Szpital Bródnowski w serialu TVP „Młodzi lekarze”

13
Share

Spójrzcie z drugiej strony na pracę lekarzy w SOR szpitala na Bródnie.  Może teraz zmienicie o nim zdanie?

 

Nie ma co udawać – Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie (przy ul. Kondratowicza) ma wśród pacjentów, delikatnie mówiąc, przeciętną opinię. Szczególnie często obrywa się SOR-owi, czyli Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu, gdzie wielogodzinne oczekiwanie na badanie, w tłumie pacjentów i niekomfortowych warunkach, to niestety bardziej norma niż wyjątek.

Teraz jednak możemy podejrzeć pracę bródnowskiego SOR-u z drugiej strony. Placówka z ulicy Kondratowicza regularnie pojawia się bowiem w trzecim sezonie serialu dokumentalnego TVP „Młodzi lekarze”, którego premiera miała miejsce 6 stycznia 2020 r.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Bródnowskim występuje w programie dzięki Agnieszce Szadryn – najmłodszemu szefowi SOR w całej Polsce. Pani Agnieszka jest lekarzem, ma już specjalizację z interny, zaś obecnie robi specjalizację z kardiologii. A także jest jednym z sześciu lekarzy, których pracę (i trochę też życie prywatne) podglądają kamery trzeciej serii „Młodych lekarzy”.

W pierwszym odcinku serialu lekarka ze Szpitala Bródnowskiego m.in. przyjmuje młodą kobietę, która nie wie, że jest w ciąży. W drugim odcinku pani Szadryn zaczyna 24-godzinny dyżur na SOR od udzielenia pomocy dziewczynie po kolejnej próbie samobójczej…

Medyczny serial dokumentalny „Młodzi lekarze” powstał wg formatu BBC „Junior Doctors” i także dzięki temu ogląda się go znacznie lepiej niż wiele innych programów TVP. Premierowe odcinki możecie zobaczyć na kanale TVP2 w poniedziałki i wtorki o godz. 22:30. Potem z małym poślizgiem trafiają do internetu na platformę VOD – znajdziecie je tutaj.

Dokument pokazuje życie bródnowskiego SOR-u zupełnie inaczej, niż to widzą pacjenci. Czy po obejrzeniu tego serialu poprawicie swoją opinię o Szpitalu Bródnowskim?

 

Szpital Bródnowski w serialu "Młodzi lekarze"

Scena z serialu „Młodzi lekarze” / fot. kadr TVP2

Mazowiecki Szpital Bródnowski ul. Kondrartowicza

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie / fot. targowek.info

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx