Idiota zaśmiecił las Bródnowski. I zostawił swoje nazwisko | | targowek.info

Idiota zaśmiecił las Bródnowski. I zostawił swoje nazwisko

Podrzucanie śmieci w naszym lasku weszło na nowy poziom. Na szczęście jest wielka szansa, że prymitywny śmieciarz zostanie ukarany.

 

Zaśmiecanie lasu Bródnowskiego to stały problem i niestety często go poruszamy na naszej stronie. Jednak najczęściej chodzi o drobne śmieci – butelki, papiery, resztki jedzenia.

Tym razem jakiś wolno myślący obywatel poszedł na całość. Do lasu w okolicy ulicy Malborskiej (niedaleko sklepu Ikea) wjechał ciężarówką i wyrzucił wszystko, co miał w domu – fotele, łóżka, szafki, krzesła, walizki, ubrania, a także kartony pełne książek i papierów.

„Śmieci wielkogabarytowe prawdopodobnie wyrzucono po sprzątaniu mieszkania” – podejrzewają strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy natknęli się na to wysypisko podczas patrolu wczoraj rano.

Pewnym pocieszeniem może być to, że śmieciarz oprócz swoich mebli wyrzucił też dokumenty, na których znajdują dane osobowe – z nazwiskiem i adresem na czele. Zapewne jego własnym.

„Prawdopodobnie dzięki tym informacjom uda się namierzyć sprawcę zaśmiecenia wspólnego terenu zielonego” – cieszą się strażnicy, którzy sporządzili dokumentację miejsca i przekazali sprawę do dalszego działania policji.

Odkryte wczoraj wysypisko śmieci w lasku Bródnowskim (wszystkie zdjęcia: Straż Miejska):

Przeczytaj też: Nic się nie zmieniło: w lesie Bródnowskim dalej wycinają drzewa

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Idiota zaśmiecił las Bródnowski. I zostawił swoje nazwisko

 • 4 marca 2020 o godz. 06:10

  Widziałem. Ale dwie rzeczy mnie dziwią. Dlaczego tam jest w lesie kontener na używaną odzież? Moim zdaniem to zaprasza by przy okazji zostawić inne starocie. Po drugie dlaczego istnieje możliwość wjazdu na tę leśną drogę pomiędzy ch marki a placem zabaw przy lasku Bródnowskim? Tam powinien być szlaban. A poza tym jest tam kilka mniejszych wysypisk.

 • 4 marca 2020 o godz. 06:41

  No idiota. Ale będzie ich więcej. Dzięki podwyżce cen za wywóz śmieci i przepisom tak skonstruowanym, że wszyscy będą płacili kary za złą segregację, śmieci będą wywożone do lasu na skalę dotąd nie widzianą. A za jakieś pół roku, najdalej, władziuchna z troska pochyli się nad problemem, który sama sprokurowała durną ustawą i jeszcze durniejszymi uchwałami samorządowymi.

 • 4 marca 2020 o godz. 06:42

  Kara 10 tyś. PLN I dopiero da domyslenia

 • 4 marca 2020 o godz. 07:04

  To nie śmieci tylko ktoś przywiózł już meble do swojego mieszkania w nowobudowanym osiedlu w lasku Bródnowskim. W miejscu wycinanych drzew deweloper już sprzedaje mieszkania.

 • 4 marca 2020 o godz. 08:05

  Cham po prostu. Ale info z życia. Odbiör gabarytöw jest możliwa po ok 2 miesiącach od zgłoszenia. Testowałem w tym tygodniu.

 • 4 marca 2020 o godz. 08:43

  Aleś bzdurę walną anonimie. Czy to, że ktoś wywiózł śmieci do lasu nie zapłaci miesięcznej stawki? Nie, nic na tym nie zaoszczędził. Wszelkie gabaryty odbierane są w ramach miesięcznej stawki. Widocznie nie chciało mu się czekać aż przyjdzie czas odbioru gabarytów, ale na pewno nie jest to kwestia opłat. Idiotą jest też z drugiego powodu gdyż jak już wiózł te gabaryty to mógł je po prostu odwieźć za darmo do pszok. Więc ze stanem jego umysłu było coś nie tak. Normalnie myślący człowiek nie ma powodu aby tak postępować.

 • 4 marca 2020 o godz. 09:04

  Jak znajdę tego typa, to powinien ponieść koszty sprzątania + dostać wysoką grzywnę. A jeśli śmieci zostały wywiezione przez jakąś firmę transportową, to do niej też powinni się ostro dobrać. A co do szlabanu to od około pół roku od strony Malborskiej jest szlaban. Jeśli jest otwarty to trzeba zgłosić na 19115. Jeśli btł zamknięty – jak widać do lasu można wjechać inaczej.

 • 4 marca 2020 o godz. 11:20

  podać dane publicznie. Niech sie wstydzi

 • 4 marca 2020 o godz. 11:38

  w kraju drugiego świata łóżko i ubrania to podstawa funkcjonowania

 • 4 marca 2020 o godz. 11:50

  Ja bym obstawiał, ze to jakiś januszex, który oferuje usługi opróżniania mieszkań z olx, czy innego portalu. Inna sprawa, że nawet jak się coś takiego widzi i zadzwoni na straż miejską podając numer rejestracyjny, oferując wysłanie zdjęć mailem to i tak NIC Z TYM NIE CHCĄ ROBIĆ! Miałem taki przypadek pod moim blokiem, gdzie od miesiąca piętrzyła się hałda worków ze zgrabionymi liśćmi. Na moich oczach w samo południe przyjechała sobie Kia Sorento z przyczepką, stanęli na awariach, wyskoczyło dwóch typów w ciuchach roboczych i w minutę opróżnili przyczepkę i odjechali. Straż miejska (w tym wypadku południowo praskie nieroby z Kobielskiej) kazali przyjść osobiście do siebie, złożyć zeznania w charakterze świadka i czekać na wezwania na ewentualne rozprawy w sądzie. KPINA DO SZEŚCIANU!!!!

 • 4 marca 2020 o godz. 12:12

  przygotował sobie piknik na grilla :) a tu od razu afera !

 • 4 marca 2020 o godz. 13:11

  Debil

 • 4 marca 2020 o godz. 14:13

  Nie osądzajcie i nie „debilujcie” znam z życia przypadki kiedy ktoś zapłacił za podstawiony kontener a zawartość kontenera firma wyrzuciła w losowo wybrane miejsce zamiast na wysypisko. Nie twierdzę że tak jest w tym przypadku ale może poczekajmy na wyniki działania policji i nie wyciągajmy wniosków bez wystarczającej do tego wiedzy.

 • 4 marca 2020 o godz. 14:15

  Buraköw trzeba Karać….I wywozić
  z Warszawy

 • 4 marca 2020 o godz. 14:24

  @Adam – oczywiście że tak. Jeśli to wina osoby fizycznej która wyziozła w ten sposób śmieci to powinna ona otrzymać wysoką karę (pokrycie kosztów sprzątnięcia i kulkutysiczna grzywna) tak by zapamiętał raz na zawsze. Jeśli natomiast zrobił to zleceniobiorca (a w szczególności firma trudniąca się wywozem śmieci) to od ręki powinna ona stracić uprawnienia i ponieść rzeczywicie wysoką karę finansową liczoną w dziesiątkach tysięcy złotycyh. 500 złotowy mandat sprawy nie załatwi skoro podstawienie i wywóz średniego kontenera na odpady gabarytowe w Warszawie kosztuje podobną kwotę.

 • 4 marca 2020 o godz. 18:03

  Debil
  Ciekawe jak teraz, ale jeszcze 2 lata temu było tam spore Romskie Koczowisko. Wiem, wiem, że to dziwne i nie do wiary, że nie widać od radzymińskiej. To niestety prawda. Trafiłem na nie parę razy. Mieszkało kilka rodzin, mieli namioty i palili ogniska. Wokoło kręciło się parę agresywnych psów.

 • 4 marca 2020 o godz. 18:10

  W pełni zgadzam się z większością z was kara co najmniej 10 000 upublicznienie wizerunku albo nie zero kary zero upublicznienie wizerunku tylko nakaz posprzątania całego lasku Bródnowskiego dosłownie całego i na to czas na przykład 3 miesiące a jak nie to kara 50000 i Tola

 • 4 marca 2020 o godz. 18:38

  Anonim, nazwijmy go nr 1, ma o tyle rację, że jeżeli np wszystkim w bloku każą płacić karnie, „solidarnościowo” jeszcze wyższe stawki, za brak segregacji, to odechce się segregowania wielu tym, którzy teraz segregują.
  Myślę, że te śmieci wywiozła jakaś firma opróżniająca mieszkania, człowiek prywatny chyba by nie zostawił swoich danych osobowych w lesie. Chyba że bezmózgowiec.

 • 4 marca 2020 o godz. 21:37

  Wezmą dzieciaki ze szkoły to posprzątają za darmo! Państwo zrobiło problem ze śmieciami! Kiedyś odbierali śmieci i nie było łaski ze gruz, deski, szkło wszystko zabierali.Stawiali kontenery na Dzień Sprzątania Świata każdy co miał zbyteczne wrzucał.A teraz ze wszystkim problem ceny duże i karzą segregować zamiast wynająć ludzi do sortowania!

 • 4 marca 2020 o godz. 22:39

  Ja to bym napisal że w tych śmieciach znaleziono na dnie szuflady łotr zegarki i różna biżuterię. Myślę że właściciel odrazu by się zgłosił

 • 5 marca 2020 o godz. 11:40

  Mam nadzieje ze portal bedzie obserwował tą sprawe do konca i poinformuje czy to własciciel tych rzeczy to tam wyrzucił czy moze uczciwie zapłacił komus za wywóz rzeczy a zleceniobiorca sobie samowolę zrobił.

 • 5 marca 2020 o godz. 14:31

  U mnie w bloku jak schodzę do smietnika to widzę że nie są segregowane śmieci więc już sie szykuje na większą opłatę bo przecież Polak kuzwa nawet tego nie umie zrobić dobrze.Polak to dziwny osobnik, leń i wszytko byle jak.

 • 5 marca 2020 o godz. 17:43

  Pewnie w lesie przy ul . Bardowskiego już się nie zmieściło

 • 5 marca 2020 o godz. 19:35

  Kiedyś jak opróżniałem swoją piwnicę dyskretnie fotografowałem ładowanie do oznaczonego samochodu (firmy wyglądającej trochę na Januszex), włącznie z tablicą rej.
  Właśnie na wypadek gdyby Janusz nie wywiózł śmieci na wysypisko, tylko wywalił gdzieś w lesie i przypadkiem byłyby tam moje dane.
  Dobre przyzwyczajenie, polecam.

 • 5 marca 2020 o godz. 22:27

  Nie natknęli się, tylko wysypisko było zgłoszone. I warto podawać żródło informacji.

 • 7 marca 2020 o godz. 10:07

  po co te żale? sądzicie że to jakiś las? może jeszcze trochę drzew tam zostało do wycinki, a śmieci gdzieś trzeba składować, można na pustyni

 • 7 marca 2020 o godz. 13:44

  To zwykły prostak.Obawiam się jednak że dzięki czaskoskiemu i Jego kwotach za wywóz śmieci takie widoki staną się normą.

 • 7 marca 2020 o godz. 15:14

  @Ewa Palce w tym maczali przede wszystko Prezes Kacynski, minister Bruździński i minister Źrebło. A i jaszcze pan Nijaki jak był w kraju. Bo to wszystko zaczęło się od zmian w prawie na poziomie krajowym. Samorząd na odbiorze odpadów nie zarabia.

 • 14 marca 2020 o godz. 15:55

  pol: nie zgadzam się z tobą że Polak to dziwny osobnik, leń i wszytko byle jak, bo nie umie segregować śmieci, otóż umie, tylko „na złość” sąsiadowi wychodzi w nocy i przesypuje z pojemnika szkło, do pojemnika papier, aby sąsiad płacił więcej

 • 26 kwietnia 2020 o godz. 17:32

  A może ktoś oczyścił mieszkanie po zmarłej osobie..? Czyn niedopuszczalny i mandat dla sprawcy powinien być obłędnie wysoki. Ale proszę wziąć pod uwagę, że znalezione w dokumentach nazwisko może należeć do…zmarłej, Bogu ducha winnnej osoby! Ujawnianie publicznie nazwiska mogłoby kogoś pośmiertnie skrzywdzić. Mam nadzieję, że policja weźmie taką opcję pod uwagę wyjaśniając sprawę i szukając sprawcy.

 • 5 maja 2020 o godz. 00:29

  no i co dalej? Dzisiaj mamy 05 maja 2020r , a śmieci jak były tak są!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.