Klęska burmistrza Antonika. „Świadomi mieszkańcy” przejmują Rady Osiedli w Spółdzielni Bródno

147
Share

Wiatr zmian w SM Bródno już nie wieje, ale dmie z siłą huraganu.

 

Emocjonujące jak nigdy wcześniej wybory do Rad Osiedli w Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno jeszcze trwają. Ale już nie ma wątpliwości, że zakończą się one porażką obecnych (i odwiecznych) władz największej spółdzielni w Warszawie.

O ostrej i nieczystej walce o najniższy (ale bardzo ważny) szczebel spółdzielczego samorządu szerzej pisaliśmy na targowek.info w poprzedni poniedziałek [KLIKNIJ TUTAJ].

Ostatnie głosowania odbędą się w następny poniedziałek 9 grudnia. Jednak już wiadomo, że „świadomi mieszkańcy” – jak nazwali się zmobilizowani przez stowarzyszenie „Razem dla Targówka” przeciwnicy obecnej administracji SM Bródno – zdobyli zecydowaną większość w trzech z czterech osiedli, na jakie jest podzielona spółdzielnia.

Mieszkańcy wyraźnie zwyciężyli w osiedlach „Kondratowicza”, „Wysockiego” i „Podgrodzie”. Ludzie wystawieni przez obecne władze mogą wygrać tylko na osiedlu „Toruńska”, choć tam jeszcze jest możliwy remis. To zadecyduje się właśnie w poniedziałek.

Wczoraj bolesną porażkę przeżył najbardziej prominentny działacz SM Bródno Sławomir Antonik. Burmistrz Targówka, który równocześnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno i (wciąż jeszcze) przewodniczącym Rady Osiedla „Wysockiego”, wkrótce straci to ostatnie stanowisko. We wczorajszych wyborach do „Wysockiego” zajął dopiero czwarte miejsce i nie zdobył mandatu.

Po wygranych wyborach do Rad Osiedli niezależni mieszkańcy SM Bródno po raz pierwszy od kilkudziesięciu (sic!) lat będą mogli skutecznie kontrolować działania rządzących spółdzielnią. A za dwa lata to oni zatwierdzą kandydatów do Rady Nadzorczej SM Bródno na następną kadencję.

Coraz bardziej realny staje się więc scenariusz, że obecna kandencja prezesa spółdzielni Krzysztofa Szczurowskiego, władającego SM Bródno nieprzerwanie od 1995 roku, będzie ostatnia. Niemożliwe staje się możliwe. 

 

zdjęcie na górze: burmistrz dzielnicy Targówek i przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno Sławomir Antonik sam w deszczu / fot. archiwum targowek.info

147
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx