Większe przedszkole, szkoła z kamieniem węgielnym

8
Share

Okolice początku roku szkolnego to dobry czas na zakończenie inwestycji związanych z edukacją. Albo przynajmniej popchnięcie tych opóźnionych.

 

W zasadzie mamy dobre wiadomości, choć nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zauważyli paru kłujących naszych włodarzy szczegółów.

Wczoraj (2 września 2019 r.) zaczęła działalność nowa część przedszkola integracyjnego nr 120 przy ul. Tokarza 2 na Bródnie. Rozbudowa placówki trwała rekordowe siedem miesięcy i w zasadzie udało się ją ukończyć w terminie, za co wykonawcy, firmie Syntax Sp. z o.o. należą się brawa.

W nowej części przedszkola znalazło się miejsce dla 75-80 maluchów, które w swoich salach mają takie luksusy jak np. ogrzewanie podłogowe i klimatyzacja. Inwestycja kosztowała około 4,5 mln zł.

Żeby nie było wątpliwości, nie jest to jednak – co sugerują w komunikatach włodarze Targówka – nowe przedszkole w naszej dzielnicy, ale rozbudowana, od dawna istniejąca placówka.

 Rozbudowane przedszkole przy ul. Tokarza 2.

 

Zupełnie nowym obiektem będzie natomiast szkoła podstawowa przy ul. Rembrandta (dawniej zwana szkołą „przy Gilarskiej”).

Jej budowa trwa od wiosny, a w ostatnich dniach sierpnia 2019 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, w której wzięła udział m.in. wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Wydaje się, że kosztująca 54 mln zł i prowadzona przez firmę IDS-BUD S.A. (znaną też z innych inwestycji w dzielnicy…) budowa nowej szkoły postępuje sprawnie i przyjęcie pierwszych uczniów za rok, we wrześniu 2020 roku, jest wciąż realne.

Jednak, w przeciwieństwie do urzędowego optymizmu głoszonego w komunikatach, przypominamy że nie będzie to „już” za rok, lecz „dopiero” – gdyż inwestycja jest opóźniona (wg pierwotnego planu szkoła miała działać od 2 września 2019 roku, czyli od wczoraj) i podzielona na kawałki (początkowo placówka miała być budowana w całości, ale rozbito ją na etapy – przedszkole oraz hala sportowa w tym samym kompleksie powstaną kilka lat później).

Wiceprezydent Renata Kaznowska wmurowuje kamień węgielny w szkole przy Rembrandta (eks-Gilarskiej).

To pierwsza publiczna szkoła na Targówku budowana od ponad 30 lat.

 

Jak będzie wyglądała szkoła przy Rembrandta (Gilarskiej) po zakończeniu całej inwestycji – czyli łącznie z przedszkolem i salą widowiskowo-sportową, możecie zobaczyć tutaj.

 

zdjęcia: UM Warszawa, UD Targówek

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx