Ranking liceów 2020. Które liceum jest najlepsze na Targówku?

5
Share

Fundacja „Perspektywy” po raz 29. oceniła warszawskie licea ogólnokształcące. Na Targówku… bez zmian.

 

Wiadomo, każdy ranking ma wady i zalety, i żaden nie przedstawia obiektywnej prawdy. Ale jednak ranking prowadzony od niemal trzech dekad przez „Perspektywy” porządkuje licealną rzeczywistość Warszawy i pokazuje znaczenie poszczególnych szkół i dzielnic w mieście. Na przykład znaczenie Targówka.

Ogólniaki „jak zwykle” prześwietlono za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych (wszystko na podstawie olimpiad i matur z roku ubiegłego).

W 2020 roku oceniono równo 100 szkół średnich z całej Warszawy – w tej setce znalazły się trzy licea z dzielnicy Targówek.

W porównaniu do poprzedniego roku nic się u nas nie zmieniło: najlepszym liceum na Targówku w 2020 roku ponownie jest liceum im. Schumana z ul. Olgierda. Drugie miejsce w dzielnicy zajmuje liceum im. Lisa-Kuli z ul. Oszmiańskiej, zaś trzecie jest liceum im. Czarnieckiego z ul. Żuromińskiej.

W skali Warszawy wygląda to mniej imponująco. Wszystkie trzy targóweckie licea sklasyfikowano w dolnej połówce rankingu.

  • CXXXVII LO im. Schumana – 55 miejsce w Warszawie (awans z 56. miejsca) 46.04 pkt na 100 możliwych
  • XIII LO im. L. Lisa-Kuli – 61 miejsce w Warszawie (awans z 66. miejsca) 43.39 pkt
  • XLVI LO im. Czarnieckiego – 94 miejsce w Warszawie (spadek z 80. miejsca) 32.33 pkt

Pozostałe licea ogólnokształcące z Targówka nie zmieściły się w pierwszej setce w Warszawie i nie zostały sklasyfikowane. Najlepszą szkołą średnią w całej stolicy zostało uznane ponownie XIV LO im. Staszica z Ochoty.

Cały ranking znajduje sie tutaj.

 

zdjęcie ilustracyjne – maturzyści z Targówka tańczą poloneza w Parku Wiecha / fot. archiwum/UD Targówek

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx