Trochę łatwiej na Bródnie. Znikają dwie przeszkody dla tramwajów i autobusów

23
Share

Tramwaje wróciły na trasę do Annopola (choć jadą trochę inaczej). Skrzyżowanie Kondratowicza i Wincentego znów jest otwarte (choć nie dla wszystkich).

 

Budowniczowie metra dotrzymali słowa: na początek roku szkolnego zakończyli dwa uciążliwe etapy budowy na Bródnie.

Powrót tramwajów na ul. Rembielińską

Od poniedziałku, 2 września, tramwaje ponownie jeżdzą ul. Rembielińską. Z jedną, ważną różnicą: na wysokości skrzyżowania z Kondratowicza, po wschodniej stronie, jadą teraz po tymczasowym torowisku, dzięki któremu omijają plac budowy stacji metra Bródno.

Od dzisiejszego poranka (2 września 2019) tramwaje linii: 1, 4, 25, 41 i 73 wróciły na swoje podstawowe trasy. Z kolei „zastępcze” linie tramwajowe 71 i 74 oraz autobusy Z-1 przestaną kursować.

Odbudowano skrzyżowanie św. Wincentego i Kondratowicza

W nocy z niedzieli na poniedziałek wykonawca II linii metra przywrócił także ruch na ul. św. Wincentego przy skrzyżowaniu z ul. Kondratowicza. Od początku czerwca trwała tam budowa przejścia podziemnego łączącego przyszłą stację z planowanymi przystankami tramwajowymi.

Teraz skrzyżowanie jest odbudowane, ale zasady jazdy są takie same jak przed wakacjami: czyli „zwykłe” samochody nie mogą jechać obok urzędu dzielnicy.

Osoby jadące św. Wincentego od strony Białołęki mają zakaz jazdy na wprost – dozwolony jest tylko skręt w prawo (dojazd wyłącznie do stacji paliw) lub w lewo, w Kondratowicza wzdłuż lasu Bródnowskiego. Z kolei jadący Kondratowicza od strony Młodzieńczej muszą skręcić w prawo w kierunku Trasy Toruńskiej. Ulicą św. Wincentego pod urzędem dzielnicy mogą jechać tylko autobusy, taxi, pojazdy MTON i służb miejskich.

W rezultacie od poniedziałku, 2 września, autobusy linii: 112, 120, 126, 145, 240, 327, N11 w obu kierunkach wróciły na stare trasy, znów przejeżdżając na wprost przez skrzyżowanie św. Wincentego i Kondratowicza. Zlikwidowana została linia Z12, zaś ponownie pojawił się autobus 412.

 

Przeczytaj też: Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE 

 

zdjęcie na górze: budowa metra na Bródnie /  fot Facebook/Metro Warszawskie

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx