Cud na Boże Narodzenie: Zacisze ma dostęp do stacji PKP Zacisze-Wilno

24
Share

Niemożliwe stało się możliwe: po ponad 6 latach od uruchomienia przystanku kolejowego Warszawa Zacisze-Wilno wreszcie zbudowano do niego drogę od strony Zacisza!

 

To tylko 120 metrów ulicy – pas asfaltu, chodnik po jednej stronie, kilka latarni. Ale na jego powstanie mieszkańcy Zacisza czekali od czerwca 2013 roku, czyli od otwarcia dla ruchu przystanku PKP Warszawa Zacisze-Wilno.

Chociaż „Zacisze” od początku widnieje w nazwie tego przystanku, to przez 6 i pół roku dojazd był możliwy tylko od drugiej strony – wielkiego osieda bloków „Wilno”. Powód? Urząd dzielnicy nie był w stanie porozumieć się z kilkunastoma działkowcami.

Urzędnicze procedury trwały zasmucająco długo, ale sama budowa poszła błyskawiczenie – prace ruszyły w październiku 2019 r., a już kilka dni przed Bożym Narodzeniem droga dojazdowa do stacji Zacisze-Wilno od strony zaciszańskiej ul. Tarnogórskiej została ukończona i otwarta do użytkowania.

Powstała ulica dla samochodów z równym asfaltem, po jednej stronie jest też chodnik dla pieszych a przy nim latarnie. Na całej ulicy, a także pod samą stacją, stoją znaki zakazujące postoju na dłużej niż minutę – czyli można się zatrzymać, żeby wysadzić pasażera, ale nie można zaparkować samochodu na dłużej.

W stosunku do pierwotnych planów zaszła jedna znacząca zmiana. Na końcu dojazdu, pod samą stacją, nie ma prostego placu manewrowego dla samochodów. Zamiast niego zbudowano wygodną zawrotkę z zatoczką, na której w przyszłości (teoretycznie) będzie mógł powstać przystanek dla krótkich autobusów. To także dobra, bożonarodzeniowa wiadomość.

 

Dojazd na stację PKP Warszawa Zacisze-Wilno od strony zaciszańskiej ulicy Tarnogórskiej

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx