Manifestacja w obronie DK Zacisze

12
Share

Trwa protest przeciwko planom połączenia domów kultury na Targówku.

 

Manifestacje są w Warszawie praktycznie codziennością, lecz prawie zawsze odbywają się w centrum miasta. W naszej dzielnicy to niebywała rzadkość. W ostatni dzień lutego manifestacja odbędzie się jednak właśnie u nas: pod domem kultury „Zacisze” na ul. Blokowej.

Demonstrować na ulicy będą mieszkańcy, którzy sprzeciwiają się zadziwiającej koncepcji radnych Targówka, chcących połączyć dwa prężne dzielnicowe domy kultury – „Zacisze” oraz bródnowski „Świt” – w jedną placówkę.

O tym kontrowersyjnym pomyśle napisaliśmy jako pierwsi blisko miesiąc temu (więcej na ten temat tutaj).

Protestujący mieszkańcy zebrali pod internetową petycją przeciwko tej koncepcji ponad 500 podpisów, ale jak dotąd nie wzruszyło to forsujących projekt lokalnych polityków z Platformy Obywatelskiej. Dlatego w ostatnią sobotę lutego chcą zaprotestować osobiście.

Organizatorzy manifestacji zapraszają do udziału w niej tymi słowami:

Manifestacja przeciw połączeniu domów kultury na Targówku

Nie zgadzamy się na odgórne pomysły radnych i burmistrza, aby bez żadnych konsultacji z pracownikami domów kultury, a przede wszystkim mieszkańcami, dla których one powstały ogłaszać pomysł na ich połączenie.

To są nasze lokalne, dobrze działające od lat domy kultury, które powinny być lepiej dofinansowane i wspierane przez władzę, a nie niszczone. Nie miejmy złudzeń, pomysł na ich połączenie oznacza ich zniszczenie w obecnej postaci, a to co powstanie jest niewiadomą.

Jesteśmy za zmianami, ale poprzedzonymi merytoryczną dyskusją o kulturze na Targówku. Przyjdźmy licznie, aby wyrazić swój sprzeciw przeciw aroganckiej postawie władz dzielnicy Targówek.

#NicoNasBezNas #ZostawcieZacisze #ZostawcieŚwit

 

Manifestacja pod DK Zacisze przy ul. Blokowej 1 w Warszawie odbędzie się w sobotę 29 lutego 2020 roku o godzinie 12.

 

Przeczytaj też: Skok na domy kultury na Targówku. PO bierze wszystko

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx