Firma Partner się broni. Oficjalne oświadczenie | | targowek.info

Firma Partner się broni. Oficjalne oświadczenie

„Pragniemy oświadczyć, że realizując zamówienie na odbiór odpadów komunalnych w dzielnicach Białołęka i Targówek dochowujemy najwyższego standardu świadczenia usług”.

 

Mimo upływu czasu, od zmiany operatora wywożącego śmieci z Targówka, nie ustają kontrowersje wokół poziomu usług realizowanych przez konsorcjum firm Partner, Partner Dariusz Apelski i Jarper. Sporo razy pisaliśmy na ten temat także na targowek.info.

Firma Partner przez długi czas na ten temat milczała – jednak najwyraźniej jej cierpliwość się skończyła. W środę na profilu Partnera na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie firmy, broniące jej dobrego imienia.

Poniżej publikujemy to oświadczenie w całości. Parter na swoim profilu zablokował komentowanie tego komunikatu, zachęcamy więc do komentarzy pod naszym artykułem.

 

Szanowni Państwo

Wobec pojawiających się w mediach, nieprawdziwych i naruszających dobre imię firm PARTNER, informacji, pragniemy oświadczyć, że realizując zamówienie na odbiór odpadów komunalnych w dzielnicach Białołęka i Targówek dochowujemy najwyższego standardu świadczenia usług, jednocześnie spełniając wymogi przewidziane prawem, w tym aktami prawa miejscowego – Regulaminem utrzymania czystości i porządku w m. st. Warszawa, oraz kontraktem jaki zawarliśmy z m. st. Warszawa.

Początkowy etap realizacji odbioru odpadów komunalnych, wiązał się z licznymi wyzwaniami dla nas jako nowego operatora. W celu sprostania nie tylko wymogom prawnym oraz kontraktowym, lecz również oczekiwaniom społeczności lokalnej, podjęliśmy wzmożone i intensywne działania zmierzające do zapewnienia najwyższego standardu świadczenia usług, charakteryzujących się znaczną doniosłością dla wszystkich mieszkańców.

W świetle powyższego z niepokojem przyjmujemy doniesienia medialne, w ramach których przedstawiani jesteśmy jako odpowiedzialni za „Bajzel śmieciowy jakiego niebyło”. W swoich działaniach, konsekwentnie i nieustannie, uwzględniamy specyfikę realizowanych przez nas usług. Dążymy do rozwiązywania występujących problemów. Powyższe możemy osiągnąć, wyłącznie otrzymując zgłoszenia poprzez system „Warszawa 19115”, będącego oficjalnym kanałem komunikacji, ustalonym przez m. st. Warszawa. Skrupulatnie i wnikliwie analizujemy wszystkie zgłoszenia jakie przekazywane są za pośrednictwem systemu „Warszawa 19115”. W efekcie udało nam się w stosunkowo krótkim czasie diametralnie ograniczyć ilość składanych reklamacji i utrzymujemy ją na niskim poziomie, nieustannie dążąc do jego dalszego obniżenia.

Jako partner m.st. Warszawa i mieszkańców Białołęki i Targówka, w misji zapewnienia czystości i porządku na terenie Państwa dzielnicy, wnioskujemy o merytoryczne rozwiązywanie ewentualnych problemów, odstępując od podsycania nastroi społecznych. Wierzymy w pozytywne przyjęcie naszej deklaracji.

 

 

zdjęcie na górze: śmieciarka konsorcjum Partner na Targówku / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Firma Partner się broni. Oficjalne oświadczenie

 • 18 października 2019 o godz. 06:12

  Czyli wszystko ok, tylko ci wstrętni ludzie nie dość, że produkują śmieci to jeszcze się czepiają.

 • 18 października 2019 o godz. 06:35

  I tak jest lepiej niż w lipcu i sierpniu. Częściej można spotkać ich śmieciarki.

 • 18 października 2019 o godz. 09:24

  Na Jórskiego wystawione odpady stoją 5 dzień. I tak jest od czerwca. Bez upominania się nie są odbierane.

 • 18 października 2019 o godz. 09:28

  Wywóz śmieci byłby bardzo fajnym zajęciem, gdyby nie te cholerne śmieci.

 • 18 października 2019 o godz. 09:53

  Gilarska – opoznienie w wywozie papieru i plastiku wynislo w ostatnim tygodniu 7 dni. Faktycznie, zaje**ste standardy. Nie ma sprawy, codziennie bede zglaszal na 19115.
  Panie Apelski – tak czy srak, wczesniej sie to nie zdarzalo. Nikogo to nie obchodzi ze porwl sie Pan z motyka na slonce.

 • 18 października 2019 o godz. 10:22

  Jak zgłosiłam fo 19115 zalegające gabaryty to teraz faktycznie dość często je zabierają, więc warto próbować i potem obserwować jak kontynuują wypełnianie swoich obowiązków. W tej chwili nie mam do nich zastrzeżeń, bo wszystkie śmieci są regularnie odbierane, ale i tak będę obserwować dalej, ewentualnie zareaguję skargą jak to się powtórzy.

 • 18 października 2019 o godz. 11:35

  Znacie te teksty o P. Apelskim i jego firmie:
  „Śmierdząca sprawa na Zarzeczu”
  oraz
  „Rada dzielnicy Białołęka wobec mafii śmieciowej”
  opublikowane na ngp.pl
  polecam

 • 18 października 2019 o godz. 13:44

  To samo na Deszczowej. Śmieci walają się rozrzucone przez wiatr po okolicy przez 5-6 dni nim odbiorą.

 • 18 października 2019 o godz. 14:58

  Mieszkam na osiedlu Zielone Zacisze i tutaj wszystko jest ok, na początku był chaos ale wszystko wróciło do normy. Mówię oczywiście tylko o pojemnikach do których mam dostęp jako lokator jednej z klatek.

 • 18 października 2019 o godz. 17:46

  Z MPO wcale nie było dobrze. Harmonogram nie uwzględniający wolnych dni. Planowany w nim wywóz śmieci był np. na 15.08, Boże Ciało, czy 1.11. Korekty były robione tuż przed planowaną datą i nigdy nie było wiadomo czy odbiorą przed data czy po dacie w harmonogramie. Harmonogram potrafił ulegać zmianie nagle. Na pytanie czemu tak jest i dlaczego nie uprzedzają słyszałam odpowiedzi to pani sobie na internecie sprawdza. Nie uwzględniali systemu segregacji jaki był zamieszczony na stronie UM tylko zostawiali to co im się nie podobało – kierownicy zakazali zabrać panom z obsługi.
  Kiedyś gabaryty były zabierane systematycznie – był dzień kiedy należało wystawić. Teraz trzeba najpierw zadzwonić i zgłosić potrzebę odbioru i dostosować się do daty jaka została podana. To chyba jednak nie wina firmy odbierającej odpady tylko UM jak została uzgodniona umowa. Jak widzimy co się dzieje to składajmy skargi – będą musieli się dostosować. Jak nikt nie skarży to znaczy , że jest OK.

 • 18 października 2019 o godz. 22:16

  Przez ostatnie co najmniej 10 lat nie było problemu z MPO. Wszystko bylo odbierane o czasie a w przypadku świąt w kolejne dni. A jeżeli był inny problem to po zgłoszeniu bezpośrednim zawsze był odzew. Teraz jest naprawdę fatalnie. Odpowiedź w takim stylu i w takim miejscu, z blokadą komentarzy, to kpina z nas, i Urzędu Miasta. Odbiory odpadów zmieszanych są w miarę regularne ale poza tym wszystko inne nie jest odbierane w terminie, albo nawet wcale. Interwencje w UM nie działają, pod telefonem Partnera opowiadają głupoty, śmiecie muszą być wystawiane z altan pomimo że nigdy tak nie było, harmonogram na stronie UM jest przez BOK Partnera uznawany jako rekomendacja nie obowiązek, pracownicy którzy przeszli z MPO też nie wytrzymują bałaganu i się zwalniają. Tak duża operacja jest po prostu nie do udźwignięcia przez Partnera na dziś. A proces zarządzania umową z Partnerem nie jest do udźwigniecia przez UM. Przykre ale nie widzę szans na poprawę bez szerokiej i zorganizowanej akcji interwencyjnej mieszkańców.

 • 19 października 2019 o godz. 06:27

  Nie dość, że nie potrafią wywozić śmieci, to jeszcze oświadczenie z błędami ortograficznymi. Brawo.

 • 19 października 2019 o godz. 11:14

  Z powyższych wypowiedzi wynika, że firma Partner niedobra. I być może w przeszłości też nie wywiązywała się z umów. Może są na to jakieś dowody.

  W takim razie pytanie: jak to się stało, że operuje w naszej dzielnicy? W jaki sposób ta firma wygrała przetarg? Wygrała tu, a gdzie indziej nie…

 • 19 października 2019 o godz. 18:48

  Za chwilę będzie jeszcze gorzej panie prezydencie Olszewski czas działać

 • 19 października 2019 o godz. 19:16

  Może to co napiszę jest absurdalne, ale to my więcej produkujemy śmieci niż kiedyś. Do tego niektórzy co wyrzucają śmieci do kosza, nie mogą podejść do pojemnika w głębi altany i wrzucić tam śmieci, tylko do pierwszego przy drzwiach który jest przepełniony.

 • 19 października 2019 o godz. 21:45

  Na Mokrej pod Ropuchem znowu dużo śmieci jest bo żuleria rzuca flaszki gdzie popadnie… trzeba wezwać tego Partnera!

 • 19 października 2019 o godz. 23:36

  Zacisze – okolice Kolejarskiej – Partner działa tu po prostu świetnie. Po początkowych problemach od kilkunastu tygodni wszystko jest odbierane jak należy. Oby tak dalej!

 • 20 października 2019 o godz. 13:31

  Chodecka /okolice Balkonowej / od początku wszystko ok. Za MPO był koszmar. Trudno mieć pretensje do Partnera, że nie zabiera codziennie połamanych kanap, wyrzucanych przez januszy pod osłoną nocy. I tak firma ma kłopot, bo ludność odpadki bio wyrzuca w plastikowych torbach, a butelki po napojach do śmieci zmieszanych.

 • 20 października 2019 o godz. 23:40

  Inny problem jest taki, a może właśnie NIE problem, że Polacy są coraz bogatsi. Wystawiają na ulice stare meblościanki, lodówki, telewizory… Tego nikt nie chce.

 • 21 października 2019 o godz. 11:09

  @to się NIKOMU nie przyda – Jeśli Polacy są coraz bogatsi, tymbardziej ich stać, żeby lodówkę czy telewizor zawieźć do utylizacji. Niestety, poziom bogacenia nie idzie w parze z elementarną kulturą.

 • 21 października 2019 o godz. 20:26

  Od wielu lat wystarczy zadzwonić do firm zajmujących się darmowym odbiorem sprzętu AGD i wystawić stary telewizor czy pralkę przed drzwi mieszkania a pracownicy tejźe firmy zabiorą sprzęt. Nie rozumiem dlaczego ludzie tego nie wiedzą. Sama juź parę razy z tego korzystałam. Raz był problem, źe telewizor za mały do odbioru więc spytałam sąsiadów czy mają jakiś sprzęt do oddania i zebrało się parę starych odkurzaczy i jakieś radia. Wystarczy telefon do firmy. Odbierają za darmo. Ale dla niektórych to mega trudne, lepiej wystawić w nocy przed dom.

 • 9 kwietnia 2020 o godz. 20:01

  Najgorsza firma jaka istnieje, terminy odbiorów mają gdzieś, pracownicy często niewiedzą co jak i dlaczego a gdy się dzwoni śmieją się bezczelnie do słuchawki, ktoś kto ich dopuścił do dzuałalnoś i powinien odpowiedzieć karnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.