28. Finał WOŚP na Targówku | | targowek.info

28. Finał WOŚP na Targówku

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku Polska znów na chwilę stanie się lepsza. Co będzie się działo z okazji finału WOŚP w naszej dzielnicy?

 

Przez wszystkie lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała w całej Polsce ponad 1,1 miliarda złotych, w tym tylko w zeszłym roku rekordowe 175 milionów zł. Taki wynik trudno będzie pobić – ale warto próbować :) Tym bardziej, że w 2020 roku WOŚP znów zbiera na szczytny cel – w 28. Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera dziecięcą medycynę zabiegową.

Główny targówecki sztab WOŚP w tym roku mieści się w Hangarze 646 przy Dalanowskiej. Centrum logistycznym stał się Dom Kultury Świt na Wysockiego.

Uwaga, wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami spotkamy nie tylko w niedzielę, ale też sobotę. Gdzie? Mamy nadzieję, że w całej dzielnicy, a na pewno w centrum handlowym Atrium Targówek na ul. Głębockiej oraz w IKEA Targówek na ul. Malborskiej.

WOŚP na Targówku w sobotę

Już w sobotę 11 stycznia 2020 będzie działo się kilka interesujących rzeczy. Do szczytnej akcji przyłączyły się przedszkola, podstawówki i licea z Targówka, a niektóre z nich organizują specjalne wydarzenia. Np. w Zespole Szkół nr 41 na Bartniczej w cafe „Niezłe ciacho” będzie można zjeść domowe wypieki i desery, zaś fundusze zebrane z ich sprzedaży oczywiście wesprą WOŚP.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 52 na Samarytanka w sobotę w godz. 11:00-15:00 odbędzie się duży piknik na rzecz WOŚP. W programie są m.in. profesjonalne pokazy tańców, koncert gitarowy, pokaz fakira i jego węży, występ szkolnego chóru oraz spotkanie z wicemistrzem olimpijskim w boksie Pawłem Skrzeczem. Piknik odbędzie w sali gimnastycznej i w salach na parterze szkoły.

Także w sobotę w Atrium Targówek odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – czyli próba ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Początek godz. 9:00, koniec o 19:00.

WOŚP na Targówku w niedzielę

Natomiast w dniu w finału, czyli w niedzielę 12 stycznia 2020, prawdopodobnie największym wydarzeniem na Targówku (w zasadzie na Bródnie ;) będzie koncert „DK Świt i Przyjaciele” na scenie ustawionej przed domem kultury przy ul. Wysockiego. Organizatorzy jeszcze nie zdradzają szczegółów co dokładnie będzie się tam działo, ale ma być artystycznie, muzycznie, tanecznie i smacznie. Początek koncertu w niedzielę o godz. 16:00.

Z innych wydarzeń, warto zajrzeć np. do Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I, gdzie o godz. 13:00 odbędzie się „orkiestrowy” mecz siatkówki Urzędnicy kontra Mieszkańcy (jedyna szansa w roku, żeby mieszkańcy byli górą;). A potem do Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej. Tam w godzinach 14:00-20:00 będą miały miejsce m.in. warsztaty ratownicze, ekologiczne, artystyczne i leśne oraz koncert rodzinny „Mamy Śpiewamy”.
 

 

zdjęcie na górze: liczenie pieniędzy zebranych na Targówku podczas zeszłorocznego finału WOŚP / fot. Facebook/Sztab WOŚP Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “28. Finał WOŚP na Targówku

 • 10 stycznia 2020 o godz. 07:04

  Dobra artykuł. Te 1.1mld to na serio?

 • 10 stycznia 2020 o godz. 07:06

  Bedzie sie działo.

 • 10 stycznia 2020 o godz. 09:58

  Nie ma informacji o meczu siatkówki urzędników z mieszkańcami w SP 58 oraz o tym co się będzie działo w Centrum Kultury i Aktywności. Może zanim napisze się tekst warto zebrać wszystkie informacje.

 • 10 stycznia 2020 o godz. 10:05

  Będzie się też działo na Targówku Fabrycznym (SP 58 i CKiA). Zapraszamy

 • 10 stycznia 2020 o godz. 14:19

  Pani Kasiu, mam pytanie jeżeli już Pani się tu pojawiła. Czy aby kierować bądź być pracownikiem CKiA i innych miejskich instytucji trzeba wcześniej kandydować z PO w wyborach samorządowych czy też bez tego można tam pracować?

 • 10 stycznia 2020 o godz. 14:49

  A jaki to ma związek z WOŚP na Targówku?

 • 10 stycznia 2020 o godz. 16:18

  A jaki związek ma WOŚP z polityką, bo jest Pani politykiem, osobą rozpoznawalną i uaktywnia się Pani pod artykułem o WOŚP?

 • 10 stycznia 2020 o godz. 17:23

  Pani Kasiu, wspomniała Pani o ckia i podpisała się z imienia i nazwiska więc pozwoliłem sobie skorzystać z okazji. Ale mozemy się umówić że pod innym wątkiem Pani mi odpowie jeżeli ten jest niewłaściwy. W historii Targówek.info jest artykuł o otwarciu ckia. Może tam?

 • 10 stycznia 2020 o godz. 18:25

  Kasia i Zac i wszystko co tego wospu o co w nim chodzi. Znowu rekord oczywiście.

 • 14 stycznia 2020 o godz. 08:43

  >>>Przez wszystkie lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała w całej Polsce ponad 1,1 miliarda złotych

  Tyle a nawet więcej to w 5 minut obecna władza lekką ręką dała na TVP w zeszłym roku. Nawet nie wyobrażam sobie ile dzieciaków można by za te pieniądze uratować…

  Dla lepszej skali, 1,1 mld które teraz idą na promocję disco polo pozwoliłoby przeskoczyć poziom leczenia raka w Polsce na wyższy poziom: „według analizy Uczelni Łazarskiego wynika, że zapewnienie światowego standardu leczenia 6 najczęściej występujących chorób nowotworowych oraz 6 najczęściej występujących chorób hematologicznych kosztowałoby polskie państwo ok. 1 mld zł.”

 • 14 stycznia 2020 o godz. 10:25

  DEDE bardzo dobrze że podajesz liczby, tak można dyskutować opierając się na faktach i liczbach. W 2014 r wydatki na służbę zdrowia to około 70 miliardów, a 2020 to około 110 miliardów. Więc kolosalny wzrost i warto o tym wspomnieć.
  1,1 miliarda podzielone przez 28 lat wośp daje około 39 milionów rocznie. Milionów nie miliardów by nikt nie miał wątpliwości ;-). Według blogera „Matka Kurka” 200 milionów wośp wciąż nie wydał, sprawozdań mimo wyroków sądowych nie publikuje. Matka Kurka cały czas wygrywa procesy sądowe z Owsiakiem. Bardzo ciekawie zresztą pisze Matka Kurka o wośp, warto poczytać, zwłaszcza że przed sądem wygrywa i ciekawe rzeczy ujawnia.
  Afera reprywatyzacyjna w Warszawie kosztowała miasto według szacunków 21 miliardów. Tyle w temacie proporcji.
  A czy pieniądze na tv pochodzą z abonamentu czy z budżetu Państwa? Chyba to nie jest takie ważne, choć osobiście wolę z budżetu jeżeli jednocześnie nie płacę wyższego podatku dochodowego (a nawet mi obniżyli!!!)

 • 14 stycznia 2020 o godz. 19:19

  Partyjny aparatczyk ZAC znów w akcji. Ciekawe czy równie skrupulatnie wylicza wydatki budżetowe na takie patologie jak imperium ojca Tadeusza R., nauka jedynej słusznej religii w szkołach czy tez straty z tytułu niedoszacowania wartości gruntów przekazywanych Kościołowi.

 • 14 stycznia 2020 o godz. 21:25

  Ojciec Kogut. Dlaczego nazywasz to co stworzył Rydzyk imperium? Czy tak samo mówisz o tvn? albo o axel springer? I czy tv i radio Maryja to imperium? 1-2% rynku radiowego a tv nawet mniej, znacznie mniej. Jeżeli 1 % to imperium to jak nazwiesz rmf z 30% rynku radiowego? Po prostu mnie ciekawi jaki przymiotnik dodajesz wówczas. Megaultragigaimperium rmf?

 • 14 stycznia 2020 o godz. 22:48

  Pisowski troll zac znów nie wykorzystał swojej szansy żeby milczeć.

  A tymczasem sztab z Targówka pobił rekord zbiórki w skali Warszawy. Ponad 700 000 zł!!! Brawo organizatorzy, brawo wolontariusze- mega!

 • 15 stycznia 2020 o godz. 03:16

  A ja nic nie dalem kumuchowi w czerwonych portkach.

 • 15 stycznia 2020 o godz. 05:51

  Zac ma rację. Sztab z tagówka pobił rekord co oni wszyscy z tym rekordem co roku rekord i te meldunki do jurasa żenada.

 • 15 stycznia 2020 o godz. 05:54

  Tak na marginesie matkakurka też zrobił zbiórkę zebrał z 115tyś w 10dni i co do grosza przekazał na dzieci bez kosztów zbiórki, operacyjnych itp. i bez pomocy samorządów i tv!!!

 • 15 stycznia 2020 o godz. 08:18

  Na każdego przyjdzie pora… Zacietrzewieni krytykanci nie dziś, to u kresu swego życia, na oddziałach geriatrycznych, też doświadcza pomocy sprzętu oznaczonego czerwonymi serduszkami.

  Bo ORKIESTRA będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej, pomagajac wszystkim, niezależnie od ich przekonań.

 • 17 stycznia 2020 o godz. 00:22

  Dokładnie – nawet matka kurka i zac kiedyś to docenią. Większość kiedyśmy coś zejdzie, a takim jak oni albo żółć się kiedyś przeleje, albo żyłka pierdząca pęknie, albo własny jad ich zatruje. Więc pomoc sprzętu orkiestry może okazać się nieoceniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.