Nic się nie zmieniło: w lesie Bródnowskim dalej wycinają drzewa

16
Share

Powód wycinki też ten sam: inwazja kornika sześciozębego.

 

Czytelnicy targowek.info regularnie pytają nas na przełomie zimy i wiosny o to, co się dzieje w lesie Bródnowskim. A my regularnie wam odpowiadamy. Jak znów informują leśnicy – a w tym roku dołączają do nich również władze dzielnicy – w naszym lasku cały czas mamy inwazję kornika.

To, oraz obumieranie drzew, to główne powody wycinki, prowadzonej przez Warszawskie Lasy Miejskie (WLM) na terenie lasu Bródnowskiego. Prace odbywają się pod nadzorem naukowców i zgodnie z przyjętym Planem Urządzania Lasu. 

Urząd dzielnicy Targówek przekazał właśnie aktualne informacje na ten temat od zastępcy dyrektora WLM Andżeliki Gackowskiej. Na początku 2020 roku największe wycinki drzew prowadzone są w okolicy jednostki wojskowej oraz Centrum Handlowego M1. Powód? W tym rejonie kondycja drzewostanu jest najgorsza.

W kolei w pobliżu ulicy Malborskiej oraz polany archeologicznej wspomniana inwazja kornika sześciozębnego spowodowała konieczność eliminacji zarażonych drzew. Podobnie zresztą jak w poprzednich latach…

Urzędnicy i leśnicy zapewniają jednym głosem, że w miejsce usuwanych drzew nasadzane są nowe. Mamy nadzieję, że słowa dotrzymają.

 

zdjęcie: wycinka w lesie Bródnowskim / fot. archiwum targowek.info

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx