ZDM tłumaczy się z „obwodnicy” Targówka

20
Share

Dlaczego jest jak jest, i o ile remont znowu się przedłuży.

 

Odnosimy wrażenie, że miejscy urzędnicy wiedzą, jaką porażką jest remont tzw. „obwodnicy Targówka” (czyli ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej), jednak muszą robić dobrą minę do złej gry.

Dlatego podając informację o kolejnym przesunięciu terminu zakończenia tej inwestycji (która, przypomnijmy, miała trwać tylko 7 miesiący – ale wydłużyła się już o rok) przy okazji próbują przekonać mieszkańców, że tak naprawdę wszystko się udało.

Główna informacja: prace wykończeniowe mają trwać do końca października. To już czwarty obiecywany termin (ostatni minął 30 września).

Podczas wykonywanych prac wprowadziliśmy szereg rozwiązań uspokajających ruch. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych, co od kilku lat jest naszym priorytetem – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich, podkreślając (o czym często zapominamy) że ta ciągnąca się bez końca inwestycja, to wspólna inicjatywa ZDM oraz urzędników i radnych dzielnicy Targówek.

Jakie zmiany uspokajają ruch i poprawiają bezpieczeństwo?

Przebudowa skrzyżowań ul. Handlowej z ul. Gorzykowską i ul. Pratulińskiej z Kołową. W ich miejsce pojawiły się ronda. Wyznaczyliśmy również nowe przejścia z azylami – przez ul. Handlową (między ul. Lusińską a ul. Kołową, przy ul. Lusińskiej, ul. Mokrej i ul. Szczepanika) i przez ul. Myszkowską (przy ul. Hodowlanej) – wylicza ZDM.

Niewątpliwe temu samemu służą też pobudowane niezliczone wysepki, zatoczki i szykany, powodujące, że kierowcy muszą jeździć slalomem. Faktycznie samochody jadą znacznie wolniej, choć czy jest to bezpieczniejsze rozwiązanie – szczególnie na kuriozalnych mini-rondach – to temat do dyskusji.

Nie da się jednak ukryć, że inwestycja zbliża się do końca i generalnie Targówek Mieszkaniowy wygląda teraz lepiej. Jak podkreślają urzędnicy remont obejmował wymianę 20 tys. m kw. płyt chodnikowych, budowę nowej drogi dla rowerów i ścieżki biegowej o nawierzchni nieutwardzonej. Pojawiło się ponad 200 nowych drzew i 28 tys. krzewów oraz ławki i stojaki dla rowerów.

Całość będziemy mogli ocenić po ostatecznym zakończeniu inwestycji – czyli, jeśli znów się nic nie opóźni, pod koniec października.

 

Najładniejsze wyremontowane fragmenty „obwodnicy Targówka” w obiektywie ZDM:

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx