Świąteczna iluminacja w parkach | | targowek.info

Świąteczna iluminacja w parkach

Park Wiecha i Park Bródnowski od weekendu są rozświetlane przez świąteczne renifery, bombki i bałwana.

 

Drugi rok z rzędu w parkach w naszej dzielnicy stanęły podświetlane dekoracje świąteczne. Wprawdzie jeśli oczekujecie, że będzie ich tyle samo co na Nowym Świecie czy w ogrodzie w Wilanowie, to się rozczarujecie – ale i tak jest całkiem sympatycznie.

W każdym parku stanęły po trzy rozświetlone ozdoby. W Parku Wiecha wielgachny renifer, bombka oraz świąteczna ramka są skupione w jednym miejscu obok siebie (za fontanną w stronę ul. Prałatowskiej). Z kolei w Parku Bródnowskim elementy iluminacji zostały rozrzucone i żeby zobaczyć je wszystkie trzeba się nachodzić. Renifery z saniami stoją od strony ul. Wyszogrodzkiej, świąteczna ramka jest między Przystankiem Gofrowo i rzeźbą Mieszczan z Bródna, zaś olbrzymi bałwan znajduje się w pobliżu skrzyżowania Kondratowicza i Chodeckiej.

Iluminację ufundował urząd dzielnicy Targówek (ratusz przy Kondratowicza też, jak co roku, ma podświetlane ozdoby).

Iluminacja w Parku Bródnowskim i Parku Wiecha na Targówku wygląda tak:

W parkach Wiecha i Bródnowskim zrobiło się jakby swiątecznie… ??☃️

Opublikowany przez targowek.info Poniedziałek, 9 grudnia 2019
PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Świąteczna iluminacja w parkach

 • 10 grudnia 2019 o godz. 07:06

  Zawsze trochę weselej i jaśniej, szczególnie, że brak śniegu czyli ogólnie jest bardzo pochmurno i ciemno.

 • 10 grudnia 2019 o godz. 10:47

  ale lipa i tak. Patola zaraz ukradnie przewody i żaróweczki

 • 10 grudnia 2019 o godz. 16:27

  Święto chrześcijańskie, a związane z nim ozdoby funduje świecka gmina. Ot, paradoks typowy dla naszego kraju. I pytanie retoryczne: sukienkowi nie chcieli się dorzucić? :P

 • 10 grudnia 2019 o godz. 19:13

  Ryszard Dąb-Rozwadowski

  Oni wspierają PIS i burdele a zresztą to to samo :)
  Pamiętam jak Park Bródnowski był jeszcze wielkim polem.
  Chodziłem tam ze starszą ekipą siedzieliśmy na trawie
  a oni grali na gitarze śpiewali polskie przeboje.To były
  czasy których już nie ma :(

 • 10 grudnia 2019 o godz. 22:32

  @Ryszard Dąb-Rozwadowski

  To sukienkowym się płaci, a nie oni płacą. Wszystko bez podatku, do kieszeni. To jest dopiero cwaniactwo. Jak z religii zrobić biznes. Rydzyk książkę powinien wydać „Ciemny lud wszystko kup czyli jak z religii zrobić źródło utrzymania”.

 • 11 grudnia 2019 o godz. 12:25

  Pierniczenie robimy latem godzinę dla ziemi i oszczędzamy prąd a przez cały rok ciągniemy tę energię bez opamiętania. Dla własnej radochy palimy miliony świateł i wtedy nie mówimy nic o dobru dla ziemi. Po kiego grzyba palące się całą noc miliony neonów, podświetlamy puste powierzchnie sklepowe, ozdoby świąteczne w takich ilościach. Mało że wiszą one na świecącej się lampie to jeszcze same świecą. Ja nie powiem wygląda to bajecznie i magicznie ale co to za sobą niesie i dla kogo to jest ???? Kiedyś paliły się tylko latarnie na ulicach, parkach i było 100 razy bezpieczniej niż teraz pomimo że jest o wiele widniej. Hipokryzja, puste slogany, marnotrawstwo i tyle. Miasto woli wydać kasę na „pusty prąd” niż np. wspomóc budżety szpitali. Niedługo będziemy umierać pod szpitalami ale z pompą bo bo w błysku wielu świateł choć i tak niewidoczni taki to będzie paradoks.

 • 11 grudnia 2019 o godz. 12:29

  Znaleziony przed chwilą cytat z artykuł dot. opłat za iluminację w Wawie.

  „3 mln zł to koszt udekorowania stolicy w okresie świątecznym, na który składają się zakup, montaż, demontaż i przechowywanie bożonarodzeniowych ozdób. Choć warszawskie iluminacje nie należą do tanich, to ich koszt i tak jest o 70 tys. zł niższy niż w zeszłym roku. Do kosztu utrzymania bożonarodzeniowych dekoracji trzeba jeszcze doliczyć rachunki za prąd, które – według szacunków urzędników – wyniosą w tym sezonie 32 tys. zł.”

 • 11 grudnia 2019 o godz. 12:41

  Czyli jednak nie ma o co kruszyć kopii. A niektórym wydaje się, że to są jakieś ogromne kwoty :) A w tym roku jak widać jeszcze zaoszczędzimy na tym.

 • 11 grudnia 2019 o godz. 18:49

  Jest ładnie i z każdym rokiem lepiej to wygląda
  Mogli dodatkowo oświetlić Aniołka w P.Bródnowskim.
  Jest co poprawić w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.