Legia Cup: Talent Targówek na 9. miejscu (ale wygrał z Legią!)

13
Share

Turniej piłkarski, w którym uczestniczyli młodzi piłkarze z najlepszych klubów świata, wygrał Anderlecht Bruksela.

 

Organizowana przez Legię Warszawa XV edycja międzynarodowego turnieju Legia Cup U11 odbyła się w weekend 23-24 listopada 2019 r.

W zawodach wzięli udział w młodzi piłkarze z trzynastu klubów z całego świata – m.in. Juventusu Turyn i Manchesteru United – a także, co zapowiadaliśmy na targowek.info, wywodzącego się z Targówka klubu Talent Warszawa.

Jak poszło na Ł3 młodym adeptom piłki nożnej z Targówka? Całkiem nieźle, choć z renomowanymi klubami z Europy nie mieli większych szans. Młodzi piłkarze Talentu wygrali 3 mecze, 2 zremisowali i 7 meczów przegrali (spotkania dziesięciolatków trwały po 15 minut), ostatecznie zajmując w turnieju 9. miejsce.

Z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, Anderlechtem Bruksela, Talent przegrał 0:4. Bolesnymi porażkami zakończyły się też mecze z Legią I (0:5) i Juventusem Turyn (1:4). Ale już z młodymi zawodnikami Manchesteru United piłkarze z Targówka zdołali zremisować 2:2, zaś mecze z Pogonią Lwów, polonijną Vistulą Nowy Jork oraz (co dla niektórych najważniejsze) Legią II Warszawa, zakończyły się zwycięstwami zespołu z Targówka.

Najlepszym strzelcem Talentu został Jan Kostrzewa, który strzelił w turnieju Legia Cup 4 gole.

– Dla nas, jako klubu tak naprawdę lokalnego, dzielnicowego, Legia Cup było świetną okazją, by indywidulanie sprawdzić się na tle bardzo wymagających przeciwników, graczy z europejskiego topu w tej kategorii wiekowej. Nie mamy szans porównywać się jako zespół z takimi markami, jak Juve, ManU czy Anderlecht, ale indywidualnie był to dla nas bardzo wartościowy sprawdzian – powiedział portalowi legia.com Michał Brychczy trener Talentu Warszawa.

Jak by nie patrzeć, Talent Targówek-Warszawa zmieścił się w pierwszej dziesiątce turnieju Legia Cup 2019 :) Gratulacje!

 

zdjęcie na górze: Facebook/Talent Warszawa, pozostałe zdjęcia: Legia.com

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx