Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA | | targowek.info

Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

O zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa na pewno już wiecie. Ale kwarantanna na Targówku obejmuje dużo więcej placówek.

 

Koronawirus na Targówku bezpośrednio nie występuje – jak dotąd nie stwierdzono w naszej dzielnicy zakażeń, a plotki, że w szpitalu Bródnowskim był pacjent zarażony SARS-CoV-2 już dawno zostały zdementowane.

Zamknięte szkoły na Targówku

Z powodu zagrożenia epidemią od 12 do 25 marca 2020 r. zostaną zamknięte wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe w Polsce, czyli też w naszej dzielnicy. Dotyczy to zarówno placówek publicznych, jak i prywatnych.

Urząd dzielnicy Targówek podkreśla, że placówki nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ale w dniach 12 i 13 marca (jutro i w piątek) będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze dla najmłodszych. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół od 12 marca.

Zamknięte DK Świt, Zacisze i OSiR Targówek

Urzędnicy informują także, że od jutra tj. od czwartku 12 marca 2020 roku, zostaje zawieszona działalność wszystkich placówek sportowych oraz wszystkich placówek kulturalnych (w tym domów kultury i bibliotek), działających na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. 

Dotyczy to m.in. DK Świt, DK Zacisze, CKIA na Targówku Fabrycznym, Biblioteki Publicznej Targówek oraz OSiR Targówek. Nie działa zarówno basen Polonez, jak i siłownie i sauny na Łabiszyńskiej 20.

Odwołano również zaplanowane dyskusje publiczne i dyżury dotyczące projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ratusza Dzielnicy Targówek. Już wcześniej, o czym pisaliśmy, zawieszono spotkania z mieszkańcami na temat regulacji stanów prawnych nieruchomości zarządzanych przez SM „Bródno”.

Według aktualnych informacji Urząd Dzielnicy Targówek będzie pracował normalnie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Domy kultury, biblioteki, OSiR Targówek ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

 • 11 marca 2020 o godz. 16:49

  Czyli 14 dni siedzimy w domu, czytamy ksiazki, ogladamy filmy w tv i jeszcze nam za to placa ? Ja tam moge tak zyc i dluzej:)

 • 11 marca 2020 o godz. 19:43

  nauczycielu, czy ty nic nie rozumiesz? co będziesz czytał jak biblioteki zamknięte? odniesiesz zarażoną książkę i zarazie ulegnie jakiś bogu ducha winny kolejny czytelnik, owszem, ja siedzę w domu, mam prowiant i spory zapas gorzały aby psychicznie wytrzymać, armagedon

 • 11 marca 2020 o godz. 21:28

  Spory zapas gorzały najwaźniejszy? A skąd bezrobotny ma na gorzałę? Na to wydaje zasiłek?

 • 11 marca 2020 o godz. 23:20

  do bezrobotny: Niektórzy ludzie posiadają książki w domu. Nawet czytają je powtórnie.
  do nauczyciel: Gotowość do pracy, to nie siedzenie w domu przed tv ale siedzenie w pracy i czytanie książek, już tak :)

 • 11 marca 2020 o godz. 23:29

  Wirus, definicja wg Wiki, wyciąg:

  Wirusy (łac. virus ‚trucizna, jad’) – niewielkie cząstki zakaźne infekujące wszystkie formy życia, niezdolne do namnażania się poza komórką gospodarza
  (…)
  Zawierają jeden z dwóch kwasów nukleinowych – RNA albo DNA, w którym zawarta jest informacja potrzebna do wytworzenia cząstek potomnych
  (…)
  Cząstki niektórych wirusów mogą zawierać własne enzymy, ale NIE pozwalają im one na SAMODZIELNE powielanie czy wykorzystanie informacji z własnego genomu. Do namnażania wykorzystują maszynerię komórki żywiciela.

  Czyli musimy wymieniać między sobą komórki, aby wirus mógł istnieć? Tak to rozumieć? Np. HIV (AIDS – acquired immune defect syndrome – to „tylko” efekt działania tego niby życia).
  Przez krew lub spermę. Przekazanie komórek od jednego „gospodarza” do drugiego.

  COVID-19 potrafi już przez podanie ręki? Tak szybko się rozwija. Tak to rozumieć?

 • 12 marca 2020 o godz. 05:53

  No to Bąbelki nasze kochane od jutra na grupowych występach w Atrium Targówek i Galerii Wileńskiej.
  Bo to przecież koronaferie a nie żadna kwarantanna. Kościoły też otwarte, bo Matka Boska, Królowa Polski zabija koronawirusa swą obecnością boską.
  Za tydzień będzie 1000 i więcej zarażonych i wtedy się zacznie…

 • 12 marca 2020 o godz. 09:35

  A inne sieciowe siłownie zdrofity i inne , fitness kluby, egurrola dance studia inne prywatne potwierane.
  Wylęgarnia zarazek i chwilowego osłabienia organizmu. Jak szybko można się tam zarazić to się domyślnie w tym zaduchu, potu…
  Ludzie opamiętajcie się i zróbcie sobie przerwę, posiedzcie w domach, nie zarazajcie innych.

 • 12 marca 2020 o godz. 10:45

  Zamknięto wiele placówek, ale nuda nam nie grozi. Księża apelują o większą częstotliwość nabożeństw ?

 • 12 marca 2020 o godz. 11:46

  do Anonim: należy się modlić do św. Rocha, on jest patronem chorych na wściekliznę i zarazę, a nie Matka Boska, a jeśli zachoruje jakiś katolik od święconej wody albo eucharystii, to znaczy że udaje katolika

 • 12 marca 2020 o godz. 12:15

  do: NIE pozwalają im one na SAMODZIELNE powielanie czy wykorzystanie informacji z WŁASNEGO GENOMU
  definicja jest skrótem myślowym – NIE pozwalają im one na SAMODZIELNE powielanie czy wykorzystanie informacji z własnego genomu POZA KOMÓRKAMI GOSPODARZA – wirus „żyje” czyli namnaża się, produkuje swoje białka i materiał genetyczny, które później składają się w gotowego wirusa TYLKO w komórkach organizmu gospodarza – poza nimi – tylko trwa, nie mnoży się jak np. bakterie na zepsutym jedzeniu w lodówce, które mogą się mnożyć i w człowieku i poza nim. Cząsteczki wirusa poza organizmem mogą wytrzymać określony czas – różny dla różnych wirusów i różny w zależności od warunków atmosferycznych (temperatura, wilgotność, promieniowanie UV) – tak cząsteczka nie „żyje” ale jest gotowa do rozpoczęcia życia, jak wniknie do komórki i to nie byle jakiej, ale takiej, która mu „pasuje”. Jak wirus dostanie się do krwi, to z krwią w końcu trafi na „swoją” komórkę, jak będzie wisiał w powietrzu a jego celem będą komórki nabłonka w płucach i górnych drogach oddechowych (gardło, krtań) i wciągniemy go do płuc, to trafi jeszcze szybciej. Jak mamy go na rękach i potrzemy palcem oko czy wargi, to też jest w stanie przeniknąć do organizmu i dotrzeć na miejsce z krwią czy limfą

 • 12 marca 2020 o godz. 14:36

  do @Czy w Zdrofit Renova jest odpowiednia wentylacja?

  Egurrola Dance Studio zawiesiło zajęcia do odwołania.

 • 12 marca 2020 o godz. 19:04

  szkoły? kina? teatry? muzea? siłownie? biblioteki? kościoły? imprezy sportowe? koncerty? mnie tam nigdy nie było, wychowałem się na Targówku, mnie interesuje dobrze zjeść, popić gorzałką, meczyk albo ostry filmik o wampirach, oooo, wczoraj byłem w lidlu i miałem wrażenie akcji z „World War Z”, kojarzy mi się z koronawirusem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.