Nauczyciele z Targówka w TVP | | targowek.info

Nauczyciele z Targówka w TVP

E-learning przybiera różne formy – filmy na YouTube, wideo rozmowy, notatki lub prezentacje przesyłane na maila itd. Od niedawna dostępny jest również program w telewizji „Szkoła z TVP”,  gdzie prowadzą zdalne zajęcia m.in. nauczyciele z Targówka.

 

Czym jest „Szkoła z TVP”?

Projekt tego rodzaju zdalnej nauki jest inicjatywą Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej, dostępną od 29 marca na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3.

Program, stworzony na czas przerwy w szkołach spowodowanej epidemią koronawirusa, zawiera lekcje dla uczniów szkół podstawowych, realizowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi ministerstwa. 

Niestety, projekt został nie do końca pomyślnie przyjęty i wzbudził sporo kontrowersji…

Niektórzy nauczyciele z programu popełniają wiele błędów. Nie chodzi tu o błędy językowe, które mogą się zdarzyć każdemu, ale o merytoryczne i dydaktyczne. Wykładowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego komentuje zajęcia z Chemii dla 7 klasy, jako „przesycone błędami”. Takie opinie od specjalistów są niezbędne w celu poprawienia jakości kształcenia w telewizji publicznej. 

Nasi nauczyciele z SP 114

Oprócz negatywnie ocenianych odcinków, są również te, które zbierają pozytywne opinie i rzeczywiście mogą być pomocą dla uczniów szkół podstawowych.

Do takich zaliczają się m.in.: biologia i matematyka dla klasy 6, prowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 114 z ul. Remiszewskiej na Targówku Mieszkaniowym: biologiczkę Justynę Adamczyk i matematyka Witolda Zdunka.

Oglądane w całej Polsce telewizyjne lekcje nauczycieli z Targówka są zrozumiałe i bezbłędne. Zawierają ważne uwagi dotyczące tematów zajęć i mogą ułatwić zdalną naukę w domu podczas epidemii koronawirusa. 

Jesteśmy dumni z nauczycieli z Targówka i gratulujemy im sukcesu!

                                Witold Zdunek i Justyna Adamczyk podczas zdalnych lekcji w TVP / fot. vod.tvp.pl

 

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdalną lekcję matematyki Witolda Zdunka

 Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdalną lekcję biologii Justyny Adamczyk

 

AKTUALIZACJA: Zdalne lekcje w TVP prowadzi coraz więcej nauczycieli z targóweckiej szkoły podstawowej nr 114! Teraz dołączył do nich Artur Krysiak, nauczyciel plastyki i techniki z ul. Remiszewskiej.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdalną lekcję techniki Artura Krysiaka

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Nauczyciele z Targówka w TVP

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 16:56

  Super inicjatywa. A że niektórzy nauczyciele są słabi? I tak wydaje mi się że przeciętny nauczyciel w szkołach jest o wiele słabszy.

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 17:05

  Pan Zdunek był jednym z najlepszych nauczycieli, na których trafiłem przez całą swoją edukację. Zaraził mnie tą matematyką!

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 18:12

  Nudny artykuł.

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 18:35

  Pan Zdunek uczył mnie w podstawówce 20 lat temu. Lekcje były na bardzo wysokim poziomie.

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 22:34

  A propos epidemii:
  jaka jest różniczka funkcji z=f(t), zdefiniowanej
  z=e^t?

 • 2 kwietnia 2020 o godz. 23:32

  Po pierwsze przeciętny nauczyciel w szkołach jest słabszy, bo władza systematycznie niszczy tę grupę zawodową olewając ją finansowo czy robiąc szopki z programem. Nie ma się zatem co dziwić, że i selekcja jest negatywna.

  Zresztą całkiem niedawno doradzano nawet by nauczyciele dyplomowani (więc raczej odróżniający obwód od średnicy), zmienili sobie zawód.

  Po drugie, nie ma to niskie aspiracje. Co z tego, że jesteśmy blisko dna, skoro inni są dwa metry pod mułem.

  Tylko pogratulować podejścia

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 07:36

  A kto ma niski aspiracje? Ze nisko oceniam przeciętnego nauczyciela to z tego nie wynika że tłumaczę takich sobie nauczycieli, albo że nie mam wobec nich oczekiwań.
  Zrozum. Że zdania ta ulica jest nierówna, choć i tak równiejsza od średniej nie wynika że dobrze oceniam tę ulicę. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć?
  Ps: a to że ktoś jest dyplomowany to o niczym nie świadczy. Dyplomowani to około 90% ogółu nauczycieli. Zostajesz dyplomowanym jeżeli przesiedzieć odpowiednią ilość lat w szkole zbierając papierki. Nie ma tu związku z jakością nauczania ani z wiedzą i poziomem samego nauczyciela.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 08:56

  Albo nie potrafisz na piśmie wyrazić swoich myśli, albo jesteś z tych hołdujacych zasadzie „i nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne”. Osobiscie obstawiam to drugie.

  Niezależnie od tego co, być może chcialeś napisać lub jaką teorię potem do tego dokładasz, twój tekst w kontekście treści artykułu brzmi: super inicjatywa – to co, że niektórzy nauczyciele są słabi jak wydaje mi się że przecietny jest słabszy.

  Tego się nie da „odzobaczyć” tak samo jak nie da się „oduslyszeć” definicji liczby parzystej.

  Inicjatywa owszem zacna ale wykonanie tragiczne. Typowe polskie pospolite ruszenie. Potwierdzają to miażdżące opinie metodyków i specjalistow z danej dziedziny. Tu dobre chęci nie wystarczą, bo tymi ponoć piekło jest wybrukowane.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 10:30

  Do: Do Zac: umknęło Ci kilka ogonków.
  Do: ?? Z tego co pamietam materiał podstawowy do końca liceum nie obejmuje różniczek, pochodnych. Przynajmniej tak było do 2015 roku.

  Do artykułu:
  Nie wiem czego gratulować – tego, że opłacani przez telewizję nauczyciele sobie radzą z obecną technologią czy, że spełniają powołanie i dobrze uczą? Mechanikom też gratulujecie, że dobrze naprawiają samochody?

  Ale tak, pewnie jesteśmy dumni, ja nie widziałem to się nie będę wypowiadał.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 10:31

  wyraźnie napisałem, że niektórzy nauczyciele są słabi, a ty mi imputujesz że ich usprawiedliwiam. Bez sensu. Czy ty nigdy nie miałeś żadnego podręcznika logiki w ręku? Dam łatwiejszy przykład byś może zrozumiał: Jak lekarz mówi, że rak szyjki macicy jest straszny, ale i tak lepszy od raka trzustki to wcale nie znaczy, że uważa by jeden był ok. Co tu trudnego do zrozumienia?
  Przeraziło cię zdanie, że to dobra inicjatywa? A co, może zła? Wykonanie średnie, ale to początki, może będzie lepiej może gorzej – chwaliłem samą inicjatywę. Wyraźnie to napisałem, a ty jak i niektórzy inni tu zawsze dorabiacie do tego politykę. Że „czarne jest czarne” – do takiego przejęzyczenia się czepiacie. Widać że brak argumentów, to jakiegoś przejęzyczenia się czepiacie. Nigdy się nie przejęzyczyliście? A czołowe postaci dwóch największych lemingowych partii Petru (kiedyś) i Kidawa bez przejęzyczenia nie ma wypowiedzi. Jedynie że u Kidamy często to nie przejęzyczenia lecz niewiedza i błędy logiczne. Wolę przejęzyczenie typu czarne jest czarne, niż wypowiedź byłej premier i czołowej polityk opozycji Kopacz, że ludzie kamieniami zabijali dinozaury. To nie przejęzyczenie to już cała logiczna wypowiedź. Z uzasadnieniem, opisem i wnioskiem. To świadczy o poziomie tych osób.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 10:48

  @zac i kto tu przez pół postu politykuje… I kto dalej brnie w usprawiedliwianie – tym razem wykonanie :)

  „Nikt nam nie w mówi że czarne jest czarne” to nie zwykła pomyłka, a raczej freudowskie przejęzyczenie odzwierciedlające stan umysłu i tak tu zostało użyte.

  A co do twoich wywodów, to sam wiesz, że to nie kwestia logiki, tylko raczej psychologii, gdzie zestawienie słabego z jeszcze słabszym ma temu słabemu wyjść na plus i pokazać go w lepszym świetle.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 11:15

  Przepraszam, co to jest „biologiczka”?

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 14:58

  Obejrzałem i moim zdaniem pan Zdunek bardzo dobrze wypadł. Ciekawie prowadzona lekcja, merytorycznie bez zastrzeżeń. Pamiętam lekcje z nim i po latach mogę stwierdzić że dał mi solidne podstawy z matematyki.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 20:23

  Nie dajcie się prowokować Zac.
  Nie dacie mu rady. To najmądrzejszy (we własnym mniemaniu) na Targówku. Będzie z wami dyskutował do upadłego, bo taki ma charakter. Pajac

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 21:14

  do „do zac”:
  „i kto tu przez pół postu politykuje” – jedynie jako odpowiedź na twoje niepotrzebne nawiązywanie do polityki. I też nie przez pół strony. Chyba że czytasz na swoim smartwatchu, to może i pół strony.

  „Nikt nam nie w mówi że czarne jest czarne” to nie zwykła pomyłka, a raczej freudowskie przejęzyczenie” – niektórzy tak chcą dyskutować. Jedni mają pisać że Tuska i Schetyny przejęzyczenia są freudowskie, a inni że Kaczyńskiego są freudowski. To jest jałowe. Nikt tego nie udowodni. Nie da się tego udowodnić, więc po co o tym pisać? Lanie bezsensownej żółci. Tobie widocznie takie jałowe bredzenie odpowiada. Jak udowodnić, że Tuska/Kaczyńskiego przejęzyczenie jest freudowskie – nie da się, ale pobredzić można.
  „zestawienie słabego z jeszcze słabszym ma temu słabemu wyjść na plus i pokazać go w lepszym świetle” – to oczywisty absurd. Często porównuje się dżumę z choreą, faszyzm z komunizmem itd. Wcale nie w celu rehabilitacji jednego względem drugiego. A że przypisujesz mi takie intencje? No cóż, moim zdaniem takie bawienie się w podwórkowego psychologa/wróżbitę nie jest czymś z czym można polemizować. Będę się tłumaczył ze swoich intencji? Do tego oczywiście chciałbyś sprowadzić dyskusję. Po prostu jałowe.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 21:20

  do Lo2367
  „Nie dajcie się prowokować Zac”. – a co wystarczy że ty się dajesz i innym już nie pozwalasz? Egoista.

  „To najmądrzejszy (we własnym mniemaniu) na Targówku”. – a kula wróżki nie pokazała ci że uważam brata za mądrzejszego?

  „Będzie z wami dyskutował do upadłego, bo taki ma charakter. Pajac” – tak, niektórzy odpowiadają i to na pewno jest cenne, że nie ograniczają się do „Pajac” i insynuacji co ja uważam, za kogo się mam. Większość oczywiście odpowiada „pajacem”, albo głupkowatymi jałowymi insynuacjami, ale na szczęście nie wszyscy.

 • 3 kwietnia 2020 o godz. 22:48

  Zac – trudno się z tobą dyskutuje, bo niestety wciąż udowadniasz, że tego co zarzucasz innym zupełnie nie zauważasz u siebie.

  Zobaczyliśmy tylko jałowe przejście od zestawienia słabego nauczyciela ze słabszym do zestawienia faszyzmu z komunizmem.

  Nie zmienia to faktu, ze program jest słaby, bo słaba jest podstawa programowa, słaba aranżacja studia, słabe przygotowanie na uczycieli do występów przed kamerą i wreszcie słabe przygotowanie merytoryczne części z nich.

  Nie zmienia to też faktu, że szkolnictwo jest olewane przez rządzących a nauczyciele poniżani systemem płacowym i wypowiedziami polityków.

  Zresztą ten problem nie dotyczy tylko nauczycieli, ale także na przykład lekarzy, którzy dziś są bohaterami a jeszcze wczoraj mówiło się im ze mogą wyjechać, lub spłodzić więcej dzieci by podreperować rodzinny budżet.

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 17:58

  Ktoś ogląda te lekcje teraz? Podobno są lepsze.

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 19:08

  Ja z córką oglądam, niemal od początku. Pomijając te początkowe wpadki uważam, że warto żeby dzieciaki korzystały z tych lekcji. Poziom też się podniósł.

 • 30 kwietnia 2020 o godz. 22:51

  Ja też zauważyłam dużą różnicę na plus. U nas szkoła się bardzo angażuje i syn ma dużo lekcji zadanych, czasem nauczyciele filmiki przesyłają itd, więc czasu na naukę poświęca sporo ale lekcje w tvp też czasem zobaczymy. Ostatnio są bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.