16-latka chciała ukraść samochód | | targowek.info

16-latka chciała ukraść samochód

„Na gorącym uczynku” przyłapano nastolatkę i troje dorosłych podczas próby kradzieży z włamaniem Volkswagena na Zaciszu.

 

W poniedziałek przed północą, podczas obserwacji, policjanci z Targówka zauważyli dziwne zachowanie czwórki osób, siedzących w samochodzie. Znajdowała się tam 16-latka wraz z 43-letnią kobietą i dwójką mężczyzn w wieku 20 i 45 lat.

Po chwili ich auto ruszyło. Mimo nerwowego rozglądania się naokoło, osoby nie zauważyły dwóch śledzących ich radiowozów. Zaparkowali nieopodal, na jednej z zaciszańskich ulic, obok Volkswagena. Jeden z mężczyzn podszedł do samochodu i wyłamał śrubokrętem zamek, a pozostali wsiedli do środka. 

Policjanci zatrzymali całą czwórkę. Wszyscy złodzieje byli trzeźwi. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym dorosłym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Większy problem jest z nastolatką, którą zajmie się sąd rodzinny. Dodatkowo policja zdradza, że w momencie włamania, dziewczyna była poszukiwana. Przez długi czas nie wracała do domu. 

Mundurowi zabezpieczyli samochód i ślady włamania. KRP VI apeluje o niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach. Jak widać wystarczy śrubokręt, żeby zdobyć leżącą na fotelu torebkę. 

zdjęcie ilustracyjne/ fot. archiwum targowek.info

 

Zobacz również: Policjanci złapali sprawcę kradzieży roku

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “16-latka chciała ukraść samochód

 • 20 marca 2020 o godz. 11:30

  To w końcu co chcieli ukraść – samochód czy torebkę?

 • 20 marca 2020 o godz. 16:52

  po co takie artykuły, to mogło zdarzyć się w każdej dzielnicy i tak naprawdę nie ma nic wspólnego z Targówkiem, chcecie stać się kolejną z tysięcy stron z newsami niskich lotów?

 • 20 marca 2020 o godz. 19:17

  P. MARKU MYŚLĘ ŹE MA PAN RACJĘ

 • 21 marca 2020 o godz. 00:30

  A co tu mamy takiego nadzwyczajnego, żeby o tym pisać? Brzydkie blokowiska, z@sr@ne trawniki, klepiska parkingowe i smutni, zrzędliwi ludzie. Z największych wydarzeń budowa metra, korki, słaba infrastruktura i egoizm w dobie epidemii. Ale ile można o tym pisać. Zresztą to pisemko lokalne, więc pisze o sprawach lokalnych.

 • 23 marca 2020 o godz. 12:52

  Dobrze ze piszą co sie dzieje na Targówku to moze inny człowiek się bardziej zastanowi nastepnym razem ze takie rzeczy sie dzieją wszędzie i moze weźmie torebkę ze sobą. Ja wolę czytac o tym co sie dzieje na ulicach niż o tym co w kinie w Atrium grają -od tego są inne strony.

 • 22 kwietnia 2020 o godz. 01:16

  Szkoda tylko, że na terenie Targówka działa kilka takich grup i mojego znajomego okradli tydzień temu…
  Ci co piszą o tym, że nie ma co pisać o takich sprawach chyba sami żyją z takiego procederu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.