Większe przedszkole, szkoła z kamieniem węgielnym | targowek.info

Większe przedszkole, szkoła z kamieniem węgielnym

Okolice początku roku szkolnego to dobry czas na zakończenie inwestycji związanych z edukacją. Albo przynajmniej popchnięcie tych opóźnionych.

 

W zasadzie mamy dobre wiadomości, choć nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zauważyli paru kłujących naszych włodarzy szczegółów.

Wczoraj (2 września 2019 r.) zaczęła działalność nowa część przedszkola integracyjnego nr 120 przy ul. Tokarza 2 na Bródnie. Rozbudowa placówki trwała rekordowe siedem miesięcy i w zasadzie udało się ją ukończyć w terminie, za co wykonawcy, firmie Syntax Sp. z o.o. należą się brawa.

W nowej części przedszkola znalazło się miejsce dla 75-80 maluchów, które w swoich salach mają takie luksusy jak np. ogrzewanie podłogowe i klimatyzacja. Inwestycja kosztowała około 4,5 mln zł.

Żeby nie było wątpliwości, nie jest to jednak – co sugerują w komunikatach włodarze Targówka – nowe przedszkole w naszej dzielnicy, ale rozbudowana, od dawna istniejąca placówka.

 Rozbudowane przedszkole przy ul. Tokarza 2.

 

Zupełnie nowym obiektem będzie natomiast szkoła podstawowa przy ul. Rembrandta (dawniej zwana szkołą „przy Gilarskiej”).

Jej budowa trwa od wiosny, a w ostatnich dniach sierpnia 2019 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, w której wzięła udział m.in. wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Wydaje się, że kosztująca 54 mln zł i prowadzona przez firmę IDS-BUD S.A. (znaną też z innych inwestycji w dzielnicy…) budowa nowej szkoły postępuje sprawnie i przyjęcie pierwszych uczniów za rok, we wrześniu 2020 roku, jest wciąż realne.

Jednak, w przeciwieństwie do urzędowego optymizmu głoszonego w komunikatach, przypominamy że nie będzie to „już” za rok, lecz „dopiero” – gdyż inwestycja jest opóźniona (wg pierwotnego planu szkoła miała działać od 2 września 2019 roku, czyli od wczoraj) i podzielona na kawałki (początkowo placówka miała być budowana w całości, ale rozbito ją na etapy – przedszkole oraz hala sportowa w tym samym kompleksie powstaną kilka lat później).

Wiceprezydent Renata Kaznowska wmurowuje kamień węgielny w szkole przy Rembrandta (eks-Gilarskiej).
To pierwsza publiczna szkoła na Targówku budowana od ponad 30 lat.

 

Jak będzie wyglądała szkoła przy Rembrandta (Gilarskiej) po zakończeniu całej inwestycji – czyli łącznie z przedszkolem i salą widowiskowo-sportową, możecie zobaczyć tutaj.

 

zdjęcia: UM Warszawa, UD Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Większe przedszkole, szkoła z kamieniem węgielnym

 • 3 września 2019 o godz. 08:35

  Kiedy metro do Trockiej oddadzą?

  Jak piszą na:
  https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/metro-na-targowek-wstepnie-wyznaczono-terminy-kontroli-na-stacjach-62494.html

  „Miasto informuje, że na oczekiwania WINB – związane z przekazaniem do weryfikacji dodatkowych dokumentów, koniecznych dla WINB do wydania pozwolenia na użytkowanie – udało się odpowiedzieć przed ustalonym na spotkaniu terminem. – Ostatnie dodatkowe dokumenty, o które wnioskował WINB, zostały dzisiaj (29 sierpnia) już przekazane – potwierdza Tomasz Demiańczuk z biura prasowego Urzędu Miasta w Warszawie.”

  No to już wszystkie papiery są, na co czekamy?

 • 3 września 2019 o godz. 09:11

  @?? Czekamy na kontrole nadzoru budowlanego, która właśnie się zaczęła.

 • 3 września 2019 o godz. 09:16

  Ale ta „kontrola” jedzie teraz czy utknęła w drodze, ktoś powietrze z koła jej spuścił?

 • 3 września 2019 o godz. 09:28

  Nareszcie pozytywna informacja na temat nowej szkoły. Oby termin został dotrzymany. Niestety jestem pesymistą i twierdzę, że inwestycja skończy się na tym to co jest obecnie budowane. Reszta obiektu pozostanie na papierze, czyli wybudują tak jak Nowotrocką- NIGDY.

 • 3 września 2019 o godz. 10:36

  juhuu kolejna szkoła i taka przepelniona. P A T O LO GI A

 • 3 września 2019 o godz. 13:30

  budowanie jakiejkolwiek placowki szkolnej bez dostepnego od razu zaplecza sportowego to jakas koszmarna pomylka. Gdzie zatem beda cwiczyc te wrzystkie dzieci od wrzesnia 2020? na korytarzu? Czy na prawde nie da sie pewnych rzeczy robic od poczatku poprawnie???

 • 3 września 2019 o godz. 14:39

  Oj tam, Oj tam… My i nasi ojcowie świetnie radziliśmy sobie, grając w nogę na klepisku lub wsiowej łączce. Ogrodzi się teren, posadzi trawkę , zaznaczy dwoma palikami bramki i już mamy EKOLOGICZNE boisko . Teraz młodzi są niecierpliwi, wszystko chcieliby mieć od razu .
  PS.O rozwój fizyczny dziecka rodzice najlepiej zadbają , pilnując aby pociechy zamiast siedzieć przed chodziły na basen czy zajęcia sportowe. To równie ważne jak dodatkowy angielski.

 • 4 września 2019 o godz. 12:09

  …ale rozbito ją na etapy – przedszkole oraz hala sportowa w tym samym kompleksie powstaną kilka lat później… cytując klasyka: … no k…a nie wierzę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.