„Jeden z najbardziej niebezpiecznych przestępców” z Targówka ukrywał się na Majorce

8
Share

Policjaci chwalą się złapaniem 44-letniego, wyjątkowo nieprzyjemnego mieszkańca naszej dzielnicy. Nie zobaczymy go przez kolejne 20 lat.

 

Miał pseudonim „Broda”, choć niektórzy mówili na niego „Łysy”. 44-letni mieszkaniec Targówka był od 2016 roku poszukiwany czterema listami gończymi – m.in. za udział w zorganizowanych grupach przestępczych, podrabianie dokumentów i pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni, uszkodzenie ciała oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków.

„Uznawany był za jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców” – podkreśla podkom. Paulina Onyszko z targóweckiej Policji.

Mimo że 44-latek ścigany był czterema listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania, to przez kilka lat skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Aż do teraz.

Poszukiwania niebezpiecznego mieszkańca Targówka prowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Warszawa-Targówek. Funkcjonariusze ustalili, że przestępca ukrywając się zwiedził przy okazji kawał świata – przebywał m.in. w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii.

Ostatecznie kryminalni z Targówka namierzyli go w Hiszpanii, a konkretnie na najbardzej imprezowej wyspie tego kraju Majorce. Nasi policjanci nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym w Madrycie, angażując do działań policją hiszpańską. W ubiegły wtorek (12 listopada 2019) funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego od ponad trzech lat przestępcę.

Wkrótce mężczyzna zostanie sprowadzony do Polski – ale nie oczekujcie go zbyt prędko na Targówku. Jak podaje policja, zgodnie z już zapadłymi wyrokami sądów, 44-latek spędzi kolejne 20 lat w więzieniu. Wyjdzie na wolność, i po raz pierwszy przejedzie się metrem w swojej dzielnicy, gdy będzie już w wieku emerytalnym.

 

44-letni przestępca z Targówka tuż po zatrzymaniu przez hiszpańską policję na Majorce. Kondycję miał kiepską, ale kapcie ładne / fot. Policja/KSP

 

Czytaj też: Wiek, dzielnica i branża się zgadzają, ale Mariusz Pietrowski jest dalej poszukiwany.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx