Będzie nowy buspas na Radzymińskiej

22
Share

Tym razem w stronę Ząbek i Marek.

 

Warszawscy urzędnicy poinformowali, że rozpoczęło się projektowanie nowych „wydzielonych pasów dla transportu publicznego”, czyli mówiąc potocznie buspasów. W 2020 roku w mieście powstaną trzy nowe buspasy, z których jeden interesuje nas szczególnie – bo zostanie wytyczony na Targówku.

W Zarządzie Transportu Miejskiego rozpoczęły się prace nad projektem organizacji ruchu wprowadzającym wydzielony pas dla autobusów na ulicy Radzymińskiej.

Od wielu lat na tej ulicy funkcjonuje (a czasem nie funkcjonuje) buspas od Zacisza w stronę centrum Warszawy. Teraz urzędnicy zapowiadają podobne rozwiązanie w przeciwnym kierunku: buspas ma obowiązywać w kierunku wyjazdu z miasta, od ul. Trockiej do ul. Łodygowej.

Dzięki temu, że są [buspasy] wydzielone z normalnego ruchu drogowego, autobusy WTP przemieszczają się nimi szybko i sprawnie. Tysiące pasażerów zyskują znakomity dojazd do pracy, szkoły, kina itp. To oznacza także mniej aut na ulicach miasta a tym samym mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniej hałasu” – argumentują urzędnicy.

Żeby jednak nie było wątpliwości: buspasa na Radzymińskiej w kierunku Marek i Ząbek nie wymyślono dopiero teraz. Nad takim rozwiązaniem zastanawiano się od 2014 roku. Po pięciu latach, czyli w typowo warszawskim tempie, decyzja wreszcie zapadła. Ostatecznie buspas na Radzymińskiej w kierunku wyjazdu z miasta ma powstać w 2020 roku.

 

Czytaj też: Co to jest ten M.T.O.N. na Radzymińskiej?

 

zdjęcie: zakorkowany buspas na Radzymińskiej / fot. archiwum targowek.info

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx