Nagła resuscytacja na Targówku | | targowek.info

Nagła resuscytacja na Targówku

Podczas patrolu strażnicy miejscy błyskawicznie zareagowali w sytuacji zagrożenia życia.

 

Straż miejska od niedawna kontroluje także przestrzeganie przepisów epidemiologicznych na ulicach Warszawy.  We wtorek 14 kwietnia strażnicy z VI oddziału terenowego patrolowali naszą dzielnicę. Nagle, w pobliżu Lidla na Targówku Mieszkaniowym, na ulicę wybiegł człowiek.

– Patrolowaliśmy ul. Borzymowską, gdy przed nasz radiowóz wybiegł jakiś mężczyzna. Machając rękami dał nam znać, żebyśmy się zatrzymali. Gdy stanęliśmy, krzyknął, że jakiś starszy człowiek stracił przytomność i przestał oddychać – opisuje st. insp. Monika Chajęcka ze Straży Miejskiej.

Strażnicy natychmiast podbiegli do nieprzytomnego. Okazało się, że zasłabł przed chwilą na oczach świadka. Zdążył powiedzieć jedynie, że ma 85 lat. 

W takiej sytuacji trzeba działać szybko, więc patrol rozpoczął akcję resuscytacyjną. Strażniczka wezwała karetkę przez radiostację, zaś strażnik zaczął reanimować leżącego na chodniku mężczyznę, który tracił oddech, a jego puls przestawał być wyczuwalny.

Funkcjonariusze zmieniali się przy masażu serca. Po kilku minutach zjawiła się policja i przejęła czynności ratownicze, aby strażnicy miejscy mogli odpocząć. Następnie przyjechała karetka, ale resuscytacja była nadal prowadzona, aż do ustabilizowania akcji serca. Mężczyznę zabrano do szpitala.

– Widziałam, że starszy pan już się ruszał i próbował otwierać oczy.  – cieszy się strażniczka Monika Chajęcka.

źródło i zdjęcia: Straż Miejska

Zobacz także: Mężczyzna z objawami korona wirusa w bloku na Targówku

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Nagła resuscytacja na Targówku

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 06:27

  Słuszny wiek!

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 06:32

  Niedługo będzie artykuł bizon na s8

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 06:34

  UFo nad Targówkiem. Autor artykułu Targówek info.
  Albo liść spadł jesienią z drzewa.

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 08:05

  Możecie sobie drwić do woli. Ale pomyślcie, że jest ktoś dla kogo to jedyne źródło informacji co się działo z jego najbliższym w ostatnich minutach jego życia.
  Córka pana, który był reanimowany.
  P. S.
  Bardzo dziękuję wszystkim którzy udzielili pomocy mojemu Tatusiowi w tamtym dniu

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 09:28

  Głupio ci teraz?

  Serdecznie Pani współczuję

 • 17 kwietnia 2020 o godz. 14:42

  Ugryź się w język zanim powiesz jakieś swoje złote myśli obyś nigdy nie musiał tego przeżywać
  Ps
  Również dziękuję osobą które ratowały mojego tatę

 • 18 kwietnia 2020 o godz. 10:56

  Trochę inne zagadnienie. Policjanci, Strażnicy Miejscy również mają obowiązek zakrywania twarzy maską, maseczką lub przyłbicą. W takim razie w jaki sposób mogą się legitymować skoro nie widzimy ich twarzy?
  Zgodnie z Ustawą o Policji, art. 15d:
  4.Policjant dokonujący kontroli osobistej:1)przystępując do czynności związanych z kontrolą osobistą podaje swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a policjant nieumundurowany, na żądanie osoby kontrolowanej, okazuje również legitymację służbową w taki sposób, aby osoba kontrolowana miała możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał legitymację oraz nazwisko policjanta;

  Czy policjanci w tej sytuacji nie powinni nosić imiennych identyfikatorów? Co z tego, że policjant wyraźnie poda swój stopień, imię, nazwisko skoro nie będę go mógł potem rozpoznać np. w sądzie?

 • 18 kwietnia 2020 o godz. 14:20

  Pewnie człowiek dostał zawału jak zobaczył kolejne podwyżki czynszów ze Spółdzielni Bródno. Co chwila więcej i więcej, bezprawnie podnieśli opłaty za dzierżawę nieuregulowanych gruntów nie mając na to żadnych dokumentów, z których by to wynikało. Zamiast płacić kilkadziesiąt zł. rocznie to teraz płacą ok tysiąca. Co gorsze nic nie robią darmozjady w Zarządzie SM Bródno by uregulować ten stan prawny. Niby Burmistrz coś tam niby przedstawił ostatnio, że coś tam – zero konkretów, a co robił wcześniej przez długie lata. Naobiecywal i idzie na Prezesa SM Bródno zrzekając się stanowiska Burmistrza, chyba się wystraszył obietnic i myśli,
  że mu ludzie w SMB dadzą spokój?! Wykończą starszych ludzi bardziej niż koronawirus.

 • 21 kwietnia 2020 o godz. 08:29

  do duralex

  W legitymacji służbowej jest zdjęcie, poprosisz to Ci pokażą. Do tego jest obowiązek noszenia na mundurze identyfikatora z inicjałem imienia i nazwiskiem.

 • 17 maja 2020 o godz. 09:31

  tak się kończą zakupy w Lidlu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.