Ciąg dalszy korków: kolejarze remontują drugi przejazd

4
Share

Po przebudowaniu przejazdu kolejowego na Zabranieckiej, teraz do remontu idzie przejazd na Księcia Ziemowita.

 

Kolejarze nie dają nam odetchnąć. Przez cały ostatni tydzień Targówek Fabryczny stał zakorkowany, ponieważ przebudowywano przejazd przez tory na ul. Zabranieckiej.

Bez chwili przerwy, po skończeniu tamtych prac, PKP przenosi roboty na sąsiedni przejazd przez te same tory – na ul. Księcia Ziemowita. Tutaj też prace potrwają tydzień: od 29 listopada 2019 r. (dzisaj) od około godz. 22:00 aż do 7 grudnia 2019 r. (sobota za tydzień) do około godz. 6:00.

Przez ten czas przejazd przez tory na Ziemowita będzie całkowicie zamknięty w obu kierunkach.

Kierowcy samochodów muszą jeździć objazdem ulicami Zabraniecką i Księżnej Anny do ul. Rzecznej – lub, wariant drugi – ul. Radzymińską. Także jeżdżące tamtędy autobusy miejskie pojadą objazdami. 156, 170 i N16 ominą zamknięty przejazd Rzeczną, Księżnej Anny, Zabraniecką, a 338 pojedzie Zabraniecką i Naczelnikowską.

O tym, że przejazd kolejowy na Księcia Ziemowita jest niebezpieczny, choć pociągi pojawiają się na nim dość rzadko, przekonaliśmy się w maju, gdy w przetaczane wagony uderzył autobus miejski linii 156. Na targowek.info pisaliśmy wtedy, że to miejsce musi być koniecznie przebudowane. I być może właśnie tamten wypadek skłonił kolejarzy do działania.

Nim jednak przejazd na Ziemowita zostanie wyremontowany i, mamy nadzieję, bezpieczniejszy, okolica znów na tydzień stanie w olbrzymich korkach.

 

zdjęcie na górze: ul. Księcia Ziemowita / fot. archiwum targowek.info

 

Objazdy wokół remontowanego przejazdu kolejowego na ul. Księcia Ziemowita

Wypadek na przejeździe na ul. Księcia Ziemowita (maj 2019 r.) / fot. Straż Pożarna /JRG 15

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx