozwolenie na użytkowanie dla trzech stacji (C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy, C 18 Trocka) i trzech wentylatorni (V 16, V 17, V 18) na naszym odcinku II linii metra zostały uzupełnione i wreszcie są kompletne.

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego ma teraz dwa tygodnie na przeprowadzenie ostatecznej kontroli inwestycji. Sprawdzane będą m.in. tunele, wejścia, windy, klatki schodowe, perony, pomieszczenia techniczne oraz instalacje i urządzenia niezbędne do obsługi stacji. Pozytywny wynik kontroli będzie podstawą do wydania pozwolenia na użytkowanie. Sprawdzanie stacji „Targówek Mieszkaniowy” przy ul. Ossowskiego już się zaczęło.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że uda się przekazać pozwolenie na użytkowanie metra w połowie września, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – zapowiedział wczoraj wojewoda Sipiera.

Prosta matematyka daje nadzieję, że pozwolenie od wojewody może być wydane w okolicach 16-17 września. Do tego należy dodać jeszcze około trzy dni na techniczne przygotowanie całej operacji (m.in. zmianę oznakowania i map na stacjach i w pociągach), co sugeruje możliwość otwarcia metra na Targówku w piątek 20 września, lub bardziej prawdopodobnie w weekend, czyli w sobotę 21 września 2019 r.

To już realne daty, ale jeszcze nie stuprocentowo pewne. Pewne jest za to co innego: uruchomienie podziemnej kolejki na Targówku Mieszkaniowym jest naprawdę blisko!

 

Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE

 

zdjęcie na górze: wojewoda Zdzisław Sipera ogłasza, że do otwarcia metra zostały nieco ponad dwa tygodnie / fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx