Trzej Królowie znów pójdą ulicą Wysockiego | | targowek.info

Trzej Królowie znów pójdą ulicą Wysockiego

6 stycznia w Warszawie przejdą dwa orszaki Trzech Króli. Ten większy na Trakcie Królewskim, a ten mniejszy u nas, na Bródnie.

 

Kacper, Melchior, Baltazar oraz setki małych i dużych mieszkańców Bródna i Targówka – wszyscy oni przejdą przez Bródno w 2020 roku już po raz jedenasty. W tym roku na Orszaku Trzech Króli szykuje się nowość: Parada Gwiazd Kolędniczych, własnoręcznie wykonanych przez kolędników.

Tegoroczna trasa orszaku jest taka sama jak przed rokiem. Procesja sformuje się w poniedziałek 6 stycznia 2020 r. pod domem kultury „Świt” i około godziny 13:00 wyruszy ze skrzyżowania ulic Wysockiego i Bartniczej. Dalej pójdzie ulicą Wysockiego do ul. Matki Teresy, tam zawróci i drugą nitką ulicy Wysockiego wróci do wysokości Bartniczej, pod kościół Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Przejście całego Orszaku potrwa około godziny. W tym czasie (pomiędzy godz. 13 a 14) ulica Wysockiego może być częściowo zamknięta dla ruchu samochodów.

Gdy tak się stanie, autobusy linii 114 pojadą ul. Łojewską, Łabiszyńską oraz Trasą Toruńską, linii 176 z ul. Marywilskiej pojadą trasą: Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska, linia 204 pojedzie prosto ul. Rembielińską do ul. Matki Teresy z Kalkuty, zaś autobusy linii 145 i 156 pojadą ul. Chodecką, Łojewską oraz Łabiszyńską.

 

 

Zobacz jak wyglądał Orszak Trzech Króli na Targówku w poprzednich latach

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Trzej Królowie znów pójdą ulicą Wysockiego

 • 4 stycznia 2020 o godz. 17:05

  Orszak Trzech Króli: Euro, Dolar i Frank Szwajcarski

 • 4 stycznia 2020 o godz. 22:20

  Krupnik, Metaxa, Becherovka

 • 5 stycznia 2020 o godz. 00:22

  Świeckie państwo… na papierze.

 • 5 stycznia 2020 o godz. 12:29

  Rozmaite religijne procesje coraz częściej zawłaszczają ulice naszego „świeckiego” państwa. Ich organizatorów i uczestników nie interesuje to, że ulicą może chcieć przejechać ambulans na sygnale, straż pożarna, bądź radiowóz spieszący się do niebezpiecznego zdarzenia. Taka to miłość bliźniego.

 • 5 stycznia 2020 o godz. 14:57

  Jak komuś nie pasuje orszak i inne święta może się przeprowadzić do ateistycznej laickiej Francji. Granice otwarte powodzenia życzę.

 • 5 stycznia 2020 o godz. 15:36

  Nie ma co walczyć z religiami czy innymi gusłami, niech każdy sobie wierzy w co chce. Poprzez jedną zablokowaną ulicę nikomu krzywda się nie stanie. Gorzej, jeżeli związek wyznaniowy czy wspólnota religijna zabiera się za edukację mojego dziecka, dla przykładu w dziedzinie medycyny – seksuologii. To już jest kryminał, jeżeli ksiądz czy katecheta wykonuje zawód lekarza, do którego nie nie ma jakichkolwiek uprawnień. Albo kwestie wiary podaje jako naukę – prawdę. Wiara to jest wiara, ktoś wierzy czyli przyjmuje / zakłada jakąś rzeczywistość, której nie jest w stanie nikt udowodnić.

 • 5 stycznia 2020 o godz. 16:48

  Głąb- Rozwadowsli jak kodziarze, wrotkarze,masa krytyczna i politycy blokują ulicę to świeckie państwo gdzie
  Powinnes w orszaku trzech króli pojs w przebraniu osła.

 • 5 stycznia 2020 o godz. 17:55

  Jako wyborca Nowoczesnej, czekam na orszak Sześciu Króli i tylko w takim pójdę.

 • 6 stycznia 2020 o godz. 09:13

  Ty za to możesz do Arabii Saudyjskiej, tam państwo teojratyczno-wyznaniowe, nawet policję religijną mają tak abyś nie zapomniał.

 • 6 stycznia 2020 o godz. 10:20

  Jako wyborca PIS wylalem już cały jad na swych bliźnich – wyzwalem kodziarzy i wyborców nowoczesnej oraz poprzekręcałem drwiąco nazwiska.

  Czuję że spełnilem swój chrzescijański obowiązek, wiec mogę terazspokojnie pobiec do kościółka :)

 • 6 stycznia 2020 o godz. 11:39

  Trzeba być rasowym pisowskim sekciarzem żeby zachowywać się jak żmija, obrażają wszystkich w około.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.