Targówek ma nowy klub: WKS Astra Warszawa

8
Share

Pierwszy mecz nowej drużyny w IV lidze siatkówki już w niedzielę.

 

Astra Warszawa to amatorska drużyna siatkarska mężczyzn, która w sezonie 2019/2020 zadebiutuje w IV lidze. To najniższy szczebel rozgrywek siatkarskich w Polsce – ale to oficjalna liga, sankcjonowana przez Polski Związek Piłki Siatkowej. 

Klub powstał w 2016 roku, lecz zapewne do tej pory o nim nie słyszeliście – gdyż wcześniej nazywał się Orzeł Warszawa (zbieżność nazw z piłkarskim Orłem, który przed wojną grał na Bródnie jest przypadkowa) i występował w Amatorskiej Lidze Ursusowskiej. Po rocznej przerwie eks-Orzeł odrodził się właśnie jako WKS Astra i teraz będzie grał na Targówku, konkretnie w hali OSiRu Targówek przy ulicy Ossowskiego 25.

„Astra to długofalowy projekt i patrzymy w przyszłość. Chcemy się rozwijać pod względem sportowym i marketingowym. Ten sezon będziemy grać na OSiR Targówek i z tą dzielnicą chcemy związać się na stałe” – deklaruje nam Paweł Filipowicz, grający w Astrze na pozycji libero.

Siatkarze z Targówka w sezonie 2019/2020 będą spotykać się z czwartoligowymi zespołami z całego województwa mazowieckiego, m.in. z Płocka, Żyrardowa, Mszczonowa i Ząbek.

Historyczny pierwszy mecz IV ligi Astra Warszawa rozegra w wyborczą niedzielę 13 października 2019 roku z klubem SPS Volley Ostrołęka. Spotkanie odbędzie się na Targówku przy Ossowskiego 25 o godz. 18:30.

Siatkarze Astry oczywiście zapraszają na mecz mieszkańców dzielnicy. Zielono-żółte szaliki w klubowych barwach już czekają.

„Chcemy aby mieszkańcy Targówka w przyszłości związali się z naszą drużyną. Chcemy grać dla swoich kibiców i propagować sport wśród nich” – podkreśla Paweł Filipowicz.

 

 

na zdjęciu: szaliki nowego klubu siatkarskiego z Targówka / fot. Facebook/WKS Astra Warszawa

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx