W zabytkowym budynku kolejowym będzie McDonald’s

22
Share

A zaraz za nim przy ul. Radzymińskiej znajdzie się sklep Biedronka.

 

Kilka dni temu zachwycaliśmy się na targowek.info udaną (jak się wydaje na obecnym etapie) rewitalizacją i odbudową XIX-wiecznego domu kolejowego przy ul. Radzymińskiej 94, przy przystanku autobusowym „Piotra Skargi”.

Teraz nie ma już wątpliwości, co tam się znajdzie. Tuż przed weekendem robotnicy ustawili obok zabytki wielki pylon reklamowy – a na nim zawiesili loga dwóch znanych marek: McDonald’s i Bierdonka.

Fastfoodowa restauracja będzie się mieścić bezpośrednio w zabytkowym domu z czerwonej cegły, oraz w połączonym z nim (przez szklany łącznik) nowym, piętrowym pawilonie z wielkimi oknami na obu kondygnacjach.

Kilkanaście metrów za McDonald’sem, w także obecnie budowanym, większym budynku znajdzie się market Biedronka. Parking przy obu obiektach w praktyce będzie wspólny.

Budowa McDonald’sa i Biedronki na Radzymińskiej ma się zakończyć do 31 stycznia 2020 roku. Otwarciu obu obiektów możemy się spodziewać wiosną 2020. Wtedy razem z istniejącą od lat stacją benzynową Circle K (eks Statoil) stworzą one minikompleks handlowo-usługowy na skraju Targówka Mieszkaniowego.

 

Klika zdjęć zabytkowego domu odnowionego podczas remontu:

Tak ten sam XIX-wieczny budynek wyglądał jeszcze niedawno:

 

Dosłownie 100 metrów dalej, w zabytkowej dawnej hali huty szkła, od dwóch lat działa market Lidl

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx