Tesco na Stalowej zostanie zamknięte 11 stycznia

33
Share

Od 1 lutego 2020 formalnie będzie tam Kaufland (choć w praktyce chyba trochę później).

 

Po zamknięciu marketów Tesco na ul. Kondratowicza i ul. Toruńskiej, niegdyś potężna brytyjska sieć nie ma żadnego sklepu w naszej dzielnicy. A już za kilka dni zniknie najbliższy (i niegdyś chętnie odwiedzany) market – położony na ul. Stalowej, tuż za torami oddzielającymi Pragę od Targówka Mieszkaniowego.

Wczoraj w sklepie wywieszono oficjalną informację. Hipermarket Tesco przy ul. Stalowej 60/64 zostanie oficjalnie zamknięty w najbliższą sobotę 11 stycznia 2020 roku o godzinie 22:00. Równocześnie o tej samej porze zostanie zlikwidowana stacja benzynowa Tesco.

Jednak wielki market, w którym puste półki straszą już od kilku miesięcy, zniknie tylko tymczasowo. Już wiadomo, że Tesco na Stalowej przejmie, razem z pracownikami, sieć Kaufland. Formalnie stanie się to 1 lutego. Jednak zapewne minie jeszcze trochę czasu zanim sklep otworzy się ponownie, po zmianie szyldu i  remoncie. Wtedy Kaufland będzie miał dwa markety w odległości 750 m od siebie – drugi działa od kilku lat przy ul. Birżańskiej/Naczelnikowskiej na Targówku Fabrycznym.

Wymiana Tesco na Kauflanda to dopiero początek wielkich zmian w tej okolicy. II linia metra już tam jest. W grudniu obok Tesco/Kauflanda ruszyła budowa przystanku PKP Warszawa Targówek. Wielkimi krokami zbliża się też likwidacja zajezdni autobusowej przy Stalowej, na miejscu której miasto chce postawić osiedle mieszkaniowe. I tylko mająca biec po targóweckiej stronie torów obwodnica Śródmieścia została odłożona „na świętego nigdy”.

 

zdjęcie: supermarket Tesco na Stalowej /fot. archiwum targowek.info

 

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx