Szpital Bródnowski dalej walczy z koronawirusem – i wreszcie wygrywa

23
Share

W szpitalu na Kondratowicza trwa procedura przesiewowych badań pracowników i pacjentów. A dyrekcja na piśmie dziękuje pracownikom za heroiczną pracę.

 

Po zapaści z końcówki marca, gdy w Szpitalu Bródnowskim zakaziło się koronawirusem ponad 70 osób i zamknięto trzy oddziały, sytuacja w placówce na Bródnie zaczyna się powoli stabilizować, a nawet poprawiać.

– Trwa procedura przesiewowych badań pracowników oraz pacjentów. Również wszystkich nowych pacjentów trafiających do szpitala. Oznacza to, iż na oddziały przekazywane są wyłącznie osoby, które uzyskają wynik ujemny w badaniu pod kątem choroby COVID-19 – informuje szpital w komunikacie podsumowującym weekend 4-5 kwietnia.

Według aktualnie dostępnych informacji, na Kondratowicza nie ma już nikogo z koronawirusem. Wszystkie zakażone osoby zostały ewakuowane do oddziałów zakaźnych, a powtórzone badanie u jednego z pracowników oddziału neonatologii dało wynik ujemny.

Ponownie został otwarty oddział chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Szpital przygotowuje się też do zakończenia izolacji następnych oddziałów.

Dyrekcja szpitala wystosowała w niedzielę specjalne pismo do lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w sposób szczególny dziękuje wszystkim Pracownikom, którzy w tym ogromnie trudnym okresie wykazali niezwykle odpowiedzialną postawę w stosunku do pacjentów, jak również koleżanek i kolegów pracujących w naszym Szpitalu. (…) Dzięki Waszej heroicznej pracy możemy leczyć pacjentów, udzielać im niezbędnej pomocy, a nierzadko walczyć o ich życie. W tych nieprawdopodobnie ekstremalnych warunkach tworzycie Państwo prawdziwy obraz grupy ludzi codziennie walczących o życie i zdrowie drugiego Człowieka – czytamy w liście podpisanym przez Teresę Bogiel (prezes zarządu) oraz Wiesława Malickiego (wiceprezesa).

Sytuacja w szpitalu przy ul. Kondratowicza zaczyna się poprawiać, ale jeszcze daleko jest do normalności. M.in. wciąż pozostaje ograniczona możliwość wejścia do szpitala. W każdym budynku jest dostępne tylko jedno wejście, które podlega ścisłej kontroli.

 

zdjęcie na górze: Szpital Bródnowski przy ul. Kondratowicza / fot. archiwum targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx