Jeszcze więcej autobusów na Trockiej. Czy ta ulica to wytrzyma?

90
Share

Wchodzi w życie ostatni etap „rewolucji autobusowej” na Targówku. Przy okazji Zacisze dojedzie bezpośrednio do Dworca Wschodniego. 

 

Nowy rok, nowe trasy autobusów. Od soboty 4 stycznia 2020 roku wchodzą w życie ostatnie zmiany w komunikacji autobusowej, zapowiedziane już we wrześniu, związane z otwarciem metra na Targówku Mieszkaniowym.

Marki do Trockiej, Zacisze do Wschodniego

Trzy linie autobusowe z Marek – 140, 340 i 738 – od 4 stycznia zostaną skierowane do metra przy ul. Trockiej i zakończą swoje trasy na pętli METRO TROCKA.

Powiązane z tym są zmiany tras 512 i 412, które od 4 stycznia zostają wydłużone do Dworca Wschodniego.

Zaciszański autobus 512 będzie więc teraz jeździć tak: GILARSKA – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

Natomiast 412 pojedzie tak: GRODZISK – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Toruńska – Marki: al. Armii Krajowej – al. marsz. Piłsudskiego – Warszawa: Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

Trocka – najbardziej zakorkowana ulica Targówka

Skierowanie kolejnych autobusów do targóweckiego metra oznacza, że w nowym roku na ulicy Trockiej będziemy mieli jeszcze większe korki. Przewidywaliśmy ich powstanie jeszcze przed otwarciem podziemnej kolejki.

Od końca września 2019 roku korki na Trockiej są codziennością – ulica stoi przed skrzyżowaniem z Radzymińską, przy bazarku, przy skrzyżowaniu z Korzona. Samochody i autobusy blokują też jej przedłużenie, czyli ulicę Borzymowską aż do skrzyżowania ze św. Wincentego. Od stycznia będzie tam tylko gorzej.

Pewną ulgę przyniesie dopiero delikatna przebudowa Trockiej do której ma dojść, jak podaje „Gazeta Stołeczna”, już w 2020 roku. Oprócz nowych chodników i latarni powstanie wtedy rondo przy skrzyżowaniu Trockiej i Korzona (będącej równocześnie wyjazdem z pętli autobusowej „Metro Trocka”, na której teraz przybędą autobusy z Marek).

Choć mamy nadzieję, że rondo na Trockiej zostanie lepiej zaprojektowane niż te na „obwodnicy Targówka”, na których miejskie autobusy się nie mieszczą…

fot. targowek.info

Czekając na Nowotrocką

Oczywiście prawdziwe udrożnienie Trockiej może dać tylko budowa ulicy Nowotrockiej – planowanej od blisko pół wieku, obiecywanej przez polityków przed każdymi wyborami samorządowymi, będącej standardową obiecanką-pocieszanką po cięciu innych inwestycji drogowych na Targówku.

Na razie jedyne, co osiągnęli stołeczni urzędnicy, to wybranie w wielkich mękach projektantów tej ulicy. Gotowy projekt Nowotrockiej (w dwóch wariantach) ma być gotowy przed końcem 2020 roku. Budowa rozpoczenie się więc najwcześniej w roku 2021. O ile miasto znajdzie na nią pieniądze – na razie ich nie ma.

 

zdjęcie na górze: ZTM

90
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx