Kolejny kawałeczek Jórskiego do remontu | | targowek.info

Kolejny kawałeczek Jórskiego do remontu

W piątek i sobotę autobusy na Jórskiego zmieniają trasy.

 

Urząd dzielnicy Targówek uważa to za swój wielki sukces („z zaoszczędzonych pieniędzy Wydział Infrastruktury UDT wygospodarował pod koniec roku aż 157 tys. złotych”), z kolei Zarząd Transportu miejskiego nazywa to po prostu „awaryjną naprawą”.

W każdym razie od 6 grudnia 2019 r. (piątek) od godz. 10:00 do dnia 7 grudnia 2019 r. (sobota) do ok. godziny 22 ulica Jórskiego na odcinku od Radzymińskiej (bez skrzyżowania) do Fantazyjnej (włącznie ze skrzyżowaniem) będzie zamknięta dla ruchu.

W czasie gdy robotnicy będą kładli nową i równą nawierzchnię, samochody oraz autobusy miejskie będą musiały jechać objazdami.

Autobusy linii 212 zostają skierowane w obu kierunkach na trasę: CH TARGÓWEK – … – Gilarska – Samarytanka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska – Trocka – … – PL. HALLERA.

Poprowadzenie objazdu ulicą Samarytanka, tuż obok szkoły podstawowej nr 52, wydaje się być mocno ryzykowne. To dość wąska uliczka codziennie rano blokowana przez rodziców podwożących i odbierających dzieci ze szkoły. Skoro jeszcze mają tam wjechać autobusy miejskie, jutro gwarantowany jest tam megakorek.

Z kolei nocne autobusy N11 (tylko w nocy 6/7 grudnia 2019) pojadą tak: DW. CENTRALNY – … – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – św. Wincentego – … – OS. DERBY.

Pierwszy odcinek ul. Jórskiego (między Samarytanka i Łokietka) urząd dzielnicy Targówek wyrównał nieco ponad rok temu. Do naprawy wciąż więc pozostaje środkowy odcinek pomiędzy Łokietka i Fantazyjną. W tym tempie ta ważna – ale mierząca raptem 700 metrów – zaciszańska ulica będzie w całości miała nową nawierzchnię w okolicach 2021 roku…

 

zdjęcie: ulica Jórskiego na Zaciszu  / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Kolejny kawałeczek Jórskiego do remontu

 • 5 grudnia 2019 o godz. 09:32

  Gilarska, Samarytanka, Krośniewicka – Ho ,ho , będzie się działo! Objazd przez uliczkę, codziennie blokowaną przez rodziców dowożących pociechy do szkoły oraz odbierających je w południe i po południu. Tak zastawiona autami, że z trudem przejeżdża tylko jeden samochód, a wy chcecie tam wepchnąć cały autobus i to w piątek! Będzie korek aż po horyzont !!
  Jedyna rada żeby nie zablokować na amen tego objazdu,oraz Zacisza, to zakaz zatrzymywania się i postoju na Samarytanki, oraz stały patrol egzekwujący ten zakaz.

  Miłego dnia życzę mieszkańcom Zacisza.

 • 5 grudnia 2019 o godz. 12:00

  „Skoro jeszcze mają tam wjechać autobusy miejskie, jutro w okolicach 8 rano gwarantowany jest tam megakorek.” – W komunikacie napisane jest, że zmiany w kursowaniu autobusów 212 rozpoczną się od ok. godziny 10.00. Z tego wnioskuję, że ‚bombelki’ dostarczone pod szkołę bez nadzwyczajnych problemów.

 • 5 grudnia 2019 o godz. 12:22

  To co dzieje się pod tą szkołą to codzienny dramat nas jeżdżących do pracy, a tu jeszcze autobus…Rodzice wysadzają swoje pociechy na środku ulicy, dzieciaki przebiegają ulicę zza samochodów rzadko który dochodzi do pasów. Zgadzam się, że chyba na ten czas potrzebna by była pomoc straży miejskiej lub policji. Oby nie skończyło to się jakimś dramatem, zwłaszcza po południu kiedy jest ciemno i szaro w tej okolicy.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 09:16

  Straż Miejska nie będzie codziennie egzekwować zakazu zatrzymywania się na ul. Samarytanka. Po prostu trzeba tam wbetonować słupki albo jeszcze lepiej ogrodzenie tak, aby nikt nie mógł tam wyjść z samochodu i przejść na chodnik. Pociecha musiałby iść 100 metrów ulicą a na to już troskliwy rodzic nie pozwoliłby.

 • 6 grudnia 2019 o godz. 10:01

  rada -Niestety chodnik jest za wąski aby można było tam zgodnie z przepisami postawić jeszcze słupki.
  Ogólnie jest ciasno, wąsko a ruch pieszo-rowerowy intensywny. Przy słupkach dzieciaki jadące do/ ze szkoły musiały by przemieszczać się ruchliwą i niebezpieczną ulicą.
  Na stałe tylko zakaz zatrzymywania po nieparzystej stronie ulicy i jego egzekucja poprawiłyby jakoś sytuację.

 • 7 grudnia 2019 o godz. 17:20

  A jak tam Tarnogórska ? 199 miało wrócić na starą trasę 14.11, potem ZTM poinformował, że wykonwca wydłużył prace do 30.11. Mamy dziś 07.12, rozkład jest dalej bez Tarnogórskiej. Wg strony Infoulice UM Warszawa, termin to 10.12. Kolejna kompromitacja w naszej dzielnicy. Ale to norma. Burmistrz Antonik umie tylko brać kasę i udawać, że wszystko jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.