Metro na Targówku co chwila przestaje jeździć

16
Share

Jak nie w awaria, to zostawiony bagaż. Jak nie bagaż, to awaria. Przerwy w ruchu są już plagą na nowym odcinku II linii warszawskiego metra.

 

Wczoraj (19.11.) wieczorem, kilka minut przed godz. 21, stacja metra Trocka znów została zamknięta. Przez godzinę pociągi linii M2 kursowały po skróconej trasie Rondo Daszyńskiego – Targówek Mieszkaniowy (ul. Ossowskiego). Wg nieoficjalnych informacji przyczyną był pozostawiony w pociągu bagaż.

W ostatnią sobotę (16.11) zamknięte były aż trzy stacje na naszej końcówce metra – od Trockiej po Szwedzką. Powód: awaria urządzeń sterowania ruchem.

Kumulację tych dwóch przyczyn mieliśmy w poprzednią środę (13.11): w porannym szczycie stacja Trocka była zamknięta ponad godzinę z powodu awarii rozjazdów, zaś po południu tego dnia przez pozostawiony bagaż.

A to tylko niektóre przypadki z ostatnich dni i tygodni. Co się dzieje? Zasadniczo… nic specjalnego.

Awarie na torowisku możemy uznać na „choroby wieku dziecięcego” (pamiętajcie, że metro na Targówku ma zaledwie dwa miesiące). Zaś zamknięcia z przyczyn bezpieczeństwa – z powodu pozostawionego bagażu – to z kolei urok stacji krańcowej. Wcześniej w tego powodu często była wyłączana stacja Dworzec Wileński, regularnie takie przygody mają na Młocinach na linii M1.

Tyle tylko, że ciągłe zamknięcia metra skutecznie utrudniają mieszkańcom poruszanie się, powodują nerwy i chaos. Na karteczkach naklejanych na zamknięte drzwi stacji Metro prosi o korzystanie z komunikacji naziemnej – lecz po wrześniowej  rewolucji autobusowej niewiele tej komunikacji pozostało.

Najczęściej w takich sytuacjach, tak jak wczoraj, wydłużane i zmieniane są linie autobusowe 199, 256 i 345, które awaryjnie jadą trasą: Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka (199 i 345 do pętli przy Trockiej/Korzona, 256 dalej Borzymowską do własnej trasy).

O ile prościej by jednak było, gdyby tylu autobusów na Targówku zwyczajnie nie pokasowano…

 

Taki widok spotykamy na stacji Trocka regularnie / fot. targowek.info

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx