Klęska burmistrza Antonika. "Świadomi mieszkańcy" przejmują Rady Osiedli w Spółdzielni Bródno | | targowek.info

Klęska burmistrza Antonika. „Świadomi mieszkańcy” przejmują Rady Osiedli w Spółdzielni Bródno

Wiatr zmian w SM Bródno już nie wieje, ale dmie z siłą huraganu.

 

Emocjonujące jak nigdy wcześniej wybory do Rad Osiedli w Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno jeszcze trwają. Ale już nie ma wątpliwości, że zakończą się one porażką obecnych (i odwiecznych) władz największej spółdzielni w Warszawie.

O ostrej i nieczystej walce o najniższy (ale bardzo ważny) szczebel spółdzielczego samorządu szerzej pisaliśmy na targowek.info w poprzedni poniedziałek [KLIKNIJ TUTAJ].

Ostatnie głosowania odbędą się w następny poniedziałek 9 grudnia. Jednak już wiadomo, że „świadomi mieszkańcy” – jak nazwali się zmobilizowani przez stowarzyszenie „Razem dla Targówka” przeciwnicy obecnej administracji SM Bródno – zdobyli zecydowaną większość w trzech z czterech osiedli, na jakie jest podzielona spółdzielnia.

Mieszkańcy wyraźnie zwyciężyli w osiedlach „Kondratowicza”, „Wysockiego” i „Podgrodzie”. Ludzie wystawieni przez obecne władze mogą wygrać tylko na osiedlu „Toruńska”, choć tam jeszcze jest możliwy remis. To zadecyduje się właśnie w poniedziałek.

Wczoraj bolesną porażkę przeżył najbardziej prominentny działacz SM Bródno Sławomir Antonik. Burmistrz Targówka, który równocześnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno i (wciąż jeszcze) przewodniczącym Rady Osiedla „Wysockiego”, wkrótce straci to ostatnie stanowisko. We wczorajszych wyborach do „Wysockiego” zajął dopiero czwarte miejsce i nie zdobył mandatu.

Po wygranych wyborach do Rad Osiedli niezależni mieszkańcy SM Bródno po raz pierwszy od kilkudziesięciu (sic!) lat będą mogli skutecznie kontrolować działania rządzących spółdzielnią. A za dwa lata to oni zatwierdzą kandydatów do Rady Nadzorczej SM Bródno na następną kadencję.

Coraz bardziej realny staje się więc scenariusz, że obecna kandencja prezesa spółdzielni Krzysztofa Szczurowskiego, władającego SM Bródno nieprzerwanie od 1995 roku, będzie ostatnia. Niemożliwe staje się możliwe. 

 

zdjęcie na górze: burmistrz dzielnicy Targówek i przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno Sławomir Antonik sam w deszczu / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

147 komentarzy na temat “Klęska burmistrza Antonika. „Świadomi mieszkańcy” przejmują Rady Osiedli w Spółdzielni Bródno

 • 6 grudnia 2019 o godz. 08:37

  Super! Byleby tylko wyciągnęli wnioski z działań poprzedników i nie poszli ich drogą.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 09:17

  Super , czekamy zgodnie z obietnicami na obniżone czynsze, potrzebne remonty , uregulowanie własności gruntów.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 09:58

  Wreszcie

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:11

  Czekamy na realizację obietnic : niższe czynsze, centralne itp.
  Jeżeli nie uda się zrealizować tych obietnic to powinni ponieść tego konsekwencje.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:17

  Czekam na szybki remont balkonów na Wysockiego i obniżenie ” kosmicznych czynszów” już na gwiazdkę.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:21

  Czekamy na wywiązanie się ze złożonych deklaracji podczas zebrania , gdzie jeden Pan powiedział że przeznaczy swoją wypłatę na cele charytatywne z tytułu przystąpienia do Rady osiedla bo nie zależy mu na pieniądzach.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:29

  Przede wszystkim uregulować grunty pod budynkami tak by móc skorzystać z ustawy przekształceniowej, finalnie wykupić w końcu na własność grunty i nie płacić złodziejskiego haraczu/podatku za niczyje (?!) grunty.
  A Prezesa z jego świtą do Prokuratury za zaniechanie działań zmierzających do uregulowania stanu prawnego tychże gruntów.
  Podobno nawet jedno pismo nie poszło do urzedu gminy i Ratusza w tym temacie.
  Boją się by ludzie nie zaczęli wspólnot zakładać odcinajac darmozjadom kasę.
  Zobaczcie też jak wyglądają budynki, w jakim są opłakanym stanie elewacje, części wspólne. Wymienia się niepotrzebnie asfalt ma kostkę brukową na alejkach, parkingach…, a budynki wyglądają koszmarnie.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:30

  Wreszcie będzie wymiana starych wind!

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:43

  Do byka . Masz rację , wiele elewacji jest w opłakanym stanie , ale przyszło nowe więc na wiosnę będą też nowe elewacje ,niższe czynsze , niższy fundusz remontowy . Wreszcie będą słuchać ludzi robić to czego ludzie sobie życzą

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:44

  Uważałbym.. Najlepszych da się kupić.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:46

  Mam nadzieję że wreszcie skończy się oszukiwanie mieszkańców, zawyzania im opłat za c.o i wodę,w ludziach jest siła razem można wiele osiągnąć

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:55

  Ja mam nadzieję, że opłaty za wodę i ogrzewanie znacznie się zmniejszą. Wreszcie nie będzie podwyżek czynszu ( obiecali : żadnych podwyżek przez 5 lat)

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:10

  Na „Podgrodziu” mają całą radę . Pewnie już na pierwszym posiedzeniu obniżą horendalne czynsze.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:12

  Na tym zdjęciu „w Trójcy jedyny” wygląda jak zbity pies.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:19

  Super. Fajnie że udało się wreszcie ludzi zmobilizować :)

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:26

  Fajnie to będzie jak się uda zrealizować wszystkie obietnice , bo inaczej to ci sami ludzie poczują się zrobieni w balona.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:37

  TORUŃSKA ZMOBILIZUJCIE SIĘ BŁAGAM !!!

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:56

  Zmobilizują się z pewnością. Przecież zdają sobie sprawę z tego ,że głosując na świadomych mieszkańców będą mieli obniżone czynsze i uregulowane grunty, zaś druga strona podniesie im czynsze. Wybór więc jest prosty . Tylko głupi może się zastanawiać.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 11:58

  Głupi naród! Gdzie byli Ci niby świadomi mieszkańcy jak trzeba bylo robic remonty? Teraz jak wszystko zrobione to beda działać ! Ja też czekam na obniżkę czynszu. Stare bloki,starzy ludzie,problemy te same. Obsadza się na stolkach i tyle dla tych co na nich głosowali.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 12:07

  Do : sąsiada . Czekaj cierpliwie . Wkrótce wyremontują blok , obniżą czynsz i zapytają co Ci jeszcze potrzeba. Cierpliwości, miesiąc , góra dwa i zobaczysz jak powinno się działać

 • 6 grudnia 2019 o godz. 12:09

  „Stara rada osiedli” przed wyborami zatwierdziła podwyżki opłat na nowy rok 2020. pierwszym zadaniem będzie anulowanie tych podwyżek. Co innego jeśli by się miało okazać że w dowód „wdzięczności” za przegrane wybory miasto wymyśli jakiś „podatek”. Dlatego też Świadomi Mieszkańcy chcą rozmawiać z każdym kto będzie chciał cos powiedzieć i coś doradzić.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 12:14

  Które stare rady zatwierdziły podwyżki na 2020 rok?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 12:20

  Panie Adamie, proszę podać nazwę osiedla , to sprawdzimy.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 12:36

  Niezależnie od wszystkiego nie oczekujcie wszystkiego natychmiast – pytanie zasadnicze jest takie jakie środki finansowe będą dostępne w kasie spółdzielni w momencie przejęcia nadzoru. Bo jak nie będzie wystarczających środków to jak wiadomo z pustego i Salomon nie naleje a swoją drogą może w momencie zmiany władz przydał by się jakiś porządny niezależny audyt rozliczeniowy? Wiem że to dodatkowy koszt ale…….

 • 6 grudnia 2019 o godz. 12:44

  Audyt robiony jest zawsze na koniec roku przez biegłego rewidenta. ( w każdej spółdzielni)

 • 6 grudnia 2019 o godz. 13:58

  świadomi są nieświadomi , a zdesperowani mieszkańcy im uwierzyli , te ich obietnice można włożyć między bajki

 • 6 grudnia 2019 o godz. 14:12

  Ada, Ty to chyba z SM BRÓDNO skoro w tym tonie się tu wypowiadasz :-(
  Anonim, czy naprawdę wierzysz w to co piszesz, że tak od razu do się wszystko zmienić? :-) czy jaja sobie robisz…
  Nierealne niestety

 • 6 grudnia 2019 o godz. 14:27

  Do Gra . Występujesz jako cenzor czy profiler psychologiczny?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 14:28

  Rzeczywistość wszystko zweryfikuje czy zrezygnują z diet i społecznie będą tak działać. Czy poszli tam dla pieniędzy i władzy, bo przecież większość z nich startowała w wyborach samorządowych do rady dzielnicy i miasta z Kukiza, Razem itp.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 14:31

  Anonim to rozzalony trol spółdzielni

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:08

  Anonimie, nie trudź się i nie łudź się: większość „świadomych” ma pełną świadomość, że zmiany w wymiarze materialnym nie przyjdą od razu. To dopiero początek drogi. Liczę za to na natychmiastowe zmiany w sposobie podejścia spółdzielni do mieszkańców, polityce informacyjnej, transparentności działań itd. Za zmianami głosowali ludzie, którzy mają dość starego układu, arogancji niektórych przedstawicieli SM Bródno, pism i maili bez odpowiedzi, niezałatwionych spraw, czy straszenia wezwaniami do sądu. A więc nie tylko o te klatki schodowe i czynsze chodzi. W moim osobistym przypadku punktem przegięcia była opłata 300 zł na działalność kulturowo-oświatową. Mieszkając na Bródnie od niedawna właśnie w tamtym momencie poczułem, że ktoś brutalnie wsuwa rączkę w moją kieszeń. Zainteresowałem się bardziej tematem, poszedłem na walne, zadałem kilka pytań, dostałem kilka głupich odpowiedzi, poznałem szersze spektrum tematów… no i wiedziałem, co dalej robić. Takich „ktosiów” jak ja jest na pewno znacznie więcej. Mając poczucie dużej władzy łatwo stracić umiar i wykonać o jeden krok za daleko. A potem pozostaje już tylko przełknąć gorycz porażki, ewentualnie można wyżywać się w postach na forum. Życzę powodzenia nowej ekipie w dalszych działaniach, na dziś macie moje pełne poparcie. Wierzę, że idzie gigantyczna zmiana na lepsze.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:10

  Do bla . Ja się tylko cieszę, że będzie wszystko zrobione jak trzeba i jeszcze mniej trzeba zapłacić za czynsz. Traktowanie poważnie obietnic wyborczych nazywasz trollowaniem , chyba nie istnieje takie znaczenie tego słowa.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:14

  Ja też życzę nowej ekipie powodzenia i wywiązania się zobietnic.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:16

  Kiełbasa wyborcza działa jak widać Pani Ado , jednorazowo wydane 500 zł na ulotki + obietnice bez pokrycia , a przez 5 lat 1000 zł co miesiąc diet do kieszeni …… nowi działacze powinni zacząć od siebie czyli zdeklarować , że rady osiedla będą działać społecznie nie za hajs

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:27

  Kto by nie chciał 60000 tysięcy za pracę społeczną ????????????????????????????????????????????????????
  ciekawe , który kandydat taką deklarację złożył ? możecie podrzucić taką informację ? rozliczymy takie deklarację

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:29

  Adaśko dostałeś się do rady osiedla ? i zgarniesz 60 000 zł ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:36

  Jeśli ktoś obiecuje że zrezygnuje z wynagrodzenia na cele charytatywne i jest taki bezinteresowny,to dlaczego, jak były wybory do komitetu kolonii nie przyszedł i nie wziął w nich udziału.Tam się pracuje za darmo i społecznie.Nie wierzę w żadne ich obietnice.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:42

  Więc idę w poniedziałek głosować. Czas przewietrzyć gabinety :-)

 • 6 grudnia 2019 o godz. 15:44

  A ja serdecznie gratuluję bo jest czego – niemożliwe stanie się możliwym. Trzymam kciuki i liczę, że w poniedziałek będą strzelać korki od szampana i szykowane będą taczki…..

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:00

  Właśnie takich ludzi trzeba się obawiać. Jeszcze nic nie zrobili pozytywnego , a już myślą o szykowaniu taczek.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:08

  A ja Wam współczuję. Do rady dostali się wybitni specjaliści od zarządzania tak olbrzymim przedsiębiorstwem jak 70 letnia emerytowana pielęgniarka, tak to ta nowa lepsza „młoda” zmiana, panienka od aerobiku, koleś od wykładania chemii na półki w markecie. Już widzę te „dobre” zmiany.
  Zastanawia mnie czy Adam od handlu nieruchomościami sprzeda Wasze domy deweloperom, choć pytanie nie powinno brzmieć „czy” tylko „kiedy”.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:09

  Tak anonimie. Powtarzające się liczne komentarze, które są oderwane od rzeczywistości nazywam trollowaniem. Na początek wystarczy brak akceptacji dla podwyżek, rzeczywista kontrola przetargów i prac wykonanych w ich wyniku. Może remonty, które kosztują setki tysięcy będą dla nowej rady na tyle istotne, żeby obejrzeć ich efekt. Jak poradzą sobie nowe rady zobaczymy niedługo, jak radzily sobie stare widzimy od lat. Nie wszystko da się zmienić od razu, stary układ tak się zabetonował, że kruszenie trochę potrwa, ale to dobry początek

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:13

  Do anonim. Pan Adam cały czas głosi , że spółdzielnia działa nielegalnie więc może to stać się wkrótce.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:19

  W dalszym ciągu uważam , że branie na poważnie obietnic wyborczych nie jest trolowaniem.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:29

  Brawo Wy! ciekawe co z budową bloku na Kondratowicza w miejscu po zburzonym pawilonie handlowym, budują dla swoich, oby udało się uciąć ten cyrk.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 16:30

  Oczywiście rada może nie robić podwyżek, jeśli kupi tańszy prąd, wodę i usługi, członkowie rady będą sami taniej kosić trawę sprzątać teren, odśnieżać i malować klatki i to wszystko przy wzroście płacy minimalnej. Wszyscy pracujący chcą zarabiać więcej wiec chyba wrócą czyny społeczne.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:11

  co zatkało wszystkich na informację o kasie na ,którą liczy NOWA Rada Osiedla ??? nieświadomi mieszkańcy zagłosowali tłumnie i nic nie zyskają , wniosek taki : te posty piszą Ci , którym wpada 1000 albo ponad 1000 zł co miesiąc do kieszeni . Zrezygnujcie z diet i wtedy będziecie działać społecznie , bo jak was będzie zasiadać w tej radzie 20 to łatwo wyliczyć , że 1000 zł x12 miesięcy x 5lat = 60 000 zł dla jednego członka rady osiedla i x 20 członków x 60 000 zł = 1 200 000 na jedno osiedle i mnożąc razy 4 osiedla to daje 4 800 000 zł …. prawie 5.000.000 to już chyba nie mała sumka

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:19

  Do Aga . Otwieranie szampana i szykowanie taczek to bardzo przydatne umiejętności w R O.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:27

  @Tomaszu, odpowiadając na Twoje poprzednie pytanie informuję, że nie startowałem w wyborach, a jedynie brałem w nich udział jako zwykły członek spółdzielni, który ma złe zdanie na temat obecnego układu w SM Bródno i chce zmian. Pracuję w zupełnie innej branży. Poza tym chciałem dopytać, za jaki okres to 60 000 zł, o których piszesz ,ale właśnie przed chwilą rozwiałeś moje wątpliwości. Ewentualnie dodaj jeszcze, czy to brutto, czy netto. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem pracy charytatywnej, ale raczej dobrej zapłaty za dobrą pracę. Biorąc pod uwagę fakt, że średnie krajowe wynagrodzenie to w tej chwili ok. 5000 zł brutto miesięcznie, kwota ok. 1000 zł miesięcznie za pracę w radzie wydaje się całkiem racjonalna biorąc pod uwagę fakt, że zwykle stanowi ona tzw. „robotę po godzinach”. Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby załatwiać interesy nas wszystkich za free. A zatem, idąc dalej, moim zdaniem wszystko to co piszesz, to jest populizm. Jeżeli ktoś deklaruje, że zrezygnuje z wynagrodzenia za pracę w radzie, to jest także albo populistą (i koniec końców kasę weźmie), albo jest idealistą, jakich mało.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:37

  Adaśko nie wiesz chyba na czym polega praca społecznika , bo w/g moich informacji jedno lub 2 spotkania w misiemu po ok 1 godzinie daje ok 500 zł za godzinę …..kto tyle zarabia chłopie ??? i przy tym zero odpowiedzialności ha, ha ……… rada osiedla tylko opiniuje podobno . ZLIKWIDOWAĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆCC diety i mamy 5 000 000 w kieszeni

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:40

  Kiedy najbliższe walne zebranie ? proponuję złożyć taki wniosek i przegłosować na walnym i wtedy będziemy wiedzieli , kto jest prawdziwym społecznikiem

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:45

  @Tomasz, dalej populizm. A co mnie obchodzi, ile jest spotkań? Ja chcę widzieć efekty pracy. Koniec tematu z mojej strony.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 17:49

  Do Adaśko . Populizmem jest obiecywanie gruszek na wierzbie tylko po to żeby dostać się do koryta i mieć 12 000 rocznie i na 100 % jesteś jednym z nich kolego .

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:06

  Na 100% to Ty się mylisz. Pozdrawiam serdecznie! :-)

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:11

  pierwsza rzecz to zwrot 300 zł które musiałem wnieść na „działalność kulturalno-oświatową” :/

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:15

  Jestem za zmianą , ale za taką , która kupiona jest obietnicą bez pokrycia i nadal wyciąganiem kasy z naszych kieszeni

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:17

  42 jestem za jak najbardziej

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:21

  Postaram się żeby wreszcie ludzie dowiedzieli się ile kosztuje nas mieszkańców praca społeczna , bo mam wrażenie , że nasi sąsiedzi nie mają pojęcia za kim i za czym głosują . Kto z Was mi w tym pomoże ? i udostępni to ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:37

  Tomasz czemu nie mówiłeś o tym głosno kiedy poprzednicy byli u koryta? Ale zgadzam się, wynagrodzenia członków rady są za wysokie i powinny być obniżone

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:43

  do Bla : sam nie miałem takiej wiedzy , dopiero dziś po wczorajszym zebraniu zaciekawiło mnie dlaczego jest aż tak gorąco na zebraniu i dzięki informacji od sąsiada , który nie dostał się do rady dowiedziałem się o wysokości wynagrodzenia .

 • 6 grudnia 2019 o godz. 18:48

  A może przeprowadzić referendum wśród mieszkańców i zebrać podpisy , że rada osiedla pracuje całkowicie społecznie ???? taki mój pomysł na wyeliminowanie tych , którzy chcą pracować za kasę i mianować się społecznikiem ? co Wy na to ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 19:10

  To może zrobić referendum żeby poprzednie osoby oddały zarobione pieniądze w Radach Osiedli

 • 6 grudnia 2019 o godz. 19:19

  Do Tomasza. Zbieranie podpisów nie ma sensu . Wniosk trzeba zgłosić na walnym i przegłosować . To samo dotyczy tych 300 zł. Do Rrr. Uchwała może obowiązywać dopiero po przegłosowaniu na walnym.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 19:33

  W czym problem, przecież nowa rada może na pierwszym zebraniu podjąć uchwałę że rezygnują z diet. Aż zajrzę do dokumentów czy zrezygnowali.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 19:47

  To może Tomasz naglasniaj, że biuro zarządu kosztuje nas 7 mln zł rocznie. Tam dopiero są kokosy i powinni za darmo społecznie robić

 • 6 grudnia 2019 o godz. 19:50

  Do Bla . Bronisz swojego tysiąca.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 19:56

  Tomasz, popieram Cię w 100% rada osiedla powinna pracować społecznie i od tego powinno się zacząć Walne Zgromadzenie ! Koniecznie taki wniosek wniesiemy jako mieszkańcy ! Po co tracić takie pieniądze jak można je przeznaczyć na inne cele, które służyć będą wszystkim mieszkańcom . Skoro tak chcą się spełniać to niech robią to społecznie tylko w takim wypadku wystarczyło by się zgłosić do Komitetu Kolonii a w tym przypadku pewnie chętnych brak !

 • 6 grudnia 2019 o godz. 20:01

  Ludzie obudźcie się Oni robią to wszystko dla kasy a Wy wierzycie im w te wszystkie dziwne obietnice jak np. Zmniejszenie funduszu remontowego a przy tym zwiększenie ilości remontów . Ja się pytam czy cuda istnieją ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 20:17

  9 września 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1596). Ustawodawca postanowił m.in. wprowadzić zasadę, że członkostwo w spółdzielni przysługuje z mocy prawa. I tylko osobom, które są z nią związane węzłem prawnym (czyli najczęściej po prostu mają lokal w danym budynku). To zaś wiąże się z brakiem obowiązku składania deklaracji członkowskiej oraz odebraniem spółdzielniom prawa do pobierania wpisowego od nowych członków.
  Do poczytania
  https://www.google.com/amp/prawomieszkaniowe.com/nowelizacja-ustawy-o-spoldzielniach-mieszkaniowych-2017-r/amp/

 • 6 grudnia 2019 o godz. 20:20

  FAJNE nowi członkowie Rad Osiedli nie wiedzą o co maja pytac i co sprawdzac może warto zapytac starych niepokornych oni napehwno podpowiedzą tylko szkoda że tych niepokornych mających wiedzę nie wybrali. To jest studnia wiedzy.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 20:49

  Super Tomasz !!! Właśnie taka powinna być wola tych ludzi, którzy wchodzą do Rad Osiedli – praca dla dobra mieszkańców ale nie dla pieniądzy! Dobra sumka za dwa spotkania w miesiącu. Ale najgorsze jest to, ze te ich obietnice i tak się nie spełnia bo nie oszukujmy się nie da się obniżyć czynszów w czasach kiedy wszystko drożeje a nie tanieje ale dla co niektórych mieszkańców wystarcza obietnice nawet te bez pokrycia :) ? Ludzie obudźcie się .

 • 6 grudnia 2019 o godz. 21:09

  Trzymam za słowa nowych członków, ze uda im się obniżyć czynsze kiedy wszystko jest mega drogie to niezle wyzwanie a dodatkowo jest wielu takich co nie płaci latami czynszu . Na moim bydynku dług sięgał ok 100 tys ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 21:21

  Jestem w szoku to niezła ciepła dodatkowa posadka teraz już wiem czemu tak mnie namawiali żebym poszła na to zebranie i zagłosowała niestety nie mogłam i dałam pełnomocnictwo jednemu z kandydatów który usilnie z kobieta obiecywali cuda na kiju jak się okazuje to nie funkcja społeczna a dodatkowa pensja za dwa spotkania . Szok . Popieram, żeby jednak ta cała rada pracowała społecznie bez wynagrodzenia ! Wtedy się okaże czy faktycznie będą prężnie działać .

 • 6 grudnia 2019 o godz. 21:36

  Organy „Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno”, „Rada Nadzorcza” i „Rady Osiedla”, na 28 osób z „Rady Nadzorczej”, 25 zasiada również w „Radach Osiedla”!!!
  Wynagrodzenie członków „Rady Nadzorczej” to 100%, 90%, 80% minimalnego wynagrodzenia krajowego, czyli 2000 zł, 1800 zł, 1600 zł
  Wynagrodzenie członków „Rady Osiedla” to 50%, 45%, 40% minimalnego wynagrodzenia krajowego, czyli 1000 zł, 950 zł, 900 zł
  Miesięcznie „Rada Nadzorcza” i „Rady Osiedla” czyli 88 osób, dostają wynagrodzenie ok 140 000 zł, rocznie daje to kwotę ok 1 680 000 zł!!!
  Do tego trzeba doliczyć wynagrodzenie „Zarządu, 3 osób”, jak na razie jest to informacja dla Ciebie, Pracodawco NIEDOSTĘPNA !!!

 • 6 grudnia 2019 o godz. 21:44

  Chodzić po domach i kłamać, że się będzie pracować społecznie to zwykłe oszustwo. Może pan Adam odwracać uwagę , klamstwo pozostanie kłamstwem.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 21:57

  u mnie brak info Wybrańska poniedziałek gdzie i która godzina.Chyba specjalnie nie wywieszają na klatkach.Może ktoś mi powie?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:24

  Ewa jaka Twoja kolonia ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:26

  Małgorzata zostałaś wprowadzona w błąd i wykorzystana , dokładnie tak jak ja

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:30

  Kolonia nr 3 obejmująca rejon Wybrańska 6/8, 10, 12, Hieronima 3, Bazyliańska 3, 5, Wysockiego 22, 24, Skrajna 4, 14(g), miała wybory 28.11.2019r

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:31

  Podobno sporo zadłużonych osób / informacja na ucho/ zostało nowymi członkami rad osiedli ????? to taki mały skandal , bo nie dość , że nie płacą to jeszcze będą brać diety , a my płacimy za nich czynsz ?????

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:36

  Mieszkaniec i jak obniżysz czynsz jak inni mają w nosie i nic nie płacą ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:39

  Adam Nemo widać ja jestem nie doinformowany i te kwoty są sporo większe więc i większa nasza motywacja aby zabrać je pseudo działaczom

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:41

  Wybierzmy takich co co pracują społecznie za darmo , nie dla kasy

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:44

  Tomasz skoro tak to tym bardziej powinni się tych diet na początku kadencji zrzec skoro maja długi przecież to skandal i tacy ludzie chcą coś dobrego wnieść skoro wobec mieszkańców i sąsiadów są nie fair ? Dlaczego dopuszcza się dłużników do takich funkcji ?

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:48

  Kamilu coś ci się pomyliło zarząd to nie praca społeczna , ile kosztuje utrzymanie zarządu takiej wiedzy nie mam , ale skoro piszesz 7 mln to jestem w szoku . To chyba dużo chociaż nie wiem ile tam ludzi pracuje

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:48

  Musimy zawnioskować z ramienia mieszkańców o to aby rada była funkcja społeczna ! Ktoś tu pisał o referendum wśród mieszkańców to super pomysł ! Zróbmy coś z tym ludzie .

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:51

  Małgorzato masz rację i ci sami ludzie powinni z honorem zrezygnować z kandydowania , ale jak widać pieniądz rządzi światem

 • 6 grudnia 2019 o godz. 22:52

  Anonim jestem za :)

 • 6 grudnia 2019 o godz. 23:01

  Tomasz no właśnie nowa rada chyba cuda obiecuje z tymi czynszami. Jak mogą obniżyć czynsze jak wszystko drożeje , cóż może nowa rada jednak umie czynić cuda ?? Hehe

 • 6 grudnia 2019 o godz. 23:56

  A ja bym chciał i prosil aby uciemiezeni mieszkancy brudna Targówka i bialoleki wymusili zdjecie leżących policjantów na ul. Krasiczyńskiej, suwalskiej, Gilarskiej tj. ulicach dojazdowych do metra. Ze skarbka z gór do metro trocka ok. 6km o godz 7.00 rano w dni powszechnie jedzie sie 30-40min!! Nie wspomnę o tym ze ZTM zmienił rozklady jazdy i wszystko teraz jezdzi na trocka a przecież nie tylko tam ludzie chca jeździć! Nie dosc ze przez budowe metra jest pierdolnik i wszystko do okola stoi to jeszcze nie normalni urzędnicy gminy brudno/Targówek utridniaja kierowca dojazd do metra i wogole wyjazd z bialoleki przez Targówek zacisze to jakis koszmar

 • 7 grudnia 2019 o godz. 00:05

  To dopiero wybory rad osiedli. To nie jest jeszcze przejęcie zarządu nad spółdzielnią. Teraz dwa lata gryzienia się pomiędzy władzami spółdzielni a radami osiedla. Dwa lata na przekabacenie części rad osiedli na stronę starych wyjadaczy…

 • 7 grudnia 2019 o godz. 07:10

  Temat: STOŁKI
  Godzina: 7:05 (artykuł TYLKO dobę na portalu)
  Liczba postów: 90 !!!! (DZIEWIĘĆDZIESIĄT) – ewenement na skalę tego portalu

  Wniosek: OJ KOGOŚ ZABOLAŁO, GDY MU SIĘ ZABIERA POSADĘ ZA „NICNIEROBIENIE”.

  I to jest w Polsce wq……ce

 • 7 grudnia 2019 o godz. 08:25

  Ciekawe dlaczego taki,, Anonim” skoro ma tu tyle do powiedzenia i tak dużo daje mądrych rad sam nie poszedł do takiej rady osiedla np. Wysockiego? Z pewnością byłby z niego najlepszy społecznik dekady :-)

 • 7 grudnia 2019 o godz. 10:10

  Przede wszystkim w mieszkaniach wlasnosciowych i tych stanowiących odrębną własność nie ma czynszu, tylko opłaty eksploatacyjne za lokal – tak w ramach podstawowej wiedzy na ten temat. Poza tym szczerze wątpię, czy ktoś te opłaty obniży, zważając na fakt, że wszystko dookoła drożeje, a i tak budynki na Bródnie wymagają ogromnej ilości remontów, a stawka na funduszu remontowym jest dość niska, co nie wpływa korzystnie na stan techniczny i estetyczny budynków.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 10:23

  Dlaczego ktoś pisze że zmiany przyjdą ale nie od razu, przecież wymieniliśmy w 100% skład w radach osiedli !

 • 7 grudnia 2019 o godz. 11:27

  Funduszu remontowego oczywiście w żadnym wypadku obniżać nie należy bo te zawsze będą potrzebne, ale koszty administracyjne jak najbardziej można obniżyć, taka rozbudowana administracja w dzisiejszych czasach nie jest już potrzebna. Wystarczy popatrzeć jakie koszty są we wspólnotach, gdzie można skutecznie zarządzać przy dużo niższych kosztach. Kiedyś wszystkie stare bloki przecież należały do tej spółdzielni, a obecnie już w sporej części zarządzają tam wspólnoty jak chociażby w „pekinie”. Oczywiście na nieuregulowanych gruntach nie da się wydzielić wspólnoty dlatego władzom spółdzielni nigdy nie zależało aby to uregulować gdyż wówczas w coraz większej ilości bloków powstawałyby wspólnoty. Ale tak czy inaczej jest pole do obniżenia rozbudowanych kosztów administracyjnych i należy to zrobić.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 11:32

  Do Tomasza,dopiero dziś odpowiadam,sorry,moje osiedle to Toruńska ale nr.kolonii nie pamiętam.Nadal proszę o info o wyborach.Czy to poniedziałek klub Junona?godz?Ukłony i dziękuję.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 11:43

  Czytając powyższe posty dochodzę do wniosku, że nikt ale to dosłownie nikt nie jest zwolennikiem obecnego pana burmistrza. Zatem zapytam, to jakim cudem wybraliście Państwo pana Antonika na Burmistrza? O co tu chodzi ? Bo do tej pory myślałem , że to był wynik umowy między radnymi z PO i „spółdzielni”. A teraz to już nic nie rozumiem. Dlaczego burmistrzem nie został np. pan Gadecki, który wg mojej opinii byłby sto razy lepszy i skuteczniejszy niż pan Antonik. A po za tym nie wzbudzał by takich kontrowersji jak obecny burmistrz.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 12:00

  Do : koło.”Pekin ” nigdy nie należał do spółdzielni. Ich wpólnota jest tylko po obrysie budynku. Za dbanie o teren wokół płacą podatnicy, więc koszty utrzymania takiej wspólnoty będą zawsze niższe.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 12:09

  Tomasz !!!!!!
  dlaczego nie krzyczałeś wcześniej że działacze Rad Osiedli powinni pracować za darmo ??????
  dlaczego nie krzyczałeś wcześniej że metry mieszkania jeżdżą windą ?????????
  dlaczego nie krzyczałeś wcześniej że szczurowski rok temu przedłużył kadencje rad osiedli????
  dlaczego nie krzyczałeś wcześniej że metry mieszkania wyrzucają śmieci ?????????????/
  dlaczego nie krzyczałeś wcześniej że szczurowski zabrał parking pod budowę Bródno centrum??
  oj, Tomasz , to masz odpowiedz !!!!!!!

 • 7 grudnia 2019 o godz. 14:11

  Mieszkaniec Suwalskiej bo wcześniej nigdy się tym nie interesowałem, aż do chwili gdy ktoś zapukał do moich drzwi i zaczął składać dziwne obietnice . Nigdy nie byłem wcześniej na na walnym , ale obiecuję ,że na najbliższym będę . Co do śmieci to chyba jest uchwała miasta ? i za śmieci płacimy coraz więcej , a usługa wywozu jest coraz gorsza. Sprawa parkingu jest mi całkowicie nieznana , natomiast sprawa kosztów ponoszonych na działanie społeczników zainteresowała mnie .

 • 7 grudnia 2019 o godz. 16:06

  Tomasz !!!!!!!!
  A może masz na imię Sławek albo Krzychu ????? – bo tak się zachowujesz .
  Jak możesz mówić że o tym nie wiedziałeś lub się nie interesowałeś ?????
  Co do tej pory nie wiedziałeś że metry mieszkania jeżdżą windami ???
  Co do tej pory nie słyszałeś o parkingu który spółdzielnia zabrała blokom Suwalska 28 i 26a i zrobiła sobie zaplecze budowy nie dając nic w zamian ???? – przecież od tego wszystko się zaczęło / są artykuły na Targówek info i kilka razy było na wocie, TVP – 3 , kurier warszawski , interwencja w TVN/ może nie mieszkasz na Bródnie ????????
  A dlaczego nic nie krzyczysz na temat podzielników ciepła – też ci to pasuje ?????
  A dlaczego nic nie krzyczysz na temat starych rad osiedla gdzie średnia wieku działaczy to 80 +.
  A dlaczego nic nie krzyczysz na temat gruntów na których stoją bloki i pan szczurowski jako prezes spółdzielni od 25 lat nic z tym nie zrobił ???????
  Nie napisałeś nic na temat przedłużenia kadencji rad osiedla w zeszłym roku – gdzie spółdzielnia przegrała sprawę w sądzie – sąd przyznał racje mieszkańcom – też o tym nie słyszałeś ???????
  A remonty które są robione w naszych blokach – też są według ciebie OK .
  Są bloki gdzie mieszkają ” działacze ” malują je co 2-3 lata ,wymieniają windy, układają glazury i terakoty ,wymieniają skrzynki elektryczne , wymieniają drzwi wejściowe / co może to nie prawda/
  a są bloki gdzie mieszka hołota – nie były malowane 15 – 20 lat ,a windy chodzą od początku czyli prawie 50 lat np. Suwalska 28.
  Co zatkało ???????
  Może jakaś riposta

 • 7 grudnia 2019 o godz. 16:33

  Do mieszkańca Suwalskiej, jak Spółdzielnia przegrala sprawę w sądzie, że przedłużyła kadencję tzn.ze ważne są wybory z 2018r do RO,co wy na to?

 • 7 grudnia 2019 o godz. 17:09

  Mieszkańcu Suwalskiej głupoty wypisujesz , wręcz krzyczysz .Nie jestem po niczyjej stronie , wręcz przeciwnie , patrzę obiektywnie na ten dziwny spór . Są dwie strony i każda z nich liczy na diety w postaci minimum 1000 zł miesięcznie i tyle w tym temacie . Podkreślam nie miałem wiedzy , że działalność społeczna to działalność za kasę i sądzę , że większość mieszkańców również o tym nie wie . Czas by to nagłośnić . Jak będzie społecznie , nie za kasę to w radach osiedli zasiądą prawdziwi społecznicy .

 • 7 grudnia 2019 o godz. 17:14

  Glosowanie anulują bo przegrają. Cytując już klasyka.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 17:24

  Tomaszu !!!
  Podaj choć jedną sprawę która jest głupotą – widzę że gostek wie co pisze i jest lekko w….y.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 17:43

  Przegrywamy – we wtorek będziemy anulować wybory.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 17:46

  A właśnie we wszystkich wspólnotach metry jeżdżą windami i nikt nie protestuje bo są takie przepisy i dotyczą również spółdzielni . Pekin nigdy nie należał do spódzielni , zawsze był komunalny i nadal są tam również mieszkania komunalne pomimo ze są tam wspólnoty . Żaden budynek spółdzielni nie został wspólnotą do tej pory . Najpierw należy sprawdzić zamiast pisać prawdy objawione,

 • 7 grudnia 2019 o godz. 21:11

  Największy jednak wałek jest z tymi podwyższonym opłatami za nieuregulowane grunty, policzyliscie sobie te parę tys. %? Ktoś tu trafnie napisał, że Prezesowi SM BRÓDNO, Burmistrzowi gm Targówek jak również Prezydentowi Wwy nie zależy na tym by uregulować ten stan prawny, gdyż mają niewolników, którzy płacą i będą nieświadomie płacić, a można by uregulować i skorzystać z ustawy przekształceniowej wykupując za grosze (!!!) grunty pod budynkami. Następnie założyć wspólnoty i w ten sposób obniżyć koszty czynszów, a tak płacimy za niepotrzebnie rozbudowana administrację pierdzistolkow.
  Większość tu pisze o pierdolach, a nie widzi gdzie tak naprawdę są ruch….ni na dużą kasę.
  Obudźcie się! Spieracie się o diety czy jak nazwać te glodowe 1000pln, a dajcie im i 2000 byle by zrobili porządek! Kto mądry będzie za darmo pracował? Ehhhhhhhh

 • 7 grudnia 2019 o godz. 22:51

  Czy Targówek.info jest niezależny czy też to propagandowa tuba SM BRÓDNO i urzędu gminy?

 • 7 grudnia 2019 o godz. 23:00

  Sławomir Antonik w samorządzie, w którym SM Bródno maskuje się pod nazwą komitetu „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”, działa od kilkunastu lat. I cały czas pozostaje we władzach dzielnicy, zawierając sojusze na przemian z PO i z PiS, w zależności od tego, która partia zapewni spółdzielcom bardziej intratne stanowiska.

  W obecnej kadencji samorządu koalicję ze Spółdzielnią Bródno znów zawarła Platforma Obywatelska, dzięki której przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno jest też równocześnie burmistrzem Targówka. Dzięki temu można powiedzieć, że sam sobie może dyrygować w podejmowaniu intratnych decyzji oraz zlecać różnego rodzaju interesy. Dobrze, że odważni ludzie łączą swoje siły by walczyć o uczciwość.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 23:18

  Podsumowując pan Antonik nie ma w tym interesu by uregulować stan prawny gruntów pod budynkami spółdzielni, wręcz przeciwnie. Nie pozbawi przecież horendalnych wpływów z tytułu złodziejskich opłat, po co ludziom pomóc by skorzystali na ustawie przekształceniowej. Nie w jego interesie.
  Może jakiś zbiorowy pozew połączony z doniesieniem do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa jakim jest celowe zaniechanie jakichkolwiek działań by taki stan prawny uregulować?
  Ludzie piszcie masowo do SM BRÓDNO by Wam przedstawili dowody, że cokolwiek w tej kwestii robią. Jeśli nie to jak powyżej.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 23:48

  Może spytać posłów co robią , aby stan prawny gruntów uregulować. W2017 roku PiS szumnie zapowiedziało ” dużą ustawę reprywatyzacyjną” i na zapowiedzi się skończyło. Dlaczego oni nie chcą ludziom pomóc, w całej Warszawie jest 100 000 mieszkań na gruntach nieuregulowanych.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 00:30

  Warto poszukać złotego środka i zmniejszyć liczbę osób w Radach Osiedli np z 22 do 11 osób. Czy te 22 osoby będą mądrzejsze od tych 11.
  Lepiej 11 osób mądrzejszych niż 22 osoby średnio mądre, a i koszty mniejsze. Nawet może te 11 osób szybciej się dogadać między sobą niż w 22 osoby.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 08:08

  Po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy wniosek jest jeden,że jest już wiele z tych piszących którzy wcale nie dobrze życzą tym którzy się zaangażowali żeby wprowadzać dobre znany dziś mądralują,krytykują a gdzie byli do tej pory.
  Ostatnie Walne to była jedna porażka dlaczego nie krytykujecie tych co głosowali podnosząc mandaty przeciwko nam wszystkim żeby właśnie nie zwracać ludziom te właśnie wpisowe 300zł.Udzielili Absolutorium do Prezesa i pozostałych.krytykujcie ich a nie tych co chcą wprowadzać dobre zmiany,bo wszyscy jesteśmy spółdzielcami Wstyd mądraluchy zacznijcie działać na swoich koloniach.Mam przeczucie że wiele wpisów jest od tych co ponieśli porażkę.Ludzie nie dajcie się zmanipulować bo wiele wpisów szyte są grubymi nićmi.Pozdrawiam wszystkich i działajmy dla dobra całej społeczności

 • 8 grudnia 2019 o godz. 10:48

  Do „od 42 lat mieszkanka Bródna”mam podobny staż.Zgoda co całej opinii,dodam tylko że te wpisy przeciwne jakimkolwiek zmianom to spółdzielczy beton.Taka lokalna totalna opozycja która chce jedynie aby było jak było.Od koryt trzeba ich tylko odspawać innej metody nie ma.Nie ma świni która dobrowolnie odejdzie od koryta.Może zbyt ostro ale tak to w realu wygląda.Tu trzeba dzielnych i profesjonalnych odspawaczy z wielkim zapałem.Pozdrawiam.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 11:24

  Do Anonim;
  to nie jest do końca prawdą, że bez odpowiedniej ustawy reprywatyzacyjnej nie można nic zrobić.
  Można tylko trzeba mieć wolę by to uregulować, wolę ze Strony SM BRÓDNO jak i ze strony UG oraz Ratusza m.st. Warszawy.
  St Ratusz jednak z tytułu nieuregulowane stanu prawnego gruntów osiąga bardzo wysokie przychody, a wsytuacji ich uregulowania mieć by takich nie miała. SM, UG i RATUSZ mają tu wspólny interes by taki stan prawny zmienić.
  Możliwości jest kilka np.
  SM może domagać się na drodze sądowej zawiedzeni gruntów na podstawie zapisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Jednakże sąd kieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, dłuższa droga ale jest duża szansa.
  Mocniejszą prawnie możliwością jest prawa do użytkowania wieczystego w oparciu o przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami jest mocna podstawa prawna obciążona jednak brakiem roszczeń byłych właścicieli i ich spadkobierców gruntów sprzed Dekretu Bieruta z 1945 r. Z mojej wiedzy wynika, że na Bródnie takowych obecnie nie ma, a których Urząd m.st. Warszawy nie ujawnia. Należy zatrudnić geodete ew… Chyba spółdzielnia już to zrobiła nanosząc stare hipoteki ewidencji nieruchomości gruntowych. Następnie takie opracowania należałoby przekazać do Umst.Wwy z prośbą o wskazanie działek, na których takie roszczenia są. Wynikiem może być to, że na części takie roszczenia są ale jak pisałem wyżej UMST.WWY nigdy takich informacji nie ujawnił.
  Następnie po stworzeniu map podziału takich nieruchomości należy przekazać do UMST.WWY z prośbą o wszczęcie procedury podzialowej celem wydzielania działek wolnych od roszczeń, a następnie o przygotowanie tych działek do podpisywania aktów notarialnych ustanawiające prawo do użytkowania wieczystego/prawa własności na rzecz Spółdzielni.
  Przede wszystkim należy stałe montować o informację dotyczącą takich działań zmierzających do ww regulacji. Spółdzielcy Zarząd Spółdzielni, a Zarząd Umst.Wwy.
  Jeśli tego zaniechują to można potraktować jako celowe przestępstwo, ścianę z urzędu!
  Obecnymi stanowi faktycznie nie sprzyjają finanse Wwy i brak stosownej nowej ustawy. Nie znaczy to jednak, że nie należy tego robić. W niedalekiej przeszłości byli Spółdzielcy, którzy kierowali zawiadomienia do Prokuratury i okazywało się, że była to odpowiednia motywacja dla Prezesów Spółdzielni, można? Można! Trzeba chcieć.
  Miłej niedzieli.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 13:55

  Z jednej strony złodzieje , beton , świnie przy korycie , druga strona to kryształy pracujące dla idei

 • 8 grudnia 2019 o godz. 15:13

  Do słowa na niedzielę . A gdzie w moim komentarzu jest napisane ” nic nie można zrobić” . Sejm może sprawę uregulować raz na zawsze” , ale mimo zapowiedzi brak dobrej woli .

 • 8 grudnia 2019 o godz. 15:20

  A ja nie wierzę, że w całej tej AKCJI chodzi o zwykłych mieszkańców tylko o przejęcie „stołków”. Niebawem, okaże się że Rada Osiedla to za mało by coś zmienić. Po drodze będzie Rada Nadzorcza a potem stanowisko prezesa, burmistrza….Zmienią się tylko twarze na dziesięciolecia. A w tej całej wojence jak to na wojence bywa tylko zwykli ludzie ucierpią najbardziej.
  Czy na prawdę tak źle Wam się mieszka na Bródnie ?

 • 8 grudnia 2019 o godz. 16:00

  Maria, tak, źle się mieszka na Bródnie ze świadomością, że każdego dnia okrada się Nas, podwyższa opłaty bez powodu. My jesteśmy dla Spółdzielni czy Spółdzielnia dla Nas? Traktuje się Nas jak nieświadomomych półgłówków, a przynajmniej część z Nas wie na czym ten złodziejski proceder polega!

 • 8 grudnia 2019 o godz. 16:03

  To dlaczego ukrywajcie ten złodziejski proceder i nie zawiadamiacie prokuratury?

 • 8 grudnia 2019 o godz. 16:23

  Raczej beton skoro od dziesiątków lat ci sami zarządzają a wszelkie próby ich obalenia nie udawały się.Pamiętamy te ich barykadowanie się,prywatną ochronę ,kraty itd.Dlaczego tak się działo?dla idei?Nie wiem jacy będą nowi ale należy im zaufać bo trzeba przewietrzyć ten zatęchły grajdoł.Warto zmieniać co nie znaczy że już nie trzeba patrzeć na ręce.Bądźmy otwarci na zmiany bo wszystko wiruje,taki świat a my jego część.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 16:23

  Jeśli „wieczny” prezes że swoją świtą nie stracą stanowisk to zmiany w SM będą bardzo, BARDZO trudne. A co znajdzie się w zamkniętych szufladach prezesa, aż strach pomyśleć.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 17:56

  Obserwuję te wpisy i nie mogę uwierzyć ile jadu jest w tych ludziach co piszą takie komentarze na temat dobrych zmian w naszej dzielnicy .Dlaczego nie kandydował iście mondraluchy bo tylko umiecie się produkować anonimowo tak czy siak idą dobre zmiany bo się ludzie zaczęli budzić.Myśle że na Walne przyjdziecie mondraluchy i już nie będziecie podnosić mandatów przeciwko mieszkańcom.To co działo się do tej pory w radzie osiedla,radzie nadzorczej i oczywiście i w zarządzie już nigdy się nie powtórzy.cała Polska obserwuję nas dajmy im przykład że zmiany są możliwe jeżeli wszyscy
  będziemy zgodni, więc nie siejecie fermentu bo już wam nic nie pomoże nastąpiło wietrzenie starych działaczy SM Bródno .Dajcie kredyt zaufania nowym działaczom a potem krytykujecie.Ja od siebie życzę wytrwałości bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku.Pozdrawiam mądraluchów i przestańcie pisać te bzdury.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 19:27

  Piszecie tak jakoś ogólnie a dlaczego nie konkretnie Co się działo w tych radach, co jest w szufladami prezesa ??? Co się zmieni na lapsze ??? Czarno na białym.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 21:34

  Co konkretnie jest w tych szufladach prezesa? Wiem ale nie powie , czy wydaje mi się.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 21:35

  Widać że nie odrobiłaś lekcji czy nie czytałaś programu jaki przedstawili nowi kandydaci bardziej bystrzy byli nasi przeciwnicy bo zerżneli nasz program coś mi się zdaje że jesteś ze starej gwardii prezesa bądż cierpliwa i pozwól innym wprowadzać dobre zmiany.Pozdrawiam

 • 8 grudnia 2019 o godz. 21:44

  Do : od42 lat…. nie wolno zadać wam pytania , nie wolno wątpiç w obietnice, bo zaraz jest się z drużyny prezesa . Rzucacie niczym nie poparte oskarżenia . Zachowujecie się jak sekta.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 22:19

  Jedna z pań na portalu ” hyde park” pouczała , że trzeba ludziom mówić , iż fundusz remontowy nowa ekipa będzie przeznaczała tylko na remonty a nie na nowe bloki. Mieszkania w tych blokach , buduje się za pieniądze spółdzielców , a potem „swoim ” sprzedaje się za bezcen. Jak można tak kłamać. Nowe inwestycje powstają tylko i wyłącznie za pieniądze ludzi , którzy kupili te nowe mieszkania . Płacą oni nie tylko za mieszkania , ale finansują całą inwestycję ( przeniesienie parkingów , zieleń ) . Jeżeli swoją działalność zaczyna się od kłamstwa i pomawiania to bardzo źle wróży na przyszłość.

 • 8 grudnia 2019 o godz. 23:15

  Anonimie puknij się w głowę o jakiej sekcie ty piszesz nie na darmo jesteś pod nicem Anonim nie pisz głupot bo to jest nikczemne a może ty też zajmiesz się pracą społeczną dla dobra innych .

 • 8 grudnia 2019 o godz. 23:54

  Pan Rymski podał SM ” brodno” do prokuratury. Twierdził, że spółdzielnia działa na podstawie lewych dokumentów . Prokuratura Rej. Warszawa Praga Płn.odmówiła wszczęcia postępowania i stwierdziła , że czyn nie ma znamion czynu zabronionego. Pan Rymski sam opublikował odpowiedż prokuratury na portalu ” hyde park” i dodał komentarz , że prokuratura jest w zmowie ze spółdzielnią . Pismo miało datę 29 listopada 2018 . Mimo tego dalej w telewizji opowiada o lewych papierach spółdzielni.

 • 9 grudnia 2019 o godz. 12:28

  I ten Pan znalazł się w Radzie Osiedla ? Kogo ludzie wybraliście ! Rzucanie oskarżenia ale dowodów na ich potwierdzenie to już nie macie To bardzo nie czysta gra.

 • 9 grudnia 2019 o godz. 12:51

  Bardzo łatwo rzuca się oskarżeniami, bardzo łatwo krzyczy się „złodzieje”, łatwo wybrać się na spacer takiej Dorotce i opowiada się jak to nowi zrobią lepiej, jak poprzednicy kradli, jak to ukrócimy wszystko, a co robi Dorotka, a no Dorotka podsuwa pełnomocnictwo że sąsiad będzie godnie reprezentował, a później na zebraniu kilkadziesiąt osób, które pierwszy raz w życiu są na Bródnie. To jest wybór lepszego, czy wybór swojego?

 • 9 grudnia 2019 o godz. 14:40

  Tomaszu , Tomaszu jak tu smutno i cicho bez Ciebie.Ggdzie jesteś ?

 • 9 grudnia 2019 o godz. 21:23

  Wybory zakończone – teraz czas na spełnianie obietnic – mieszkańcy bardzo liczą na szybkie uregulowanie gruntów przez nowych członków rad osiedli oraz zapewnienie miejsca postojowego dla każdego członka spółdzielni na ogólnodostępnych parkingach a także więcej remontów za niższe opłaty i nie przyjmujemy tłumaczenia że to nie jest takie proste , jak im się wcześniej wydawało.

 • 13 grudnia 2019 o godz. 10:11

  Wprowadzono jakieś embargo na dalsze informacje?
  Anonim przejął forum i je zamknął?

  Wybory zostały dokończone i co: jest 3:1 czy 3,5:0,5?
  Co dalej będzie się działo w spółdzielni?
  Kiedy może się coś zacząć zmieniać?
  Czy i jak utrata spółdzielni może wpłynąć na los pana Antonika?
  A może walka (już nie wyborcza) jeszcze trwa?

 • 13 grudnia 2019 o godz. 10:26

  Ogłoszono wczoraj zmianę cen za śmieci w Warszawie, liczę że nowa rada nie dopuści do tego by i nam podniesiono ceny za śmieci.

 • 16 grudnia 2019 o godz. 07:55

  Drogi Anonimie / Tomaszu! Rozdwojenie jaźni w necie wymaga sporej dawki skrupulatności, bo potem pojawiają się takie kwiatki, jak ten z 7 grudnia 2019 (14:11), gdy jako Anonim odpowiadasz w imieniu Tomasza. Uczulam, następnym razem musisz wykazać się większą ostrożnością!

  Poprzednia ekipa nie zawiesiła poprzeczki szczególnie wysoko, więc nie będzie trudno poprawić jej wyniku. Jednak ja oczekuję radykalnej zmiany i sensownych decyzji, a nie drobnej kosmetyki. Nie chodzi mi koniecznie o obniżki czynszu, ale chociażby o bardziej sensowne wydawanie pieniędzy. Mam nadzieję, że nie będzie już tak debilnych „inwestycji” jak zrywanie całkiem porządnego asfaltu i układanie kostki, dzięki której przejazdy hulajnogą/walizką/plecakiem/rolkami są słyszalne w promieniu 50 metrów. Wydaje się, że w naszej okolicy można z łatwością wskazać odpowiedniejsze cele wydawania środków, prawda?

 • 16 grudnia 2019 o godz. 18:12

  Ostatnio przy Wyszogrodzkiej,, poprawili” kostkę na chodniku od strony nr 1 na przejściach dla pieszych przez chodnik, które prowadzą do nikąd, a już na pewno nie przez jezdnię. Absurd totalny i za to płacimy, wymiana kostki na parkingu przy Wyszogrodzkiej 4, po co? Ktoś ma nadwyżki kostki i trzeba wydać kasę? Na chodniku przy ul. Wyszogrodzkiej ta kostka przynajmniej ułatwilaby pieszym, zwłaszcza starszym by się nie potykali codziennie o te stare nierówne płyty, o pijakach odwiedzających ten przybytek -obskurną budę z alkoholem nie wspomnę ;-) Elewacje budynków wyglądają jak sprzed kilkudziesięciu lat, pomalowane kiedyś najgorszym syfem absorbujacym zanieczyszczenia, brud, smród i pleśń, taki obraz naszego otoczenia.
  Jaki gospodarz takie inwestycje!

 • 20 stycznia 2020 o godz. 17:57

  Z dniem 1 stycznia 2019 r. użytkownicy wieczyści gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stali się właścicielami gruntów z mocy Ustawy z dn. 20.07.2018r.!!! Ale chyba nie na Bródnie ????
  Jaka jest sytuacja osób, które mają spółdzielcze mieszkanie własnościowe w budynku, który stoi na gruntach, do których sama spółdzielnia nie ma prawa? Kiedy nastąpi wreszcie uregulowanie własności gruntów na Bródnie ?

 • 5 lutego 2020 o godz. 23:23

  Niestety wybory na Bazyliańskiej zakończyły się tym co zawsze, grupa wypasionych starych „działaczy” przetrwała. Ludzie nie chodzą na wybory. Wystarczy że przyjdzie ok 100 osób głównie lokatorzy sąsiedzi z bloków „działaczy” i wybór gwarantowany. Kilka nowych kandydatur nie przebije się w takich warunkach i starzy o tym wiedzą. Tak się tu dzieje od lat. Aby ich znieść i powołać nowych trzeba aby mieszkańcy stawili się na wybory w swoich koloniach. To jedyna droga ale ludzie są leniwi. Widać i słychać. Wiadomo od lat jak wokół bloku Toruńska 70 i kwadracie Hieronima, Suwalska, Rembielińska wyrąbali wysokie drzewa, zaorali trawniki i miejscach odpoczynku z ławkami (a w tej okolicy były piękne drzewa, trawniki z ławkami i przestrzeniami z epoki kiedy bloki stawiano luźno) i postawili mnóstwo blaszanych gratów poniemieckich nazwanych samochodami. I nadal to robią – w listopadzie znowu wycięli parę wysokich drzew, zaorali kolejny pas trawnika i dostawili swoje stare gruchoty . Przed i za blokiem Toruńska 70 kiedyś bawiło się dużo małych dzieci, przyjemnie było patrzeć na normalne życie, teraz ten teren jest koszmarny, martwy, sporadycznie dzieci siedzą dupinami na betonie przed tym samym blokiem , no bo gdzie? „Działacze” zastawili wszystkie podwórka szczelnie samochodami, powycinali drzewa- piękny stary drzewostan- nie ma gdzie wypocząć, ludzie i dzieci kiszą się w domach. W upalne lato umiera się bo kiedyś drzewa dawały chłód, można było pod nimi wypocząć, teraz nie ma gdzie usiąść,drzewa wyrżnięte, podwórek nie ma, samochody śmierdzą pod wszystkimi oknami, nie ma gdzie spacerować , spotkać się z sąsiadami. A oni dumni że nadal „załatwiają ” wyrzynanie kolejnych, zdrowych drzew i dostawiają stare graty. Niestety ci ludzie znowu zostali na swoich stołkach i za te diety spokojnie posiedzą następną kadencję. To już nie jest nasze miejsce do mieszkania, to przymusowe zamknięcie w klatkach blokowiska już nie przyjaznego mieszkańcom. Nie dość że płyta, brudne elewacje (chyba tanio zrobione bo szybko zestarzały sie po odnowieniach) to jeszcze nie mamy swoich podwórek które cieszyły nas od naszej młodości. Zostało nam leżakowanie na parapetach. Tak samo zaorali Suwalską obok ogródka jordanka- a było tam tak zielono i pięknie, miejsce do życia stało się piekłem na ziemi.

 • 5 lutego 2020 o godz. 23:29

  Działacze Toruńska 70 i okolicy – wkrótce wasi sąsiedzi w tych małych mieszkaniach/komorach gazowych w wielkiej płycie będą umierać na raka płuc i zatrzymanie krążenia ( brak tlenu i ruchu, smród samochodów, depresja). My wokół to widzimy: ludzie ludziom gotują taki los.

 • 5 lutego 2020 o godz. 23:30

  Turmoncka 2 szkoła, 6 luty 2020- spotkanie w sprawie gruntów!

 • 6 lutego 2020 o godz. 13:18

  Uwaga mieszkańcy , nasi nowo wybrani do Rad hucznie świętowali integracyjnie w jednym z klubów osiedlowych, że policja musiała przyjechać i uspokoić towarzystwo . Ciekawe kto za to zapłaci.
  Bądźmy świadomi kogo wybieramy i jak tacy ludzie mogą mądrze prowadzić nasze sprawy?

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 19:29

  Z dużej chmury mały deszcz! Miało być lepiej a wyszło jak zwykle! Itd. itp. Jak się okazało „Świadomi mieszkańcy” to grupa osób, której zamarzyło się przejąć władzę w spółdzielni mieszkaniowej a za 3 lata dodatkowo przejąć ratusz Targówek! Widzicie Państwo różnicę w tym co było a tym co jest??? Nie? I nie zobaczycie! brali diety za rady osiedlowe kiedyś i biorą obecnie. Czy słyszeliście by ktoś z nich zrezygnował? A skąd, przecież wszyscy tam obecni pracują wyłącznie dla „idei” i „społecznie”!

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 21:03

  A Ty pracujesz za darmo, czy pobierasz wynagrodzenie za swoją pracę ?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.