Klub piłkarski z Targówka zagra z Juventusem i Manchesterem

10
Share

I nie chodzi tu wcale o GKP Targówek. W międzynarodowym turnieju Legia Cup 2019 zagra zespół Talent Warszawa!

 

Juventus Turyn, Manchester United, Anderlecht Bruksela, Hertha Berlin, RB Salzburg, Sparta Praga, no i Legia Warszawa. Te wszystkie słynne drużyny wystąpią w organizowanym na Łazienkowskiej 3 turnieju „Legia Cup”. A dołączy do nich Talent Targówek, młody klub mający swoją siedzibę na boisku przy ulicy Blokowej, obok domu kultury Zacisze.

Zacznijmy od tego, co to jest „Legia Cup”.

To organizowany przez stołeczny klub młodzieżowy turniej piłki nożnej dla 10-latków (U11), na który przyjeżdżają młodzi piłkarze z całego świata. Tegoroczna edycja jest już XV w historii, ale dopiero po raz drugi zagrają nie tylko drużyny zaproszone przez gospodarzy, ale też zwycięzca eliminacji. W 2018 roku pierwsze eliminacje wygrał UKS Varsovia, a w 2019 roku nasz Talent Targówek.

Skąd się wziął klub Talent Targówek?

Początku Talentu sięgają przełomu 2013 i 2014 roku. Klub założyli młodzieżowi trenerzy z GKP Targówek, zniesmaczeni tym, co się działo w chylącym się ku upadkowi klubie z ul. Kołowej. Burzliwe rozstanie GKP i Talentu opisywaliśmy swego czasu na targowek.info. Siedzibą Talentu Warszawa jest boisko OSiR-u Targówek przy Blokowej, ale klubowe zajęcia odbywają się po całej dzielnicy. Cztery miesiące temu zespół z Targówka został klubem partnerskim Legii Warszawa.

Kiedy odbędzie się turniej Legia Cup 2019?

Już niedługo. XV Legia Cup odbędzie się w weekend 23-24 listopada 2019 r. przy ul. Łazienkowskiej 3. Zagra 13 dziecięcych drużyn z Europy i USA, w tym przedstawiciele takich wielkich klubów jak Juventus, Manchester czy Anderlecht. Mecze rozgrywane są w formacie „każdy z każdym” i trwają po 15 minut. W rywalizacji uczestniczą zawodnicy z rocznika 2009 oraz młodsi.

Młodym piłkarzom Talentu gratulujemy awansu – i życzymy powodzenia w turnieju!

zdjęcia: Facebook/Talent Warszawa

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx