Jaki będzie obwód szkoły na Rembrandta (eks „Gilarskiej”)

25
Share

Znamy już numer (398), dokładny adres (Rembrandta 8) oraz obwód pierwszej od ponad 30 lat nowej szkoły podstawowej, która powstanie na Targówku.

 

Publiczna szkoła podstawowa przy ulicy Rembrandta (znana też dawniej jako „szkoła przy Gilarskiej”) powstaje w bólach. Ale jeśli wszystko dalej pójdzie dobrze, pierwszy dzwonek zabrzmi w niej 1 września 2020 roku. Jeśli gorzej (czego jeszcze nikt oficjalnie nie potwierdzi, ale na co powoli się zanosi), to w listopadzie-grudniu 2020. Tak czy siak – za kilka miesięcy pierwsza podstawówka w dzielnicy zbudowana po upadku PRL będzie działać.

Na najbliższym posiedzeniu Rady Warszawy zaplanowano przegłosowanie aktu założycielskiego nowej szkoły. Dzięki temu wiemy, jaki będzie miała numer, dokładny adres oraz jaki będzie jej obwód od roku szkolnego 2020/2021.

Gdzie jest szkoła nr 398?

Nowa placówka powstaje na byłym polu PGR u styku trzech największych rejonów dzielnicy Targówek: Targówka „Mieszkaniowego”, Bródna i Zacisza.

Oficjalna nazwa i adres szkoły są takie: Szkoła Podstawowa nr 398 w Warszawie, ul. Rembrandta 8.

Jej obwód został wykrojony z trzech sąsiednich szkół – SP nr 28 (część Targówka Mieszkaniowego, w tym stare bloki przy ul. Askenazego i Korzona oraz nowe osiedla bloków powstające na polu PGR), SP nr 52 (małe uliczki na skraju Zacisza) oraz SP nr 380 (skraj Bródna, w tym kawałek osiedla „Zielone Zacisze”).

Jaki jest obwód szkoły nr 398 w Warszawie?

W skład obwodu SP 398 wchodzą następujące ulice lub ich części:
ul. Błotna nry parzyste od 48 do 56 i nry nieparzyste od 29 do 47, ul. Borzymowska nry parzyste od 2 do 40, ul. Dalanowska nry parzyste od 46 do 48, ul. Fioletowa nry parzyste od 18 do 28, ul. Gilarska nry parzyste od 86C do 90 i nry nieparzyste od 35 do 159, ul. H. Sternhela nr 40 i nry nieparzyste od 25 do 43, ul. J. Vernera, ul. K. Drewnowskiego nry parzyste od 2 do 34, ul. Kolonijna, ul. M. Reichera nry parzyste od 10 do 26 i nry nieparzyste od 17 do 27, ul. Miedza, ul. Niwa, ul. Płosa, ul. Rembrantda, ul. Sz. Askenazego, ul. św. Wincentego nry parzyste od 76 do 92 i nry nieparzyste od 81A do 83, ul. T. Korzona od nr. 111 do 117, ul. Trocka nry parzyste od 10 do 22, ul. Uranowa nry nieparzyste od 27A do 57, ul. Zielone Zacisze nr 3.

Granice obwodu SP 398 przebiegają:
wzdłuż osi ul. św. Wincentego do przecięcia z osią ul. Zielone Zacisze, wzdłuż osi ul. Zielone Zacisze do przecięcia z osią ul. Na Grobli, wzdłuż osi ul. Na Grobli do przecięcia z Kanałem Bródnowskim, wzdłuż Kanału Bródnowskiego do przecięcia z osią ul. Rolanda, wzdłuż osi ul. Rolanda do przecięcia z osią ul. Gilarskiej, wzdłuż osi ul. Gilarskiej do przecięcia z osią ul. Samarytanka, wzdłuż osi ul. Samarytanka do przecięcia z osią ul. Uranowej, wzdłuż osi ul. Uranowej do przecięcia z osią ul. Władysława Łokietka, wzdłuż osi ul. Władysława Łokietka, wzdłuż przedłużenia ul. Władysława Łokietka, wzdłuż osi ul. Sz. Askenazego do przecięcia z osią drogi osiedlowej przy ul. Sz. Askenazego 1, wzdłuż drogi osiedlowej do przecięcia z osią ul. Zamiejskiej, wzdłuż osi ul. Zamiejskiej do przecięcia z osią ul. Trockiej, wzdłuż osi ul. Trockiej, wzdłuż osi ul. Borzymowskiej do przecięcia z osią ul. św. Wincentego, wzdłuż osi ul. św. Wincentego, wzdłuż osi ulicy wewnętrznej przy ul. św. Wincentego 81A, wzdłuż osi ulicy wewnętrznej do przecięcia z murem Cmentarza Bródnowskiego, wzdłuż muru Cmentarza Bródnowskiego, wzdłuż osi ul. św. Wincentego wraz z budynkami przy ul. św. Wincentego 81A do 83 do przecięcia z osią ul. Zielone Zacisze.

Po naniesieniu tego skomplikowanego opisu na mapę, wygląda to tak:

Źródło mapy: OpenStreetMap. Żeby wygodnie powiększyć obraz, otwórz mapę w nowej zakładce.

 

Jak będzie wyglądała szkoła 398 (gdy już będzie)?

Wspomnieliśmy na początku, że szkoła przy ul. Rembrandta 8 powstaje w bólach. Opóźnienie otwarcia o dwa lata jest jej najmniejszym problemem. Historię opóźnień, konfliktów i zmarnowanych pieniędzy na tej inwestycji znajdziecie w innych artykułach na targowek.info

Docelowo będzie to budynek szkolno-przedszkolny z osobnymi wejściami do szkoły podstawowej i przedszkola. W 24 salach lekcyjnych będzie się uczyć ponad 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstaną boiska oraz place zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Jednak – wbrew początkowym planom – placówka nie zostanie zbudowana od razu w całości. Ostatecznie inwestycję podzielono na etapy. W 2020 roku zakończy się tylko pierwszy etap, czyli sama szkoła. W drugim etapie zostanie dobudowane przedszkole, a dopiero w trzecim etapie sala sportowa.

To oznacza, że pierwsi uczniowie pierwszej od ponad 30 lat szkoły podstawowej na Targówku tak naprawdę będa się uczyć na placu budowy – bo jeszcze przez kilka lat obok będą trwały prace przy następnych etapach inwestycji.

Na wizualizacjach Szkoła Podstawowa nr 398 przy ul. Rembrandta w Warszawie wygląda tak:

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx