Co z tymi szybami? Na stacji Trocka są rozbite już dwie

30
Share

Zaskakujące uszkodzenia nowej stacji metra. Ile czasu metru zajmie ich naprawa?

 

Jesteśmy z „naszej” podziemnej kolejki dumni, lecz nie wszystko na targóweckiej II linii metra przebiega idealnie. To, co rzuca się od razu w oczy to popękane wielkie szyby w pawilonie przy wejściu na stację metra przy ulicy Trockiej, obok marketu Topaz.

Dwie rozbite szyby przy wejściu do stacji metra Trocka. I niezliczona ilość rowerów wokół niej / fot. targowek.info

 

Pierwsza z szyb gęstą pajęczyną pęknięć pokryła się już pierwszego dnia po otwarciu metra. Kilka dni temu dołączyła do niej podobnie uszkodzona druga wielka szyba. Teraz pawilon wejściowy do metra wygląda jak po ulicznych zamieszkach, co ci, którzy nie lubią Targówka, próbują nazywać „wandalizmem” – ale sprawa jest bardziej prozaiczna.

Otóż korzystając z ładnej pogody wielu mieszkańców dojeżdża do metra rowerami. Ale gdzie potem mają je zaparkować? W dniu otwarcia metra działała na Trockiej stacja Veturilo, ale nie było żadnych stojaków dla prywatnych rowerów. Na początku października stojaki pojawiły się, ale wciąż jest ich za mało.

Efekt? Rowerzyści przypinają swoje rowery do barierek okalających pawilon wejściowy do metra. Oblepiony jednośladami budynek przez całe dnie przypomina bardziej Pekin czy Amsterdam, i nawet nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że tuż przy barierkach są feralne szyby.

Jest praktycznie pewne, że pierwsza z nich została rozbita nieumyślnie podczas zamykania lub otwierania blokady rowerowej. Bardzo prawdopodobne, że w podobny sposób została niechcący rozbita też druga szyba – uszkodzenia są niemal identyczne (metro zapewnia, że oba przypadki bada policja).

Kłopot rozwiązałoby zapewne jeszcze więcej stojaków do przypinania rowerów, ale w tym rejonie Trockiej już się robi ciasno. Zapewne więc Metro Warszawskie będzie musiało pomyśleć o wzmocnieniu samych szyb, albo przekonstruowaniu barierek. Na razie jednak głównym problemem jest tempo naprawy uszkodzonych elementów. Od pierwszego zdarzenia minął już miesiąc, ale popękanej szyby wciąż nie udało się wymienić.

 

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx