15 minut żeby dodzwonić się do Urzędu Dzielnicy Targówek!

25
Share

Kompromitacja naszej dzielnicy w rankingu telewizji TVP3 Warszawa.

 

Warszawska telewizja TVP3 przeprowadziła ciekawe badania: dziennikarz stacji przez bite 6 godzin obdzwaniał ratusze wszystkich 18 dzielnic Warszawy. Sprawdzał, jak szybko urzędnicy odbierają telefony od mieszkańców.

Efekt? Rekordziści – urzędnicy z Rembertowa – odbierają telefony mieszkańców w ciągu 3 sekund, a średni czas oczekiwania na rozmowę w stolicy to niecałe 2 minuty. Statystyki zdecydowanie obniża jednak Urząd Dzielnicy Targówek.

Jak się okazuje, nasi urzędnicy na łaskawe odebranie telefonu potrzebują aż 15 (słownie: piętnaście) minut! To nie tylko najgorszy wynik w Warszawe – ale też dramatycznie gorszy nawet od przedostatniej dzielnicy w rankingu TVP3. Na Śródmieściu urzędnicy zwlekają z podniesieniem słuchawki przez cztery minuty. U nas, potwórzmy, zajmuje to cały kwadrans!

Jak tłumaczy tę kompromitację burmistrz Targówka Sławomir Antonik? „Przede wszystkim są obsługiwani ci, którzy stoją w kolejce do okienka, dlatego pracownik mógł nie sięgać po słuchawkę zbyt często” – wyjaśnił pan burmistrz przed kamerą TVP3. Nie wnikając w to, że w innych dzielnicach obsługę telefoniczną i osobistą jakoś udaje się urzędnikom pogodzić…

Na szczęście burmistrz Antonik zapowiedział w telewizji, że w naszym ratuszu będą wprowadzone zmiany – w domyśle: na lepsze.

Dla zainteresowanych podajemy telefon do punktu informacyjnego Urzędu Dzielnicy Targówek:  22 44 38 727. I życzymy powodzenia.

 

grafika: TVP 3 Warszawa

 

Czas dodzwonienia się do poszczególnych urzędów dzielnic w Warszawie (w minutach i sekundach, źródło: TVP3):

0’03 – Rembertów
0’20 – Białołęka
0’25 – Wawer
0’25 – Wesoła
0’30 – Bemowo
0’30 – Bielany
0’30 – Praga-Południe
0’30 – Praga-Północ
0’48 – Mokotów
0’48 – Ochota
0’48 – Włochy
1’15 – Żoliborz
1’20 – Ursus
1’40 – Wola
3’29 – Wilanów
3’57 – Ursynów
4’00 – Śródmieście
15’00 – Targówek

 

zdjęcie na górze: Urząd Dzielnicy Targówek / fot. archiwum targowek.info

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx