Mieszkańcy manifestują, radni uciekają | | targowek.info

Mieszkańcy manifestują, radni uciekają

Ciąg dalszy zamieszania wokół pomysłu połączenia domów kultury na Targówku.

 

W sobotę (29 lutego) odbyła się prawdopodobnie pierwsza manifestacja w historii Zacisza. Blisko setka mieszkańców dzielnicy protestowała na ulicy Blokowej przeciwko pomysłowi połączenia w jedną instytucję domów kultury „Zacisze” oraz „Świt”.

O tym dziwnym, niekonsultowanym z nikim pomyśle lokalnych radnych Platformy Obywatelskiej napisaliśmy jako pierwsi przed miesiącem (więcej na ten temat tutaj).

 

 

Oprócz mieszkańców na manifestacji byli też obecni m.in. pracownicy obu domów kultury i dziennikarze. Lecz zabrakło głównych twórców tego zamieszania, czyli radnych i działaczy PO, którzy woleli wziąć udział w odbywającej się w tym samym czasie konwencji wyborczej kandydatki na prezydenta RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Równocześnie radni zastosowali ucieczkę do przodu. Dzień przed manifestacją urząd dzielnicy ujawnił powstanie Zespołu ds. Diagnozy Kultury na Targówku. Zespół ma zbadać potrzeby i oczekiwania mieszkańców dzielnicy w sprawach kultury oraz wypracować koncepcję połączenia domów kultury.

 

 

Niestety, choć w składzie Zespołu ds. Diagnozy Kultury znalazło się miejsce m.in. dla wiceburmistrza Targówka, dwójki dyrektorów domów kultury z nadania PO i nawet rzecznika prasowego urzędu dzielnicy, nie zaproszono do niego nikogo z protestujących. Ani nikogo związanego z kulturą – lecz niezwiązanego z lokalnymi urzędnikami.

Przeczytaj też: Skok na domy kultury na Targówku. PO bierze wszystko

 

zdjęcia z manifestacji pod DK Zacisze dzięki uprzejmości Marcina Gałązki

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Mieszkańcy manifestują, radni uciekają

 • 1 marca 2020 o godz. 08:13

  Gdzie są nasze AKTYWNE RADNE? Ktorycy aktywnosc polega na chwalenia sie na FB dzialaniami wszelkich jednostek miejskich. I są totalnie nieskuteczne, gdy idzie o budowę dróg czy zabieranie przez ZTM autobusów.

  Brak odwagi do rozmowy z mieszkancami? Tego skoku PO i Spoldzielni mieszkańcy nie pozwolą przemilczeć.

 • 1 marca 2020 o godz. 09:56

  Po co to łączyć?

 • 1 marca 2020 o godz. 09:58

  Radni byli na konwencji tej czytającej z promptera bo są blisko ludzi.

 • 1 marca 2020 o godz. 10:31

  Być może mała, ale warta zauważenia sprawa. Zgodnie z treścią artykułu w manifestacji udział wzięli mieszkańcy, pracownicy domów kultury i dziennikarze.

  Wśród wielkich nieobecnych wymieniono natomiast radnych PO będących sprawcami zamieszania.

  Porównując obie listy widać jednak, że nie było tam jeszcze kogoś, czyja nieobecność na takim wydarzeniu bardzo źle świadczy o kondycji naszych lokalnych władz. Chodzi o brak udziału w manifestacji RADNYCH OPOZYCJI.

  Dla mnie oznacza to że albo po cichu opozycja popiera ten projekt (OK – ma takie prawo), albo – i tu już kreśli się bardzo czarny scenariusz dla lokalnej społeczności – ma mieszkańców w dup…e, podobnie jak rządząca większość.

 • 1 marca 2020 o godz. 10:47

  Radni opozycji byli obecni. Widziałem co najmniej czterech.

 • 1 marca 2020 o godz. 10:56

  Ktoś zliczył radnych?

 • 1 marca 2020 o godz. 14:28

  Glosowaliscie na PO to teraz macie co chcieliście.

 • 1 marca 2020 o godz. 14:28

  Glosowaliscie na PO to teraz macie co chcieliście.

 • 1 marca 2020 o godz. 14:44

  @Jola – to samo można powiedzieć na poziome państwa – głosowaliście na PIS to teraz macie co chcieliście.

 • 1 marca 2020 o godz. 18:06

  Z tego co wiem ze Świtu to nikogo nie było więc nie wiem dlaczego w artykule pisze się , że byli pracownicy z obu DK.

 • 1 marca 2020 o godz. 19:24

  Radni zostali zliczeni?

 • 1 marca 2020 o godz. 20:25

  To byli Ci radni opozycji (kto?) czy ich nie było. A jeśli byli, to jakie działania (pomijając obecność w celu ewentualnego promowania siebie) podjęli w sprawie powyższego problemu?

 • 2 marca 2020 o godz. 07:02

  Czy moze ktos konkretnie napisac o co ta gowno-burza? Zamykaja jakis DK ? – nie, Beda ujednolicac zajecia i programy?

 • 2 marca 2020 o godz. 12:44

  poszedłem celebrować wiec pani Małgorzaty, a mieszkańcy Zacisza w tym samym czasie uciekli demonstrować po Domem Kultury, i bardzo kulturalnie, przynajmniej nie robią smogu i smrodu tym co palą w tych swoich „willach”

 • 4 marca 2020 o godz. 09:47

  Sesja w sprawie połączenia Domów Kultury zwołana w trybie nadzwyczajnym ma być 05 marca 2020 o godzinie 9:00 w Urzędzie Dzielnicy. Ciekawe co ustalą…

 • 5 marca 2020 o godz. 19:44

  Ale swoją drogą porównując ofertę świtu/innych warszawskich DK i DK Zacisze, zaciszański DK wypada baaardzo blado.
  Jest mało zajęć, nie ma w ofercie praktycznie niczego dla ludzi w średnim wieku/dorosłych i wszystkie zajęcia są potwornie drogie.
  Szczerze mówiąc jeśli będzie w DK Zacisze bardziej tak jak w DK Świt – tym lepiej.

  Na serio, histeryczna obrona DK który naprawdę słabo wypełnia tę funkcję w porównaniu do innych DK (a naprawdę sporo czasu spędziłem w życiu w różnych DK) jest troszkę przesadzona.
  Ten DK potrzebuje zmian, inaczej twierdzić może ktoś kto nie miał do czynienia z innymi DK w Warszawie.

 • 7 marca 2020 o godz. 09:29

  Witam Stowarzyszenie Razem dla Targówka reprezentowane przez Bartka Wieczorka i Zbigniewa Sagańskiego było organizatorem tej manifestacji/pikiety/protestu. Co do obecności to każdy zarówno czy był mieszkańcem Zacisza czy też Targówka lub Warszawy mógł przyjść, informacje o tym wydarzeniu były w necie jak i na ulotkach. Radni byli, ja naliczyłem 4 osoby z klubu PIS, innych nie widziałem. Czy byli pracownicy domów kultury? Byli, jednak uważam, że dla nich może być taka aktywność pretekstem do tego by ich szykanować lub mobbingować w pracy, ponieważ pamiętajmy, że obecnie w obydwu domach kultury „władze” ma „Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych”- przechowalnia ludzi z PO – ludzie z niej wyjęci jak mięso z zamrażarki. Warto być świadomym tego co się dzieje w dzielnicy. Następne takie wydarzenie będzie 14 marca 2020 r. o godz. 14.00 pod DK Świt- Zapraszamy RdT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.