16-latka chciała ukraść samochód

6
Share

„Na gorącym uczynku” przyłapano nastolatkę i troje dorosłych podczas próby kradzieży z włamaniem Volkswagena na Zaciszu.

 

W poniedziałek przed północą, podczas obserwacji, policjanci z Targówka zauważyli dziwne zachowanie czwórki osób, siedzących w samochodzie. Znajdowała się tam 16-latka wraz z 43-letnią kobietą i dwójką mężczyzn w wieku 20 i 45 lat.

Po chwili ich auto ruszyło. Mimo nerwowego rozglądania się naokoło, osoby nie zauważyły dwóch śledzących ich radiowozów. Zaparkowali nieopodal, na jednej z zaciszańskich ulic, obok Volkswagena. Jeden z mężczyzn podszedł do samochodu i wyłamał śrubokrętem zamek, a pozostali wsiedli do środka. 

Policjanci zatrzymali całą czwórkę. Wszyscy złodzieje byli trzeźwi. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym dorosłym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Większy problem jest z nastolatką, którą zajmie się sąd rodzinny. Dodatkowo policja zdradza, że w momencie włamania, dziewczyna była poszukiwana. Przez długi czas nie wracała do domu. 

Mundurowi zabezpieczyli samochód i ślady włamania. KRP VI apeluje o niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach. Jak widać wystarczy śrubokręt, żeby zdobyć leżącą na fotelu torebkę. 

zdjęcie ilustracyjne/ fot. archiwum targowek.info

 

Zobacz również: Policjanci złapali sprawcę kradzieży roku

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx