Wybory parlamentarne 2019. Na kogo głosować na Targówku?

34
Share

W niedzielę 13 października 2019 r. odbędą się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Sprawdźcie, kto znajduje się na listach wyborczych w okręgach obejmujących Targówek.

 

W wyborach parlamentarnych 13.10.2019 roku lokale wyborcze w będą czynne w godzinach 7:00 – 21:00. Jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się wasz punkt wyborczy, możecie go znaleźć w wyszukiwarce na stronie urzędu miasta (kliknij tutaj).

W wyborach do Sejmu cała Warszawa jest jednym wielkim okręgiem wyborczym (nr 19). Na Targówku będziemy więc głosowali na tych samych kandydatów, co mieszkańcy pozostałych 17 dzielnicy miasta (na marginesie – to najważniejsze nazwiska polityczne w całej Polsce).

Na karcie wyborczej do Sejmu znajdziemy niemal 200 nazwisk kandydatów z 5 list wyborczych (PSL, PiS, SLD/Lewica, Konfederacja WiN oraz Koalicja Obywatelska). Stawiamy tylko jeden znak „x” tylko przy jednej wybranej osobie – chociaż z naszego warszawskiego okręgu będzie wybranych aż 20 posłów (w systemie proporcjonalnym).

Inaczej jest w wyborach do Senatu – tutaj nasza dzielnica tworzy jeden okręg wyborczy (nr 42) tylko z czterema innymi warszawskimi dzielnicami: Pragą Południe, Pragą Północ, Rembertowem i Wesołą.

Wybieramy jednego senatora (w systemie większościowym) stawiając przy jego nazwisku oczywiście jeden znak „x” – ale kandydatów mamy zaledwie dwóch: jeden z PiS oraz jeden popierany przez opozycję.

A kto kandyduje? Poniżej przedstawiamy wszystkich kandydatów, na których możemy głosować na Targówku, wraz z podanymi przez nich samych zawodami.

 

KANDYDACI DO SEJMU RP (okręg nr 19)

Lista numer 1 – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1 BARTOSZEWSKI Władysław Teofil, historyk
2 OJER Anna Małgorzata, ekonomista
3 STANISZKIS Joanna Maria, nauczyciel matematyki
4 STELMAŃSKA Izabela, dyrektor departamentu
5 HELWING Stanisław Piotr, manager
6 WĄSOWICZ Michał Janusz, radca prawny
7 RAKIEL-CZARNECKA Walentyna, menedżer artystyczny
8 FLIS-KUCZYŃSKA Halina, dziennikarz
9 ZAWŁOCKI Juliusz Jakub, geograf
10 SAWICKI Emil Krzysztof , student
11 STRĄK Michał Stanisław, dyrektor wykonawczy
12 BOGIEL Teresa Maria, prezes
13 MASŁOWSKI Wiktor Zbigniew, lekarz
14 ŁUKASIEWICZ Adam Krzysztof, politolog
15 WASILEWSKA Lucyna Gertruda, prezes
16 PŁOWICZ Marcin Tomasz, pedagog
17 BIELSKI Karol Tomasz, dyrektor wykonawczy
18 DYDUCH Janusz, nauczyciel akademicki – nauki techniczne
19 GARSTKA Tatiana Joanna, prezes
20 ŁAZARSKI Roman, prawnik
21 PANAS Anna Józefa, wyższy urzędnik samorządowy
22 WYSZYŃSKA Teresa Maria, inżynier zootechniki
23 GRUDOWSKA Agata Zofia, ekonomista
24 RUTKOWSKA Mirosława, wyższy urzędnik samorządowy
25 MARECKI Marek Antoni, lekarz
26 MAZUREK Aleksander Paweł, farmaceuta
27 OWCZARSKI Piotr Krzysztof, dziennikarz
28 KOZUBEK Elżbieta Barbara, nauczyciel akademicki – nauki techniczne
29 MISIEJKO Karolina, prawnik
30 PASTEWKA Małgorzata Halina, architekt
31 NOWOSIELSKI Kamil Ernest, naczelnik kierownik wydziału
32 WIECZOREK Katarzyna Agata, dyrektor departamentu
33 GOŁOTA Bożenna Jolanta, operator urządzeń energetycznych
34 CZAPLICKI Zbigniew, dziennikarz
35 WRÓBLEWSKI Andrzej Wojciech, technik mechanik
36 MAZUREK Jerzy, historyk 
37 CHOIŃSKA Alicja Elżbieta, reżyser teatralny
38 SZYMANEK Piotr Ludomir, radca prawny
39 TYSZCZUK Sebastian Adrian, archeolog

Lista numer 2 – PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander, prawnik
2 KAMIŃSKI Mariusz, historyk
3 GOSIEWSKA Małgorzata Maria, poseł na Sejm RP
4 NAIMSKI Piotr Aleksander, biochemik
5 KRAJEWSKI Jarosław Karol, politolog
6 LISIECKI Paweł Jacek, historyk
7 GRYGLAS Zbigniew, parlamentarzysta 
8 TOMASZEWSKA Ewa, fizyk
9 KALETA Sebastian Jerzy, radca prawny
10 WYPYCH Małgorzata Maria, adwokat
11 MELAK Andrzej Józef, parlamentarzysta
12 SEMENIUK Olga Ewa, specjalista administracji publicznej
13 GÓRSKI Patryk, dyrektor generalny
14 BOROWSKI Adam Zbigniew, redaktor wydawniczy
15 FRĄCKOWIAK Filip Jakub, politolog
16 CHOJNOWSKI Wojciech Maciej, urzędnik państwowy
17 TERLECKA Mirosława Hanna, nauczyciel nauczania początkowego
18 GOZDEK Piotr Paweł, socjolog
19 PERET Ewa, dyrektor finansowy
20 GÓRSKI Krzysztof Rober,t dyrektor współpracy międzynarodowej 
21 BOSAK Krzysztof Tomasz, asystent prawny
22 KOLASIŃSKA Bożena, nauczyciel języka obcego
23 CACKOWSKI Marek Jan, inżynier mechanik
24 POLAK Katarzyna Maria, specjalista ds. reklamy i marketingu
25 KACPROWICZ Sławomir Stanisław, inżynier budownictwa
26 SMALCERZ Ewa Maria, technik fizjoterapii
27 MIODUSZEWSKA Teresa, kelner
28 KULESZA Stefan, prawnik
29 CZARTORYSKA-PLUTECKA Izabela Joanna, wyższy urzędnik państwowy
30 TERLECKI Paweł Andrzej, prawnik
31 WYSOCKI Krzysztof, historyk
32 KĘZIK Anna, ekonomista
33 GAJEWSKA Irena, politolog
34 SZYMAŃSKI Paweł, leśnik
35 PALUSZEK Aneta, prawnik
36 JAKUBOWSKA Agnieszka Jadwiga, pracownik obsługi biurowej 
37 MOLICKI Maciej, logistyk
38 KSIĘŻAK Paweł Krzysztof, specjalista ds. reklamy i marketingu
39 REJOWSKI Grzegorz Paweł, student
40 ZABŁOCKI Wojciech Jakub, przedstawiciel władzy samorządowej

Lista numer 3 – SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ (LEWICA)

1 ZANDBERG Adrian Tadeusz, programista
2 ŻUKOWSKA Anna Maria, prawnik
3 TARCZYŃSKA Anna Małgorzata, radczyni prawna
4 BIEJAT Magdalena Agnieszka, socjolożka
5 LIEDEL Krzysztof, wykładowca akademicki
6 PELC Filip Tadeusz, dziennikarz
7 PRZYŁUSKA Bożena Marta, przedsiębiorczyni
8 BRÓZDA Hanna Janina, pedagog
9 DUDA Katarzyna Beata, zawodowa działaczka związku zawodowego
10 STĘPIEŃ Mateusz Zbigniew, specjalista administracji publicznej
11 LISZKA Sebastian Roman, analityk biznesowy
12 POSTNIKOFF Danuta Beata, reżyser filmów dokumentalnych
13 WICHA Joanna Beata, pielęgniarka
14 KUBIAK Jacek Zbigniew, naukowiec
15 GOŹDZIKOWSKI Mateusz Wojciech, prawnik
16 KUCZYŃSKA Urszula Teresa, tłumaczka
17 MYCKA Łukasz Kamil, zawodowy pracownik związku zawodowego
18 KELLES-KRAUZ Joanna Maria, dziennikarz
19 OŻDŻEŃSKI Wojciech, instruktor sportu
20 ROZENEK Dariusz Krzysztof, politolog
21 BRONOWICKA Joanna Wanda, socjolog
22 DUNIN-BORKOWSKI Maciej Włodzimierz, technik ekonomista
23 DOMAŃSKA Inga Maria, architektka
24 RYTEL Jerzy Marian, ekonomista
25 WRÓBLEWSKI Andrzej Wiktor, inżynier mechanik
26 PAJĘCKA Anna Paulina, kulturoznawczyni
27 JAGODZIŃSKA Anna Klara, asystentka księgowości
28 MIENIEWSKI Daniel, menedżer
29 LUTOSTAŃSKA Agnieszka, ekonomistka
30 SÓJKA Małgorzata Anna, dziennikarka
31 ŻURAWSKI Cezary, technik mechanik
32 SADOWSKA Anna Paulina, pedagożka
33 MIERZWIŃSKI Krzysztof Stanisław, audytor
34 KOWALSKA-ZIĘTARA Katarzyna Anna, grafik komputerowy
35 GODLEWSKA Joanna Maria, koordynatorka projektów
36 SZUSTAKIEWICZ Karol Andrzej, informatyk
37 JANICZAK Grzegorz Jan, przedsiębiorca
38 UTOWKA Patryk Piotr, nauczyciel
39 SAYED Marta Zofia, przedsiębiorca
40 GADZINOWSKI Piotr, publicysta

Lista numer 4 – KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1 KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard, publicysta
2 PEJO Bartłomiej Artur, przedstawiciel władzy samorządowej 
3 SKUTECKI Paweł Juliusz, dziennikarz
4 MODELSKA-CREECH Mirosława Zofia, nauczyciel akademicki
5 MAGIERA Wiesław Marian, dziennikarz
6 KOWALIŃSKI Aleksander Filip, politolog
7 NITECKA Ewa Alicja, nauczycielka
8 BOROWSKI Jan, przedsiębiorca lotniczy
9 KRZEKOTOWSKA Krystyna Anna, prawnik
10 JURKIEWICZ Gabriela Zofia, student
11 WAWER Alina Barbara, opiekunka dziecięca
12 TUMANOWICZ Sławomir, matematyk
13 KUMÓR Andrzej Paweł, dziennikarz
14 KRANAS Justyna Stefania, pracownik administracyjny
15 ŻELAZNY Krystian Zbigniew, prawnik
16 ROSS Sebastian, przedsiębiorca
17 ZIĘTEK-WIELOMSKA Magdalena, prawnik
18 URBANEK Antoni Konrad, prawnik
19 ZIÓŁKOWSKI Wojciech Bartosz, student
20 BODAKOWSKI Jan Antoni, politolog
21 KOWALSKI Jarosław Grzegorz, przedstawiciel handlowy
22 JARZĄBEK Łukasz Zbigniew, prawnik
23 KOWALSKA Agnieszka, przedstawiciel handlowy
24 KESSLING Izabela, księgowa 
25 BABIAK Andrzej, instalator systemów alarmowych
26 FLORYSIAK Jacek Piotr, przedsiębiorca
27 STERKOWSKI Piotr Roman, przedsiębiorca
28 DMOWSKI Rafał Przemysław, przedsiębiorca
29 POKOJSKA Angelika Justyna, przedstawiciel handlowy
30 UTECHT Martyna, student
31 KRELLER-STANISŁAWEK Urszula Irena, sekretarka
32 NIEZNAŃSKA Paulina, kierownik sklepu
33 KŁOS Rafał Patryk, student 
34 KUŚMIERCZYK Marcin Józef, przedstawiciel handlowy
35 KASPRZAK Rajmund Krzysztof, kierownik projektu
36 KASJANIUK Adam, doradca finansowy
37 RUMIŃSKI Jakub Maciej, kierownik projektu
38 ROSOWSKI Włodzimierz Witold, filmowiec
39 ZIÓŁKOWSKA Katarzyna Maria, student
40 KROGULSKI Mariusz Lesław, żołnierz

Lista numer 5 – KOALICJA OBYWATELSKA (PO .N IPL ZIELONI)

1 KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria, producent filmowy
2 LUBNAUER Katarzyna Anna, nauczyciel akademicki
3 ROSATI Dariusz Kajetan, ekonomista
4 FABISIAK Joanna, nauczyciel akademicki
5 SZOSTAKOWSKI Jarosław Sergiusz, nauczyciel akademicki
6 PIEKARSKA Katarzyna Maria, radca prawny
7 SZCZERBA Michał Roch, poseł na Sejm RP
8 POTAPOWICZ Sławomir, politolog
9 ZIELIŃSKA Urszula Sara, kierownik do spraw marketingu
10 KOSECKI Roman Jacek, trener sportu
11 POTOROCZYN Paweł Rafał, pisarz
12 DĄBROWSKA Alicja, lekarz
13 JACHIRA Klaudia Krystyna, aktor
14 SKOLIMOWSKI Krzysztof Piotr, urzędnik samorządowy
15 ŁOBODA Dorota Ewa, przedstawiciel władzy samorządowej
16 MANARCZYK Bożena Maria, doradca podatkowy
17 BORKOWSKI Wojciech Józef, lekarz
18 KRAJEWSKA Sylwia, ekonomista
19 KACPRZYK Dawid, student
20 MIŚKIEWICZ Jolanta, dziennikarka
21 LUFT Krzysztof Stanisław, dziennikarz
22 ŁOBACZ Bogusław Kazimierz, technik mechanik samochodowy
23 SKRZECZ Jerzy Norbert, specjalista do spraw marketingu i handlu
24 TURSKA Marta Katarzyna, menedżer
25 PIOTROWSKI Arkadiusz, ekonomista
26 WYRWAŁ Agnieszka Monika, projektant mody
27 RUDZIAK Anna, menadżer ds. sprzedaży
28 SAMCZYK Anna Elżbieta, audytor
29 LACH Lilianna Irena, pedagog
30 ŁĄCKA Ilona Joanna, inżynier środowiska
31 ROGULSKI Igor, psycholog
32 LEŚNIAK Edyta Róża, inżynier technologii żywności
33 WASYLUK Aleksander, informatyk
34 CHMIEL Patrycja Maria, doktor nauk społecznych
35 ROSS Tadeusz Edward, aktor
36 WOJDA Paweł Konrad, programista aplikacji
37 STELMASZYK Anna Małgorzata, ekonomista
38 KERYK Myroslava, socjolożka 
39 KRASOŃ Łukasz, mówca motywacyjny
40 GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata, przedsiębiorca

 

KANDYDACI DO SENATU RP (okręg nr 42)

1 BOROWSKI Marek Stefan, ekonomista (KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI)

2 JURKIEWICZ Cezary Andrzej, teolog (PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

 

Zaledwie pół roku temu odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego – przypomnijcie sobie, jak głosowaliśmy wtedy na Targówku

 

zdjęcie na górze: urna wyborcza w lokalu na Targówku / fot. archiwum targowek.info

34
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx
()
x