Wesele na Bródnie. Niezwykłe wydarzenie w lasku Bródnowskim!

26
Share

Paweł Athamer ma kolejny pomysł – i nie zawaha się go użyć. Artysta poszukuje nowożeńców i par, które wezmą udział w wielkim bródnowskim weselu w maju 2020 roku.

 

Pawła Althamera chyba nie musimy przedstawiać. To jeden z najgłośniejszych współczesnych polskich artystów, rzeźbiarz i performer, blisko związany z naszym Bródnem. To on wymyślił i stworzył m.in. Park Rzeźby w Parku Bródnowskim.

Teraz Althamer, we współpracy z reżyserką Agnieszką Olsten, realizuje kolejny projekt: Wesele na Bródnie. Nie, to nie jest prywatny ślub któregoś z nich. To wydarzenie społeczno-artystyczne, w którym wy też możecie wziąć udział!

Szczególnie, jeśli w pierwszej połowie 2020 roku planujecie prawdziwy ślub i wesele.

Wesele na Bródnie – ale o co chodzi?

„Wesele na Bródnie” to nazwa całonocnego plenerowego wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim. Akcja inspirowana jest „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego i ma na celu odczarowanie polskiej mitologii oraz wspólne świętowanie ponad podziałami.

Jak planuje Paweł Althamer, w lesie na Bródnie tak samo jak u Wyspiańskiego poezja będzie przenikać się z rzeczywistością. Przy weselnym stole usiądą obok siebie postaci z „Wesela”, nowożeńcy i weselni goście.

Dodajmy: prawdziwi nowożeńcy, którzy też mają wziąć udział w tej akcji.

Ślub, zabawa i orkiestra weselna

Obecnie twórcy „Wesela na Bródnie” poszukują par z Bródna i Targówka – a także z innych rejonów Warszawy – które planują wziąć ślub między styczniem a majem 2020 roku. Oraz już doświadczonych małżeństw (bez ograniczeń stażu czy wieku), które chciałyby przy okazji wydarzenia odnowić swoje śluby w dowolnej formule.

„Poszukujemy osób otwartych na międzyludzkie spotkanie, które chcą wziąć udział w niecodziennym projekcie artystycznym. W wydarzeniu wystąpi więcej niż jedna młoda para. Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Udział w projekcie jest bezpłatny” – zapewniają Paweł Althamer i Agnieszka Olsten na stronie projektu.

Artyści przyszykują w lesie Bródnowskim weselną scenografię, a także posiłek i zabawę przy muzyce w wykonaniu Bródnowskiej Orkiestry Weselnej. Zamierzają też ze swojej strony sprowadzić gości weselnych reprezentujących różne grupy społeczne, zawodowe i narodowościowe. 

Głównym punktem wydarzenia ma być ceremonia weselna z udziałem młodych par, a także osób chcących odnowić śluby w dowolnej formule. W programie będą też tradycyjne elementy weselnego rytuału: powitanie nowożeńców i gości, składanie życzeń i darów, przemowy, tańce itd. Do białego rana!

Jak dołączyć do projektu „Wesele na Bródnie”?

Chętni do wzięcia udziału w majowym projekcie na Bródnie muszą się pospieszyć – Althamer i Olsten czekają na zgłoszenia do końca piątku 20 grudnia 2019 roku.

Zainteresowane pary powinny wysłać mejla z kontaktem telefonicznym oraz odpowiedzią na pytanie „Dlaczego chcielibyśmy wziąć udział w „Weselu na Bródnie?” na adres weselenabrodnie@trwarszawa.pl. Z wybranymi osobami artyści spotkają się w styczniu i dopiero wtedy finalnie wybiorą uczestników niecodziennej zabawy.

Szczegółowe informacje na temat „castingu” oraz całej akcji „Wesele na Bródnie” znajdują się na oficjalnej stronie projektu.

zdjęcie ilustracyjne, fot: Kleah77/Pixabay.com

 

***

Pamiętacie to jeszcze? Kilka lat temu Paweł Althamer wpadł na pomysł, żeby przerobić blok na Bródnie na postać… gigantycznego Jezusa. To my napisaliśmy o tym jako pierwsi!

 

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx