Ksiądz Mirosław Dec nie żyje. Miał tylko 53 lata

20
Share

Kapłan z parafii Marii Magdaleny, nauczyciel ze szkoły nr 380, zapalony motocyklista i chłopak z Bródna – nieoczekiwanie zmarł w wielkanocny poranek.

Smutna wiadomość na początek tegorocznej Wielkanocy. W niedzielny poranek 12 kwietnia 2020 roku w szpitalu na ul. Szaserów zmarł ksiądz Mirosław Dec, wikariusz Parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie na Bródnie.

Informację potwierdziła Kuria Biskupia Warszawsko-Praska. Ks. Dec miał 53 lata.

Ksiądz Mirosław Dec był w naszej dzielnicy dobrze znany i lubiany. Pochodził z Bródna, wychował się w rejonie ulicy Wysockiego. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku, przez kolejne lata pracował w parafiach w różnych częściach Warszawy i pod Warszawą. Dwa lata temu wrócił w swoje strony do parafii Marii Magdaleny przy ul. Echa Leśne/Kowalskiego.

Od tego czasu ks. Mirosław był między innymi opiekunem Oazy oraz Scholi dziecięcej, uczył też religii w Szkole Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej.

Nie wszyscy wiedzieli, że ksiądz Dec był również zapalonym motocyklistą. Należał do klubu motocyklowego kapłanów „God’s Guards” i jeszcze na początku kwietnia, w ramach akcji „Motoserce”, współorganizował zbiórkę krwi pod urzędem dzielnicy Targówek.

Przyczyna śmierci księdza Mirosława Deca nie została oficjalnie podana.

Kościół pw. św. Marii Magdaleny na Bródnie / ks. Mirosław Dec – fot. archiwum targowek.info / diecezja.waw.pl

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx